Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 18.08.2023 18:04

Līvānu novada dome sveic jauniešus un jaunatnes jomas darbiniekus 0

Līvānu novada dome sveic jauniešus un jaunatnes jomas darbiniekus
Skatīt video

Līvānu novada pašvaldības pārstāvji – domes priekšsēdētājs Andris Vaivods, kā arī izpilddirektora vietniece Aija Usāne – tikās ar novada jauniešiem un jaunatnes jomas darbiniekiem – Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra “Kvartāls” vadītāju Mariju Kostočko, jaunatnes lietu speciālisti Lāsmu Kursīti-Kozuli, kā arī projektu koordinatori Mariku Rudzīti-Griķi, lai apsveiktu ar izcīnīto titulu “Jauniešu galvaspilsēta 2024”. Gan jaunatnes lietu darbinieki, gan paši jaunieši uzsvēra, ka sasniegums ir vairāku iepriekšējo gadu darba rezultāts.

“Mums ir ļoti izdevies, ja jau mēs esam ieguvuši tieši šo balvu ar Līvānu vārdu,” saka Līvānu novada Jauniešu domes pārstāve Ieva Birzāka. “Mēs turpināsim ar tādu pašu sparu nākamgad, nākamgad darīsim visu labāk.”

“Manuprāt, mēs darījām daudz un dikti, mēs arī esam tie iniciatīvas devēji mūsu jauniešu speciālistēm, jo viņas bieži mums pajautā, kādu pasākumu mēs vēlētos. Mums ir daudz izdarīta darba, arī priekšā būs ļoti daudz darba,” uzsver Līvānu novada Jauniešu domes pārstāve Viktorija Nagle.

Lai iegūtu titulu “Jauniešu galvaspilsēta”, viens no uzdevumiem bija izstrādāt jaunatnes pasākumu plānu 2024.gadam. Līvānieši ir entuziasma pilni iecerēto īstenot.

“Nākamajā gadā Līvānos tiks organizēti 24 pasākumi,” stāsta Līvānu Bērnu un jauniešu centra projektu un attīstības speciāliste Rudzīte-Griķe. “Plānots, ka katru mēnesi būs divi pasākumi. Daļa būs vietēja vai reģionāla mēroga, bet būs vairāki pasākumi, kas būs Latvijas mēroga, kad mēs aicināsim ciemos jauniešus no citām Latvijas pašvaldībām. Viens piemērs ir Latvijas jauniešu domju saiets, vēl viens pasākums būs Jauniešu iespēju festivāls, kādu mēs rīkojam arī šogad. Nākamgad tas būs lielākā mērogā. Būs uz zaļo domāšanu, uz aktīvo tūrismu, uz izaugsmi un pašizglītošanos orientēti pasākumi. Ļoti daudz.”

Lai godam nestu Jauniešu galvaspilsētas titulu, būs nepieciešama gan plašāka darba komanda, gan finansiālie resursi. Jaunatnes jomas pārstāvji pauž pārliecību, ka nebūs problēmu piesaistīt cilvēkresursus, jo Līvānu novadā ir daudz aktīvu jauniešu. Savukārt finansiālu atbalstu sola nodrošināt pašvaldība.

“Par jauniešiem es esmu ļoti priecīgs, gandarīts, kā arī pārliecināts, tikai viņiem ir jādod iespēja darīt,” saka Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods. “Iespēja no pašvaldības tiks dota, no pašvaldības būs atbalsts, arī no Līvānu novada deputātiem. Paldies deputātiem, ka nobalsoja par šo projektu! Pirmo gadu Līvāni piedalījās, un uzreiz ir rezultāts, bet darba būs daudz. Plāni ir, mēs tos izpildīsim, mēs varam.”

Ar nokļūšanu līvāniešu rokās Jauniešu galvaspilsētas ceļojošais kauss pirmo reizi konkursa vēsturē ir atceļojis uz Latgali.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->