Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.09.2023 18:47

Līvānu 1.vidusskolas skolēni tiekas ar dzejnieku Kārli Vērdiņu 0

Līvānu 1.vidusskolas skolēni tiekas ar dzejnieku Kārli Vērdiņu
Skatīt video

Līvānu 1.vidusskolas pedagogi regulāri aicina uz mācību iestādi sabiedrībā zināmas personības, lai paplašinātu skolēnu redzesloku un sniegtu viņiem jaunas zināšanas. Šodien skolā viesojās dzejnieks un literatūrzinātnieks Kārlis Vērdiņš. Viens no tikšanās mērķiem – raisīt audzēkņos interesi par dzeju.

Nodarbību laikā Kārlis Vērdiņš ne tikai lasīja dzejoļus, bet arī atbildēja uz skolēnu jautājumiem, piemēram, par dzejas rakstīšanu un par mācību priekšmetiem, kas viņam skolā visvairāk nepatika. Dzejnieks pauž uzskatu, ka šādi pasākumi var motivēt skolēnus sākt lasīt dzeju.

“Redzēt dzīvu autoru – tas varbūt var kādu pamudināt paņemt bibliotēkā grāmatu un palasīt,” saka Vērdiņš. “Tāpēc jau arī Kultūrkapitāla fonds regulāri atbalsta diezgan daudzu rakstnieku vizītes dažādās Latvijas malās, un tas notiek visu laiku. Es praktiski katru gadu braucu uz skolām vai bibliotēkām dažādos Latvijas novados un pilsētās. Pa šiem gadiem esmu apceļojis gandrīz visu Latviju. Tas vienkārši ir jautri – aizbraukt pie skolēniem, redzēt viņu tūlītējo reakciju, kas viņus interesē, kas nē, kā viņi reaģē uz dažādiem dzejoļiem.”

Audzēkņiem nodarbības patika, jo tās atšķīrās no ikdienā ierastajām literatūras stundām.

“Bija interesanti paklausīties dažādus dzejoļus, daudz ko uzzināju. Bija forši,” saka 5.klases audzēkne Elīna.

“Bija interesanti klausīties dažādus dzejoļus, un dažus klausījos pirmo reizi. Vēl patika, ka ātrāk palaida no stundas,” saka 6.klases skolniece Darja.

Kārlis Vērdiņš raksta dzejoļus gan pieaugušajiem, gan bērnu auditorijai. Viņš prot ne tikai uzrakstīt tādus pantus, kas uzrunā skolēnus, bet arī tikšanās laikā iesaistīt bērnus dzejas skandēšanas procesā.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->