Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.04.2023 18:29

Līvānu folkloras kopa “Ceiruleits” saņem apbalvojumu “Austras koks” 40

Līvānu folkloras kopa “Ceiruleits” saņem apbalvojumu “Austras koks”
Skatīt video

Ar muzikālu priekšnesumu Latvijas Folkloras biedrības vadītājs Andris Kapusts sveica Līvānu novada folkloras kopu “Ceiruleits” un viņu draugus, kas bija ieradušies sumināt kolektīvu par nozīmīga apbalvojuma saņemšanu. Andris Kapusts pasniedza “Ceiruleiša” vadītājai Annai Kārklei Latvijas Folkloras biedrības apbalvojumu “Austras koks”. Šāds apbalvojums radies pirms četriem gadiem. Šogad uz trīs nominācijām bija 19 pretendenti, un “Ceiruleits” ieguvis balvu nominācijā “Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana”.

“Te ir runa par kaut ko daudz plašāku, nevis vienkārši amatierkolektīvu, kurš gatavo programmas skatuvei,” skaidro Andris Kapusts. “Tā patiešām ir dzīvesziņa. Annas gadījumā tā ir dzīvesziņas skola, jo viņi ne tikai piedalās parādes pasākumos, bet patiešām kopj tradīcijas savā novadā. Tās ir daudzveidīgas – gadskārtu svētki, ģimeņu godi. Viņu veikums ir nepārspējams masku tradīciju kopšanā. Šogad viņi atkal piedalījās masku tradīciju festivālā. Viņi to ir darījuši daudzus gadus, un vienmēr ar ļoti iespaidīgu izrādi. Šis varbūt bija punkts uz “i”, kāpēc šogad “Ceiruleitim” ir šī balva.”

“Ceiruleits” darbojas vairāk nekā 30 gadus. Folkloras kopā dzied, dejo un spēlē tradicionālos latviešu mūzikas instrumentus dažādu vecumu dalībnieki – gan mazi bērni, gan jaunieši, gan pieaugušie. Vairāki dalībnieki turpina folkloras tradīciju kopšanu, iesaistoties un arī paši vadot citus folkloras kolektīvus Latgalē. Kolektīvam ir spēcīgs kodols, ap kuru nemitīgi notiek dalībnieku maiņa. Kodola centrā ir vadītāja Anna Kārkle, kura par savu darbu saņēmusi Līvānu Goda pilsoņa titulu.

“Es jūtos tiešām ļoti priecīga un gandarīta, ka mūsu darbs ir novērtēts. Mēs darām šo darbu ar prieku, no sirds, tādēļ viss mums veicas,” saka Anna Kārkle.

Šogad svarīgākais notikums, kam “Ceiruleits” cītīgi gatavojas, ir Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki.

Sandra Paegļkalne

A
Astro 26.04.2023 20:12
Kad Līvānos tiek rīkots plaši,
Distih,skatīt jābrauc aši!
S
Skolnieciņš 26.04.2023 19:43
Šodien skatos, ka te ir uzradies cilvēks, kurš uzdodas par mani un raksta murgainus, naidu raisošus, antisemītiskus komentārus beztēmā. Ja Jēkabpils.lv publikācijās par Lieliedienām operatīvi izdzēsa visus manus komentārus, kuros tika pieminēta pavasara un rītausmas Dieviete Ostara, kad kāpēc jūs šī cilvēka (segvārdu zagļa) naidas runas te turat? Liekas, ka kāds Jekabpilslaiks.lv darbinieks raksta šos komentārus, lai pēc tam būtu iegansts reālajā dzīvē man sagādāt problēmas.
S
Skolnieciņš 26.04.2023 21:50
lūk, psihiski slima vankšķe , kas ikdienā rej uz krieviem, mūsu līdzcilvēkiem tepat Jēkabpilī, sūdzās ka šai, utainajai antisemītei norāda vietu, jo visīstākie antisemīti ir ebrejeļu vankšķi un vankšķes, kas rej uz Semītiem -Palestīniešiem. Utainā zagle acīmredzot ir iesmakušas apelsīnu mizas pārēdusies, un apzinās , ka teroristam netanjahu beigas..atceros, viņa bračku noknieba vācu narkomāne- lidmašīnas nolaupītāja Ugandā...tā gadās, kā teiktu vonnegūts
S
Skolnieciņš 27.04.2023 05:28
Skolnieciņš: lūk, psihiski slima vankšķe , kas ikdienā rej uz krieviem, mūsu līdzcilvēkiem tepat Jēkabpilī, sūdzās ka šai, utainajai antisemītei norāda vietu, jo visīstākie antisemīti ir ebrejeļu vankšķi un vankšķes, kas rej uz Semītiem -Palestīniešiem. Utainā zagle acīmredzot ir iesmakušas apelsīnu mizas pārēdu..
Skolnieciņš 26.04.2023 21:50 Vai tik tiešām šo cilvēku nevar dzēst un nobanot?
S
Skolnieciņš 26.04.2023 16:51
Oriģinālais teksts, pirms niku zagle veica riebīgas korekcijas un citas insinuācijas !

