Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 21.03.2023 19:09

Līvānos radīta detektīvspēle “Kurš vainīgs pie barona Līvena savārgšanas?” 10

Līvānos radīta detektīvspēle “Kurš vainīgs pie barona Līvena savārgšanas?”
Skatīt video

Sešas skolēnu komandas no dažādām Līvānu novada izglītības iestādēm varēja iejusties detektīvu lomā, piedaloties jaunajā detektīvspēlē ar nosaukumu “Kurš vainīgs pie barona Līvena savārgšanas?”. Spēli radījuši Līvānu mazpulka pārstāvji.

“Spēles ideja radās Mazpulku nometnē 2007.gadā,” stāsta Līvānu mazpulka vadītāja Dace Rudzāte. “Es to pārstrādāju, un tagad mēs to veiksmīgi izspēlējam.”

Katrā kontrolpunktā jauniešiem bija jāveic dažādas aktivitātes, bet galvenais uzdevums – parunāties ar kontrolpunktos sastopamajiem personāžiem un izdomāt, kuri no viņiem varētu būt vainojami barona savārgšanā.

“Nebija labi, jo baronam Līvenam ar katru dienu kļuva sliktāk, mēs sapratām, ka kaut kas ir jādara,” stāsta projekta vadītāja Marika Rudzīte-Griķe. “Ir jāatrod, kurš ir vainīgs, jo mums ir aizdomas, ka kāds viņu grib noindēt. Tikām tik tālu, ka ir četri, kuri varētu būt vainīgi. Tāpēc mums ir prieks, ka ir sešas komandas, kas par to domā, kas palīdzēs mums atklāt vainīgo.”

Sarunas noritēja ar 12 dažādiem personāžiem – muižas darbiniekiem un citiem ļaudīm. Katram no viņiem bijis kāds nepatīkams starpgadījums ar baronu, tādēļ ikvienam no viņiem varētu būt motīvs, tomēr tikai četri ir īstie vainīgie. Uzdevumu apgrūtināja tas, ka paši personāži neko nestāstīja, tikai atbildēja uz komandu uzdotajiem jautājumiem.

Spēles dalībniece Linda saka: “Interesanti, bet ir ļoti grūti uzdot īstos jautājumus. Kad atbild, ir grūti izdomāt, vai viņš ir vainīgais, vai nav.”

“Mums šķiet, ka vainīgais varētu būt ārsts, dārznieks, jaunā sieva un jaunā kalponīte,” stāsta spēles dalībniece Nikola. “Dārzniekam bija daudz speciālu līdzekļu, kam termiņš bija beidzies. Varbūt to izmantoja indēšanai. Ārsts nezināja neko par baronu, nezināja, vai viņam ir diabēts, vai nav. Un viņam bija zāles, kas uzmanīgi jālieto cilvēkiem, kuriem ir diabēts.”

Spēles beigās atklājās, ka baronam veselības problēmas patiešām radušās bīstamu vielu un neveselīgas pārtikas dēļ. Ārsts izrakstīja zāles bez pamatojuma, dārznieks pārmērīgi lietoja pesticīdus, trauku mazgātāja pārmērīgi izmantoja ķīmiskos tīrīšanas līdzekļus, savukārt pavārs baroja baronu ar neveselīgu pārtiku.

“Projekta mērķis un spēles mērķis bija pievērst uzmanību tam, cik būtiski mums ir pašiem uzņemties atbildību un rūpēties par to, ko mēs ēdam, kur mēs atrodamies,” stāsta Marika Rudzīte-Griķe. “Ja mums ir slikti, vai uzreiz jādzer zāles? Ja mēs strādājam dārzā, ko mēs izmantojam mēslošanā? Aizdomāties par to, kur mēs esam, ko mēs darām un kā tas mūs var ietekmēt.”

Detektīvspēle tika organizēta, īstenojot Latvijas Jaunatnes padomes un Līvānu novada pašvaldības atbalstītu projektu “Jaunas detektīvspēles “Kurš vainīgs pie barona Līvena savārgšanas?” pilottestēšana un ikgadējas tradīcijas iedzīvināšana jauniešiem”.

Sandra Paegļkalne

N
Neķītrais masāžists 22.03.2023 19:57
Nākošais būs Vaivods, ko Līvānu novada jaunieši pratinās. :D
S
Skolnieciņš 24.03.2023 09:22
Piedzīvojumu spēle Pārbaidi Semjonu Šustinu. Berni zīmē pērkoņkrustu. Un saka: Šustin, atkāpies! .
J
Jefiņš 22.03.2023 17:21
Sapratu, ka šis barons Līvens ir spēles tēls ,kuram nav nekāda sakara ar vēsturisko grāfu LĪveni, Mežotnes muižas īpašnieku un Latvijas brīvības cīņu dalībnieku. Paspēja nomirt pirms Latvijas valsts iznīcināšanas .
D
Distihs 22.03.2023 17:05
Ar Līvenu vairs nebij labi,
Kad sadzērās tas krutkas šņabi.

S
Skolnieciņš 22.03.2023 11:23
Paldies Dieviem, ka baronu laiki ir beigušies.
B
Barons Giftigs 22.03.2023 18:10
Ja Tu, Skolnieciņ, tiktu pie reālas varas ... tad pēc piecdesmit gadiem cilvēki ar šausmām atcerētos ,,Skolnieciņa laikus,, .
S
Skolnieciņš 22.03.2023 18:25
Barons Giftigs rakstija: Ja Tu, Skolnieciņ, tiktu pie reālas varas ... tad pēc piecdesmit gadiem cilvēki ar šausmām atcerētos ,,Skolnieciņa laikus,, .
Man vara nav vajadzīga. Man svarīgākas ir labas attiecības ar Dieviem, dvēseles drošība un iespēja brīvi reinkarnēt un saņemt dažādas dievišķās dāvanas. Dievi nosaka pasaules uzbūvi, Dievi veido bezgala daudz pasauļu. Un ja gribi šajā un citās pasaulēs labi justies, tas esi labs pret Dieviem. Vara var šķist nozīmīga viena cilvēka dzīves ietvaros. Bet priekš dvēseles viena dzīve ir šausmīgi īss laiks, tikai viena reinkarnācija.
A
Astro - > Distiham 22.03.2023 10:46
Distihs detektīva lomā,
Atrast vainīgo viņš domā.
A
Astro 22.03.2023 10:00
Ne jau vienmēr jādzer drapes,
Jānoņem no acīm klapes,
Jāskatās ko galdā liekam,
Pie kādiem pesticīdiem tiekam.
O
Observer 22.03.2023 09:15
Labāk spēlējiet spēli ,,Kurš vainīgs pie Līvānu stikla fabrikas novārgšanas,, !

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->