Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.09.2022 15:41

Līvānu novadā labo autoceļu, kas sabojāts mežizstrādes darbu laikā 0

Līvānu novadā labo autoceļu, kas sabojāts mežizstrādes darbu laikā
Skatīt video

Līvānu novada Rudzātu pagastā tiek labots pašvaldības autoceļš Alksnieši-Slīčauka. Pašvaldība ir panākusi, ka remontdarbus finansē mežizstrādātāji, jo ceļa defekti radušies mežizstrādes darbu laikā.

“Vakar mēs apsekojām šo ceļa posmu, vairākās vietās konstatējām, ka ir radušies bojājumi – izsitumi, kur ir bez seguma brīva smilts, kur grimst iekšā mašīna un nav iespējams izbraukt. Ja ar riteni mēģinātu braukt, caur to nevarētu izbraukt,” skaidro Līvānu novada domes Būvniecības un infrastruktūras nodaļas vadītājs Edijs Vārpsalietis.

Pēc bojājumu konstatēšanas pašvaldības pārstāvji vērsās mežizstrādes uzņēmumā ar aicinājumu novērst uz autoceļa radušos defektus. Edijs Vārpsalietis skaidro, ka uzņēmumiem ir pienākums novērst bojājumus: “Pirms mežizstrādes darbu veikšanas kompānijai ir nepieciešams izņemt atļauju pašvaldībā saistībā ar kokmateriālu nokraušanu. Tajā tiek norādīta shēma, kur tiek nokrauti kokmateriāli, izvešanas ceļi, kā arī vienošanās, ka ceļi tiek uzturēti sākotnējā stāvoklī.”

Ne vienmēr atļaujas tiek izņemtas pirms darbu sākuma, tāpat ir gadījumi, kad mežizstrādes darbu veicēji nenovērš savas darbības laikā radušos bojājumus, un tad pašvaldība mēģina situāciju atrisināt sarunu ceļā. Ja atļauja nav izņemta, veiksmīgs risinājums ir atļaujas neizsniegšana, kamēr defekti nav novērsti. Dažreiz ceļa bojājumu dēļ ir nācies ieviest masas ierobežojumus, kas ietekmē arī pašus mežizstrādātājus. Tomēr šajā gadījumā pašvaldības sarunas ar mežizstrādes uzņēmumu bija veiksmīgas, un mežizstrādātāji, piesaistot uzņēmumu “Latvijas autoceļu uzturētājs”, nekavējoties novērsa defektus.

“Līvānu novada pašvaldībā tas nav pirmais gadījums, tas ir jau ceturtais,” stāsta Edijs Vārpsalietis. “Iepriekšējais gadījums bija Mežvidos, kur tika atrasts šāda veida risinājums. Kad bija radušies jauni bojājumi, mežizstrādes kompānija tos finansēja un sakārtoja. Tāpat bija cits gadījums Rožupes pagastā, kur arī tika veikti darbi un bija radušies bojājumi. Arī tos sakārtojām, savstarpēji sadarbojoties, tāpat bija arī Jersikas pagastā. Mēs vairāk pievēršam uzmanību autoceļiem, jo ceļi iedzīvotājiem ir pati aktuālākā lieta.”

Līvānu novada pašvaldībā uzsver, ka lielu palīdzību šajā jomā sniedz vietējie iedzīvotāji, kuri pirmie pamana mežizstrādes darbu norisi un autoceļu bojājumus un ziņo par tiem vietvarai.

 

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->