Dievu ir daudz, Dieviešu ir daudz. Katrs Dievs vai Dieviete spēj radīt dvēseli atšķeļot mikroskopisku gabaliņu no savas apziņas, savas dievišķās dabas. Gaišie Dievi (labie Dievi) mūs uzskata par saviem bērniem, bet tumšie Dievi (ļaunie Dievi) mūs uzskata par savām rotaļlietām. Kristiešu Dievs jeb ebreju cilts Dievs Jahve (Dievs Jehova) pieder pie tumšajiem Dieviem. Musulmaņiem viņš ir pazīstams kā Allāhs. Es viņu dēvēju par veco Velnu, jo tas ir augļošanas, melu un dažādu māņu subjekts. Jahve ir vecais Velns, bet Sātans Jahves (Jehovas) dēls ir jaunais Velns. Un es netaisos viņu pielūgt. Un celt priekš viņa tempļus (baznīcas) Latvijā nav īpaši laba ideja. Lai ebreji paši pielūdz savu Dievu! Latviešiem ir Latvju Dievi, kas tuvināti atbilst sentēvu pagāniskās ticības Dievu un Dieviešu panteonam. Man kristīgie klēriķi nepatīk. Un uz viņu darbību Latvijā es raugos visai skeptiski..
p
pensionāre Zinaīda 26.04.2023 16:52
tātad , lai dzīvo Allahs un Latviešu Dievi, nost ar Jahvi ?
S
Skolnieciņš 26.04.2023 19:59
Skolnieciņš 26.04.2023 16:51 Segvārdu zagli, izbeidz te rakstīt manā vārdā!
S
Skolnieciņš 26.04.2023 20:04
pensionāre Zinaīda 26.04.2023 16:52 Tu diskutē ar segvārdu zagli. Diskusija nebūs produktīva. Margināla gan. Citēju tevi: tātad , lai dzīvo Allahs un Latviešu Dievi, nost ar Jahvi?. No kurienes tu to rāvi? Tas ir tavs apgalvojums, nevis manis teiktais. Jahve/Jehova un Allāhs ir viens un tas pats Dievs. Analoģiski Moiša ir Mozus, Isa ir Jēzus, bet Ibrahims ir Ābrams. Bet dievturībai ar ābramiskajām reliģijām – jūdaismu, kristietību, sātanismu un islāmu – nav nekāda sakara. Tās ir dažādas ticibas, ar dažādu izcelsmi un dažādu pasaules uzbūves koncepciju. Kosmogonija cita.
S
Skolnieciņš 26.04.2023 21:53
Skolnieciņš: pensionāre Zinaīda 26.04.2023 16:52 Tu diskutē ar segvārdu zagli. Diskusija nebūs produktīva. Margināla gan. Citēju tevi: tātad , lai dzīvo Allahs un Latviešu Dievi, nost ar Jahvi?. No kurienes tu to rāvi? Tas ir tavs apgalvojums, nevis manis teiktais. Jahve/Jehova un Allāhs ir viens un tas pats Die..


