Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 30.01.2023 17:40

Līvānu jaunietis noorganizē pasākumu “Vienā ierindā” 9

Līvānu jaunietis noorganizē pasākumu “Vienā ierindā”
Skatīt video

Pie Līvānu 1.vidusskolas norisinājies pasākums “Vienā ierindā”, ko organizēja Līvānu 1.vidusskolas 12.klases skolēns Daniels Loginovs. Pasākums bija īpašs, jo tas bija skolēna mācību uzdevums.

“Es padziļināti mācos sociālās zinātnes, un man bija jāizvēlas, kādu darbu veidot,” stāsta Daniels Loginovs. “Varēju rakstīt zinātniski pētniecisko darbu vai biznesa ideju, bet es izvēlējos labdarības darbu. Sarīkoju pasākumu, kur Līvānu iedzīvotāji var apskatīties, kas ir valsts aizsardzība. Pēc šī pasākuma mani vērtēs, kā es visu izdarīju, un liks attiecīgu atzīmi.”

Zemessardzes 35.kājnieku bataljona, kā arī Jaunsardzes 2.novada pārvaldes pārstāvji demonstrēja apmeklētājiem savu tehniku un aprīkojumu. Tie, kam bija vēlēšanās, varēja izmēģināt, kā ir nest zemessarga mugursomu.

Liela interese bija par Valsts robežsardzes kinologiem un viņu dienesta suņiem, kas rādīja paraugdemonstrējumus. Piedalīšanās šādos pasākumos ir viens no veidiem, kā piesaistīt jaunus kolēģus, jo arī Valsts robežsardzei trūkst darbinieku.

“Mums tiešām trūkst kolēģu, trūkst jaunās paaudzes,” stāsta Valsts Robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieka palīdze Inga Bēķe. “Mēs gribētu redzēt jauniešus savās rindās. Līvānu pilsētā jaunieši šodien izrādīja interesi. Man prieks par to, ka ļoti daudzi interesējas par kinologa darbu. Acīmredzot, tas viņiem šķiet vilinoši. Mēs jauniešus aicinām. Šobrīd notiek arī uzņemšana Valsts robežsardzes rindās, vecums ir no 18 līdz 40 gadiem. Mēs ļoti aicinām.”

Lai parādītu apmeklētājiem, kādi bija Latvijas aizstāvji pirms vairāk nekā 100 gadiem, pasākumā bija uzaicināti piedalīties arī vēstures rekonstruktori no Rīgas vēsturiskās rekonstrukcijas kluba un organizācijas “Latviešu strēlnieks”. Interesenti varēja apskatīt, kādi tērpi bija Krievijas impērijas armijas sastāvā esošajiem latviešu strēlniekiem Pirmā pasaules kara laikā, kā arī krūšu zīmes, sadzīves priekšmetus un ieročus, kādus strēlnieki izmantoja karā.

“Pirmais pasaules karš bija revolūcija ieročos, jo jau parādījās ieroči, kas varēja izšaut gandrīz 10 lodes sekundē, piemēram, ložmetēji,” stāsta kara vēstures rekonstruktors Ēriks. “Tā kā visus karavīrus nevarēja apgādāt ar ložmetējiem, tad bija Mosina šautenes un citas šautenes, piemēram arisaka no Japānas.”

Tāpat varēja aplūkot bruņu mašīnu, kas piedalījās Pirmajā pasaules karā. Pasākuma rīkotājs Daniels Loginovs pats ir jaunsargs, tādēļ šis mācību uzdevums viņam patika. Jaunietis uzsver, ka sarunāt dalībniekus nebija problēmu, grūtākais esot bijis noorganizēt nepieciešamos satiksmes ierobežojumus.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 31.01.2023 10:38
Būt par robežsargu ir goda lieta, bet zināms, ka agresijas gadījumā viņi cieš pirmie un no viņiem nekas pāri nepaliek. Tāpēc ir jāveido nocietinājumu līnija, ko nevar ne no vienas puses sabombardēt.
S
Skolnieciņš 30.01.2023 19:48
Ko kapelāni dara armijā? Kaut kā liekulīgi sanāk, ka kristīgās mīlestības nesēji lien armijā. Laikam armijā baznīcēnus labi baro.
S
Skolotājs 01.02.2023 09:56
Šaurs domāšanas un uztveres veids liecina par neizglītota un nekompetenta skolnieciņa spriedelēšanu.
Spilgts piemērs ir karš Ukrainā, okupantu karavīri ir bez morālām vērtībām, tikumiem, nekas viņiem nav svēts.
Kapelāna uzdevums ir karavīrā attīstīt un veidot morālās vērtībās, patriotiskās vērtības, kā arī ekšējo izturību. Vērtības - nosaka to, kas tu esi un kā tu rīkojies!
D
Distihs 30.01.2023 18:10
Jauniem interese liela,
Kāda ir sprādziena viela.
N
Neķītrais masāžists 30.01.2023 18:09
Vajag rādīt ieročus, bļē, kas domāti uzbrukumam nevis aizsardzībai. Vislabākā aizsardzība ir uzbrukums. :D
J
Jefiņš 30.01.2023 18:26
Tak uzliec tos pašus uz tačankas un uzbrūc kā kādreiz Budjonija zirgu armija Krievijas Pilsoņu karā .
S
Skolnieciņš 30.01.2023 19:49
Latvijai ir jāveido pretkara radio, kuru varēs translēt visās MF frekvencēs, kad Krievijas režīms bruks.
A
Astro 30.01.2023 18:07
Ienaidniekam neļaus bradāt,
Valsti pratīs aizsargāt.
J
Jefiņš 30.01.2023 18:04
Šie ugunsrīki vēl tagad var sēt nāvi un iznīcību. Brrrrr. Labāk bez tiem, bet izrādās, ka arī patreizējā paaudze neko citu nesagaidīs.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->