Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 16.12.2022 18:18

Līvānu novadā noslēdzies atkritumu šķirošanas konkurss 7

Līvānu novadā noslēdzies atkritumu šķirošanas konkurss
Foto: multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs “Kvartāls”

No 10.novembra līdz 7.decembrim norisinājās atkritumu šķirošanas konkurss, kurā Līvānu novada jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem tika aicināti iesūtīt pašu veidotus maketus atkritumu šķirošanas konteineriem. Uzdevums bija izstrādāt plastmasas, stikla vai papīra maketus, pierakstot, kādiem atkritumiem paredzēts katrs no konteineriem. Par konkursa uzvarētājām atzītas divas jaunietes – Daniela Veigule un Kristiāna Soltuma. Viņas tika apbalvotas ar labumu somām, un viņu idejas tiks izmantotas kā maketi uzlīmju izgatavošanai atkritumu šķirošanas konteineriem un plakātiem gan Līvānu novada pašvaldības iestādēs, gan uz lielajiem konteineriem ārā.

Tāpat konkursa uzvarētājām un citiem aktīvākajiem Līvānu novada jauniešiem 11. decembrī bija iespēja satikties ar Radio “Tev”, skatuves un sociālo tīklu cilvēku Lauri Zalānu, kopīgi daloties ar savām idejām un ierosinājumiem, kā arī radoši izpaužoties atkritumu šķirošanas video filmēšanā. Visi kopīgi devās uz SIA “Līvānu novada dzīvokļu un komunālo saimniecību”, kur tika gūts plašāks un padziļinātāks ieskats atkritumu šķirošanas tēmā.

Jauniešu veidotie video būs pieejami Līvānu novada pašvaldības mājaslapā livani.lv un MJIC “Kvartāls” sociālo tīklu kontos. Šie video attēlos pareizos veidu, kā ir jāšķiro atkritumi, ko drīkst un ko nedrīkst mest šķirojamo atkritumu konteineros.

Projekts tapis sadarbībā ar MJIC “Kvartāls”, Latvijas Platformu attīstības sadarbībai – LAPAS un Līvānu novada pašvaldību.

T
Teologs Teodors 19.12.2022 10:46
Zeme un viss kas ir uz tās ir Dieva radīts. Zemes saimnieks ir Tas Kungs, kurš visu redz un dzird. Brīdī, kad cilvēks to sapratīs, to, ka viņu REDZ , tai brīdī cilvēks pārtrauks izmest atkritumus dabā - Dieva īpašumā.
Mēs taču demonstratīvi nemetam atkritumus , aizgājuši ciemos, saimnieka acu priekšā ?
D
Danu 18.12.2022 20:46
Ai, beidziet! Līvānos kopš rudens šķirojamie konteineri ir palikuši vien daudzdzīvokļu kvartālos un pie Vaivoda mājām Rožupē. Pārējie savas pudeles, burciņas un plastmasu, kuru nevar nodot par naudiņu, var likt kur grib. Redz, kādai mamzelei nepatika kā konteineri izskatās. Tā mūsu pilsētas vadība rūpējas par sakoptu vidi. A la vaivodkraules stilā.
z
zinātājs 17.12.2022 10:22
Nezinu, kāpēc Vaivods var, bet Ragainim neienāk prātā ko tamlīdzīgu organizēt, jo zinu, ka arī Jēkabpils novada jaunieši labprāt satiktos ar Radio “Tev”, skatuves un sociālo tīklu cilvēku Lauri Zalānu, jo arī mūsu jauniešiem ir ko teikt.
N
Neķītrais masāžists 16.12.2022 20:51
Mēs bērnībā lasījām metāllūžņus, makulatūru, tukšās pudeles, ogas un sēnes, bet šodien citi hobiji - bez jēgas rokās pa musoriem. :D
A
Astro 16.12.2022 20:39
Jaunietes ir labā omā,
Nezina,kas viņām somā.
D
Distihs 16.12.2022 18:43
Kas atkritumus labi zortē,
Iekosties var vafeļtortē.
J
Jefiņš 16.12.2022 18:39
Un kā ? Vai tagad ir tikuši skaidrībā kā jāšķiro?

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->