Skolnieciņš 26.04.2023 20:04 segvārdu zagle, tev galvā ir tāda putra, ka te nebūs vis kosmogonija vai tuftagonija, bet visparastākā žīdfašisma agonija...Cerēji, ka rotšildsmirdoņas zaļo papīreli līdz 2030. gadam drukās un viens otru sēdītē fukās? Nekā nebija, segvārdu zagle, un teikt Būsim draugi, ak, Cinna, šiem arī neviens netaisās...
S
Skolnieciņš 26.04.2023 22:54
Skolnieciņš: <br /> <br /> Skolnieciņš 26.04.2023 20:04 segvārdu zagle, tev galvā ir tāda putra, ka te nebūs vis kosmogonija vai tuftagonija, bet visparastākā žīdfašisma agonija...Cerēji, ka rotšildsmirdoņas zaļo papīreli līdz 2030. gadam drukās un viens otru sēdītē fukās? Nekā nebija, segvārdu zagle..
Skolnieciņš 26.04.2023 21:53 Tu neesi skolnieciņš, tu esi segvārdu zaglis. Iespējams tu esi Jekabpilslaiks.lv darbinieks. Nez kāpēc tevi nedzēš. Un kas pluso tavus komentārus? IP jau Jēlabpilslaiks.lv portāla administrācija zina. Banu laikam negrib tev uzlikt.
A
Astro 26.04.2023 16:03
,,Ceiruleits,, pa ,,Austras koku,, ,
Aplidoja Strūves loku.
S
Skolnieciņš 26.04.2023 15:50
Dievu ir daudz, Dieviešu ir daudz. Katrs Dievs vai Dieviete spēj radīt dvēseli atšķeļot mikroskopisku gabaliņu no savas apziņas, savas dievišķās dabas. Gaišie Dievi (labie Dievi) mūs uzskata par saviem bērniem, bet tumšie Dievi (ļaunie Dievi) mūs uzskata par savām rotaļlietām. Kristiešu Dievs jeb ebreju cilts Dievs Jahve (Dievs Jehova) pieder pie tumšajiem Dieviem. Musulmaņiem viņš ir pazīstams kā Allāhs. Es viņu dēvēju par veco Velnu. Jahve ir vecais Velns, bet Sātans Jahves (Jehovas) dēls ir jaunais Velns. Un es netaisos viņu pielūgt. Un celt priekš viņa tempļus (baznīcas) Latvijā nav īpaši laba ideja. Lai ebreji paši pielūdz savu Dievu! Latviešiem ir Latvju Dievi, kas tuvināti atbilst sentēvu pagāniskās ticības Dievu un Dieviešu panteonam. Man kristīgie klēriķi nepatīk. Un uz viņu darbību Latvijā es raugos visai skeptiski.
S
Skolnieciņš 26.04.2023 15:49
Es ticu Sentēvu Dieviem – Latvju Dieviem. Es ticu Austras kokam jeb Saules kokam – pasaules kokam, kas savieno sevī šosauli un viņsauli; pagātni, tagadni, nākotni; kā arī bezgalīgi daudzās paralēlās pasaules, vārdu sakot, multivisumu. Es ticu Dievam Pērkonam (Pērkonam – Debesu Tēvam). Es ticu, ka Dievs Pērkons sargā latviešu tautu un Latvijas zemi. Es ticu likteņa Dievietei Laimai. Dieviete Laima dāvā mūsu tautai cerību, sirsnību, mīlestību un gaišu nākotni. Es ticu nāves un dzīvības Dievietei Mārai (Mārai – Veļu Mātei; Mārai – Zemes Mātei). Es ticu, ka Dieviete Māra mūs pavada gan piedzimšanas brīdī, gan nāves stundā. Es ticu reinkarnācijai. Es ticu bezgalīgajiem dvēseļu pārdzimšanas cikliem. Es ticu, ka pastāv daudzas dažādas bioloģiskas un infernālas rases. Cilvēks šajā pasaulē nav vienīgais un galvenais. Tomēr Dievi mūs mīl, un cilvēks ir Dievu un Dieviešu mīlulis. Mūsu rasi Augstākie Spēki mīl vairāk par citām rasēm. Bet kristiešu Dievam es neticu.
