Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 04.11.2022 17:01

Līvānu 1.vidusskolā viesojas rakstniece Laura Vinogradova 6

Līvānu 1.vidusskolā viesojas rakstniece Laura Vinogradova
Skatīt video

Līvānu 1.vidusskolā norisinājusies tikšanās ar rakstnieci Lauru Vinogradovu, kura 2021.gadā ieguva Eiropas Savienības literatūras balvu par grāmatu “Upe”. Sarunu vadīja kultūras žurnāliste Liega Piešiņa. Sarunas laikā rakstniece Līvānu 1.vidusskolas audzēkņiem stāstīja ne tikai par saviem darbiem, bet arī dzīves uztveri un to, kāds bija viņas ceļš līdz grāmatu rakstīšanai. Pasākums tika organizēts ar mērķi ieinteresēt jauniešus par grāmatu lasīšanu.

Laura Vinogradova gan uzsver, ka jauniešiem pašiem pienāks dzīves posms, kad viņi gribēs lasīt: “Tas, ka ir kaut kādi posmi, kuros bērni nelasa, ir normāli. Ļoti izteikti tas ir pusaudžu vecumā, kad ir pāreja starp bērnu un pieaugušo. Ir normāli, ja tajā laikā grāmatas “nelasās”. Grāmatām vienkārši ir jābūt, ja būs vēlme, tu to paņemsi."

"Veicināšanu un mīlestību pret grāmatām bērnos var ielikt pašā mazākajā vecumā. Pēc tam – tas jau ir viņa ceļš. Bērnam ir svarīgi zināt, ka grāmatas ir. Burvīgi, ja vecāki lasa priekšā vai paši lasa, tādā veidā parādot, ka ir šāda iespēja. Savukārt pusaudžu gados – tas ir ļoti strīdīgi. Es neteiktu, ka īpaši jāskrien bērnam pakaļ ar grāmatām. Es pati tajā vecumā grāmatas nelasīju vai lasīju ļoti maz,” piebilst rakstniece.

Daļa jauniešu pauž viedokli, ka šādas tikšanās ar grāmatu autoriem var veicināt interesi par grāmatu lasīšanu. Dažiem, klausoties rakstnieces stāstījumā, radās vēlme ne tikai lasīt, bet arī pašiem pamēģināt uzrakstīt kādu daiļdarbu.

“Pasākumā dzirdētais – rakstnieces dzīves gājums, viss, ko viņa darīja, kas viņu iedvesmo... tas man likās ļoti forši,” stāsta Līvānu 1.vidusskolas 9.klases skolniece Ieva Birzāka. “Manī tas veicināja kaut kādu domu par rakstīšanu. Es vēlos piedalīties vienā konkursā, kas tuvojas, bet vēl jādomā.”

Laura Vinogradova uzsver, ka bailes bieži vien neļauj jauniešiem attīstīt savus talantus, tādēļ ir svarīgi mēģināt bailes pārvarēt.

“Arī mēs – rakstnieki šaubāmies, arī es šaubos radīt jaunu darbu, arī es baidos to kādam rādīt,” uzsver Laura. “Uzrakstot “Upe”, es divus mēnešus nevarēju saņemties to nosūtīt izdevniecībai. Man bija bail no vērtējuma, bija bail, ka būs slikti.”

“Ir forši, ja ir kaut kāda uzticības persona, tāpēc tad, kad es tiekos ar bērniem skolās, es vienmēr piemetinu – rakstiet, zvaniet man! Esmu bijusi žūrijās, kur tiek vērtēti prozas darbi. Bieži ir darbi, kas neatbilst kritērijiem, bet es redzu, ka tur ir talants. Ja cilvēkam ir iekšā, ja jaunietim ir sajūta, ka kaut kas ir jādara, tad noteikti ir. Tikai kaut kā jātiek galā ar tām bailēm,” saka rakstniece.

Jauniešu tikšanos ar rakstnieci Lauru Vinogradovu organizēja Līvānu novada Centrālā bibliotēka, īstenojot Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto projektu “Jaunietis – lasītājs?!”.

Sandra Paegļkalne

V
Vīndārzniece 08.11.2022 11:39
Brīnos, ka pēc vētrainās ielu nosaukumu maiņas vēl nav sākusies kampaņa par person-vārdu latviskošanu.
z
zinātājs 07.11.2022 10:28
Nezinu tādu rakstnieci. Būs jāiet uz Aismu painteresēties.
N
Neķītrais masāžists 04.11.2022 19:27
Kad gāju skolā, man patika visādi romāni par kariem un briesmu stāsti. Pusaudžu gados, lai nestāsta, ka tajā laikā nelasa grāmatas; Dekameronu gandrīz no galvas zināju. :D
D
Distihs 04.11.2022 17:28
Lasot grāmatu par upi,
Nodrebēja dažai pupi.
A
Astro 04.11.2022 17:21
Vidusskolā jauka aura,
Atnākusi Upes Laura.
J
Jefiņš 04.11.2022 17:04
Tiešām, Līvāni kļūst par rakstnieku pilsētu, bet neskaužu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->