Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.01.2023 17:20

Līvānu biedrība “Baltā māja” piedāvā dažādus sociālos pakalpojumus 5

Līvānu biedrība “Baltā māja” piedāvā dažādus sociālos pakalpojumus
Skatīt video

Līvānu biedrība “Baltā māja” jau ilgstoši piedāvā sociālos pakalpojumus dažādām iedzīvotāju kategorijām. Jau vairāk nekā 20 gadus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir iespēja apmeklēt Dienas aprūpes centru, kas darba dienās nodrošina ne tikai sociālo aprūpi, bet arī daudzveidīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Ar aprūpētājas Guntas Mironovas palīdzību centra klienti darina ļoti smalkus, skaistus darbus.

“Viņi ir tik mērķtiecīgi!” tā savus klientus raksturo Gunta Mironova. “Ja viņi kaut ko ieplānojuši, viņi to jebkurā gadījumā izdarīs līdz galam, kaut gan darbiņi ir ļoti smalki un prasa ļoti daudz rūpju. Katram ir savas intereses, katram ir savas spējas, un viņi arī pēc tā vadās. Mēs darbojamies ar netradicionāliem materiāliem, kas neprasa nekādus īpašus līdzekļus, bet visi darinājumi ir oriģināli, jo tie materiāli, no kā mēs darinām, ir avīzes, kartona kastes, olu trauki, plastmasas pudeles... Viss, ko cilvēki parasti nelieto un izmet ārā.”

No otrreiz izmantojamām izejvielām top rotaslietas, gleznas, zīmējumi, dekori, apsveikumu kartītes un daudzi citi darbi, ko Dienas aprūpes centrs regulāri apkopo izstādēs, kas tiek veidotas bibliotēkās un citās iestādēs.

“Ja klienti zina, ka darbiņi tiek parādīti kaut kur citur, viņi jūt, ka viņi ir vajadzīgi, viņiem veidojas augstāks pašvērtējums, viņi par to priecājas,” skaidro Gunta Mironova.

2022.gadā Dienas aprūpes centru apmeklēja 16 personas ar īpašām vajadzībām, bet biedrības organizētajos pasākumos piedalījās vēl aptuveni 20 cilvēki ar invaliditāti.

Biedrība “Baltā māja” piedāvā arī aprūpi mājās, kā arī nodrošina Sociālo pakalpojumu centra darbību Stacijas ielā 2. Tiek nodrošināts veļas mazgāšanas un veļas žāvēšanas pakalpojums, kā arī iespēja nomazgāties dušā trūcīgajām personām, pensionāriem un citiem, kuriem mājās nav piemērotu apstākļu, lai mazgātos un mazgātu drēbes. Mēnesī šos pakalpojumus saņem vidēji 18 līdz 20 cilvēki.

Tāpat biedrība piedāvā vēl citus sociālos pakalpojumus.

“Mēs piedāvājam cilvēkiem krīzes situācijā saņemt uz laiku bez maksas tehniskos palīglīdzekļus, īpaši ziemā daudzi cilvēki prasa kruķus,” stāsta biedrības “Baltā māja” direktore Inguna Badune. “Ja kādam jāved cilvēks uz slimnīcu vai pie ārsta, aizņemas uz laiku ratiņkrēslus. Tāpat mēs jau vairākus gadus dalām Eiropas Savienības palīdzības pakas. Tās var saņemt no pulksten 9:00 līdz 14:00 katru darba dienu. Mums ir pašpalīdzības stūrītis – Trepīte, kur var atnest mantas labā kvalitātē, kas pašam vairs nav vajadzīgas, vai arī paņemt kaut ko, ja nepieciešams.”

Lai paplašinātu pakalpojumu klāstu, “Baltā māja” regulāri īsteno arī dažādus projektus. Piemēram, šobrīd projekta laikā tiek piedāvāti masāžas, ergoterapeita, mākslas un mūzikas terapeita, logopēda un citu speciālistu pakalpojumi Līvānu novada bērniem ar īpašām vajadzībām. Sīkāk par iespēju saņemt šos pakalpojumus var interesēties biedrībā “Baltā māja”.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 28.01.2023 09:24
Zinu, ka vēl dažās pašvaldībās notiek kaut kas tamlīdzīgs. Ja kāds grib uzzināt ko sīkāk, meklējiet Google portālā.
N
Neķītrais masāžists 27.01.2023 18:51
Ha! Būtu labāk paklusējuši! :D Ja viņi uzzinātu, kādus vecajā Tiesas namā mūsu Kvēpiņa īpašajiem piedāvā, konkrēti aizvērtos un apsēstos.
J
Jefiņš 27.01.2023 18:24
Es jau nu speciāli nedzīšos uz Līvāniem saņemt kādu pakalpojumu.
A
Astro 27.01.2023 17:35
Uz ,,Balto māju,, aicina,
Centrā darbus darina,
Mantas nes uz stūrīti,
Kuru sauc parTrepīti.
D
Distihs 27.01.2023 17:28
Pa ielu Kraukle ar Vaivodu slāja,
Pa ielu, kur baltā krāsota māja.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->