Ar cieņu, Skolnieci..
S
Skolnieciņš 26.04.2023 15:48
šodien Dievturu īpašumus ir nozaguši asv cūkvalstelē bāzētie rotšildmēsli un citi žīdfašisti.Jāpiebilst, ka šo mēslu noziegumu rezultātā laika periodā no 1990. gada 1. janvārim līdz 2023. gada 31. decembrim Latvijas teritorijā ir bojāgājuši (badā, salā, slimībās ) vairāk kā 214 000 cilvēki |(kopējais mirušo skaits 1 016 726). Represēti un izdzīti trimdā- vēl 328 000, skaitlis svārstās. rotšildmēslu un anglēnu utu genocīds pret Latvijas tautu turpinās. Uzspļaujot asv valstelē un londonas cūkukūtī bāzetajam žīdfašismam :Skolnieciņš.
S
Skolnieciņš > Jekabpilslaiks.lv 26.04.2023 16:17
Skolnieciņš 26.04.2023 15:48 Jūsu darbinieks šo murgu uzrakstīja? Kaut kā ātri drukā.
S
Skolnieciņš 26.04.2023 16:21
Skolnieciņš 26.04.2023 15:48 Vispār jau GULAGUs veidoja un uzturēja padomju krievijas krievi. Un ASV neko sliktu nav darījusi Latvijai, šī valsts atrodas pavisam uz cita kontinenta. Bet krievija ir kaimiņos. Pašlaik krievija veic asiņainu karu Ukrainā. Patīk jau tev svešā vārdā kaut ko drukāt.
S
Skolnieciņš 26.04.2023 16:48
Skolnieciņš: Skolnieciņš 26.04.2023 15:48 Vispār jau GULAGUs veidoja un uzturēja padomju krievijas krievi. Un ASV neko sliktu nav darījusi Latvijai, šī valsts atrodas pavisam uz cita kontinenta. Bet krievija ir kaimiņos. Pašlaik krievija veic asiņainu karu Ukrainā. Patīk jau tev svešā vārdā kaut ko drukāt.
nē,gulaga nometnes veidoja ebreju zaglis kaganovič, zaglīgais plušķis sverdlovs,ebrejeļu pederasts trockis,un tamlīdzīgi elementi, arī šustinu , Latvijas iedzīvotāju deportācijas vaininieku mēs zinām, tas bija rotšildmēslu sugas.šodienas lēģērus veido žīdfašisti, īpaši tātad ebreji, angļi un arī trekni vācu pirdēji.Pēc tam, kad upuri ir apzagti, lēģēros ievieto darbspējīghos Latvijas iedzīvotājus, kādu laiku nodarbina,līdz upuris zaudē veselību, un tad to klusām nosaldē , noindē,nomērdē badā , stāstot, ka Latvijas iedzīvotājam nozagtie uzņēmumu nes vienus vienīgus zaudējumus.
Patreiz karu Ukrainā veic daudzi dažādi interesenti, trulais radījum, es tikai zinu, ka 2022. gadā volstrītas rotšildmēslu unh arī exxon mobil zagļubodītes kas izzog Amerikas pamatiedzīvotāju resursus guva 420 % peļņu..tas ir 120 % vairāk par slieksni pēc kura pēc dažādu ļautiņu pļāpām var izdarīt jebkuru noziegumu. Tātad, ebrejeļļu netīra mute, laiks izmeklēt izraēlas ebrejeļu noziegumus gan pret Latv..
S
Skolnieciņš 26.04.2023 20:08
Skolnieciņš: nē,gulaga nometnes veidoja ebreju zaglis kaganovič, zaglīgais plušķis sverdlovs,ebrejeļu pederasts trockis,un tamlīdzīgi elementi, arī šustinu , Latvijas iedzīvotāju deportācijas vaininieku mēs zinām, tas bija rotšildmēslu sugas.šodienas lēģērus veido žīdfašisti, īpaši tātad ebreji, angļi un arī tre..
