Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 10.09.2022 15:08

Līvānos sveic Zelta kāzu jubilārus – Zofiju un Ļevu Troškovus 0

Līvānos sveic Zelta kāzu jubilārus – Zofiju un Ļevu Troškovus
Skatīt video

Līvānu novada pašvaldība svinīgi sveic Zelta kāzu pāri – Zofiju un Ļevu Troškovus, kuri šā gada 26.augustā svinēja 50 gadu kāzu jubileju. Pateicībā par gadu gaitā saglabāto mīlestību, saticību un uzticību pārim tika dāvāti ziedi, naudas balva 80 eiro apmērā, kā arī Līvānu novada domes Pagodināšanas raksts. Zofija un Ļevs iepazinās 1969.gada 1.septembrī – Rīgas Medicīnas institūtā.

“Mēs mācījāmies piecus gadus vienā grupā, pēc tam atsevišķi saistībā ar specialitātēm – terapija un ķirurģija,” stāsta jubilāri. “Pēc trešā kursa mēs apprecējāmies. 1974.gadā piedzima dēls, mēs mācījāmies un viņu audzinājām. Kad pabeidzām un aizbraucām strādāt, viņš ar mums. Vajadzēja sadarboties, turēties kopā.”

Zofijai un Ļevam ir divi dēli un trīs mazbērni – viens dēls ar ģimeni dzīvo ārzemēs, otrs – Rīgā. Kāzu jubilāriem grūti noformulēt vārdos, kāda ir laimīgas laulības atslēdziņa, bet viņi uzsver, ka galvenais ir prasme rast kompromisus. “Kaut kas tur vienu pie otra,” saka Ļevs. “Reizēm dzīvē gadās visādi, bet galvenais ir paciest visu un atkāpties laicīgi.”

Līvānu novada pašvaldība regulāri sveic novada stiprās ģimenes. Apbalvoti tiek pāri, kuri laulībā pavadījuši 50 un 60 gadus. “Šogad šis ir piektais zelta pāris,” skaidro Līvānu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Velga Švirkste. “Šogad pagaidām vēl Dimanta kāzu pāri nav pieteikušies, bet pagājušogad bija trīs Dimanta kāzu jubilāri un kopā sveicām deviņus kāzu jubilārus, savukārt 2020.gadā bija četri Dimanta kāzu jubilāri, kopumā tika apsveikti 10 kāzu jubilāri.”

Līvānu novada pašvaldībā skaidro, ka informācija par stiprajām ģimenēm tiek saņemta no iedzīvotājiem, tādēļ iespējams, ka Zelta kāzu un Dimanta kāzu pāru novadā ir vēl vairāk. Ir pāri, kuri nevēlas svinīgu sveikšanu, bet tie, kuri ir ar mieru, saņem ne tikai naudas balvu, ziedus un Pagodināšanas rakstu, bet arī muzikālus sveicienus.

 

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->