Skolnieciņš 26.04.2023 16:48 Kremļa trolli, lūdzu, nenovel krievu tautas noziegumus uz ebreju tautu! Tu tagad mēģini maskavas komunistu noziegumus novelt uz ebrejiem. Tu raksti naida runas beztēmā. Vislielākie fašisti ir 9. maija svinētāji no krievvalodīgo antifašistu vidus. Savā vairumā 9.maija svinētāji jeb Pobjedabjesijas apsētie ir izteikti antisemīti. Kremļa trolli, turi muti ciet un repatriējies uz krieviju! čemodan.vozal.moskva.
S
Skolnieciņš 26.04.2023 21:57
Skolnieciņš: Skolnieciņš 26.04.2023 16:48 Kremļa trolli, lūdzu, nenovel krievu tautas noziegumus uz ebreju tautu! Tu tagad mēģini maskavas komunistu noziegumus novelt uz ebrejiem. Tu raksti naida runas beztēmā. Vislielākie fašisti ir 9. maija svinētāji no krievvalodīgo antifašistu vidus. Savā vairumā 9.maija svi..
Skolnieciņš 26.04.2023 20:08
lūk, utainā žīdfašisteļu naida kurinātāja, psihiski slimais radījums parāda jau vairāk savu ūsām apaugušo virslūpu un noslīdējušo parūku:)) Redz , redz, šis rotšildmēslu izbirdinājums nemaz neinformējās avotos, pat vienpusējās vikipēdijās, kas ko darīja, bet vnk vankšķ uz krieviem, jo par to šim atkritumam , psihiski slimajai ālavai, pametīs pagaldē šekeli ko ielikt krājkasītē priekš permanentā grimma...pretīgā antisemīte , Arābu bērniņu slepkava , naidu kurinošais radījums..
S
Skolnieciņš 26.04.2023 22:57
Skolnieciņš: Skolnieciņš 26.04.2023 20:08<br /> lūk, utainā žīdfašisteļu naida kurinātāja, psihiski slimais radījums parāda jau vairāk savu ūsām apaugušo virslūpu un noslīdējušo parūku:)) Redz , redz, šis rotšildmēslu izbirdinājums nemaz neinformējās avotos, pat vienpusējās vikipēdijās, kas ko darīja, bet ..
Skolnieciņš 26.04.2023 21:57 Ja tu spēj iesmiet par krievijas zaldātu nogalinātajiem bērniem Ukrainā, tad par arābu bērniem tev ir nospļauties. Tu esi ļauns, riebīgs kremļa trollis. Mentāli slims līdzīgi kā Tatjana Ždanoka, Glorija Grevcova, Kaspars Dimiters vai Aleksejs Rosļikovs.
S
Skolnieciņš 27.04.2023 00:29
Skolnieciņš: Skolnieciņš 26.04.2023 21:57 Ja tu spēj iesmiet par krievijas zaldātu nogalinātajiem bērniem Ukrainā, tad par arābu bērniem tev ir nospļauties. Tu esi ļauns, riebīgs kremļa trollis. Mentāli slims līdzīgi kā Tatjana Ždanoka, Glorija Grevcova, Kaspars Dimiters vai Aleksejs Rosļikovs.
Skolnieciņš 26.04.2023 22:57 tu segvārdu zagle kaut kādus maniakus te mini, valērijus fabrikantus...bet es tev teikšu tā-
nē, Dimiters ir ok, kārtīgs grieķu, (greculum est, kā teiktu Horācijs) izcelsmes latvis, tu, utainā ebrejeļu mēslumute ceri tikt cauri ar oligofrēnijas apsestas zīdfasteļu slampas demagoģiju? Tas ir tikai atradums trakonamam. Tātad, slampa, žīdeļu nogalināto Arābu bērniņu tēviem to pastāstīsi, kopā ar smirdeļiem rotšildiem, varburgiem, šifiem, moeļiem, kāniem, lēmaniem un citiem mēsliem.grevcovu es nemaz nepieminu, šīs meičas vards jau vien vedina domāt par zemu izcelšanos...atceros tikai kling-klang Glorija mazā iemeteja Hansa Falladas stāstelī mums reiz bija kinders...rosļikovs vispar lai iet uz porcelāna troņ, bet cūkas mēsli kargini, laventi, krasovicki tiešam ir mesli, tur es tev piekrītu, žīdeļu segvārdu zagle.
S
Skolnieciņš 27.04.2023 05:29
Skolnieciņš: Skolnieciņš 26.04.2023 22:57 tu segvārdu zagle kaut kādus maniakus te mini, valērijus fabrikantus...bet es tev teikšu tā- <br /> nē, Dimiters ir ok, kārtīgs grieķu, (greculum est, kā teiktu Horācijs) izcelsmes latvis, tu, utainā ebrejeļu mēslumute ceri tikt cauri ar oligofrēnijas apsestas zīdf..
Skolnieciņš 27.04.2023 00:29 Tu slims.
S
Skolnieciņš 26.04.2023 15:45
Es ticu Sentēvu Dieviem. Es ticu Latvju Dieviem. Es uzskatu, ka Latvju Dievu tiesības ir jāaizstāv. Lai godāti Latvju Dievi, kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir! Lai Austras koks zeļ un plaukst! Visa slava Latvju Dieviem! Visa slava Latvijai!!!
Ar cieņu pret politeismu, Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 26.04.2023 15:43
Ir dažādas politeiskās reliģijas (pagāniskās ticības). Katrai politeiskai reliģijai ir savs Dievu un Dieviešu panteons un pasaules koncepcija. Piemēram, hinduisms un Hindu Dievi atšķiras no skandināvu asatru reliģijas un Skandināvu Dieviem. Priekš manis visas ābramiskās reliģijas – jūdaisms, kristietība/sātanisms, islāms – ir viena vienīga senebreju mitoloģija kopā ar ebreju monoteismu. Ābramiskās reliģijas ir ebreju cilts Dieva Jahves (Jehovas) pielūgšana. Tāpēc es varu teikt, ka kristieši ir kosmopolīti, jo tie neatzīst citus Dievus un Dievietes. Man pret mūsdienu kristietību un mūsdienu jūdaismu pretenziju nav. Lai vai kā, bet man gribētos redzēt valsts atbalstu sentēvu pagāniskās ticības atjaunošanā.
S
Skolnieciņš 26.04.2023 15:40
Kad krievi (maskavas kremlis) te saimniekoja, dievturi tapa aizliegti. Uzreiz pēc 1940. gada 17. jūnija padomju okupācijas vara noķēra un savāca dievturu līderi un Latvju Dievu priesteri Ernestu Brastiņu, vēlāk viņu aizveda uz GULAG’u. Tur viņu pēc diviem gadiem nošāva (sodīja ar nāvi). Dievturu īpašumus atņēma (nacionalizēja) padomju okupācijas vara, bet pašus dievturus represēja. Latvju Dievi – Sentēvu Dievi – tapa uz 50 gadiem aizliegti.
Bez cieņas pret krieviju, Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 26.04.2023 15:38
Jēkabpilslaiks.lv var arī dzēst segvārdu zagļus un bloķēt tos, bet kā redzu, tas te nenotiek. Selektīva jums tā cenzūra, ļoti selektīva...
S
Secinājums 25.04.2023 20:41
Jēkabpils lielpilsētā tādu fanātiķu folklorā nav. Līvānos pat 30 gadus vada ansambli ar tik daudz bērniem. Vieni beidz skolu un citi nāk vietā.
z
zinātājs 26.04.2023 09:12
Ir! Ir arī Jēkabpilī. Ja nezini, tad nerunā. Piemēram, Vita Talla. Iesaku iepazīties un iesaistīties viņas folkloras aktivitātēs.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->