Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 08.04.2024 10:49

Līvānos pulcējas Latvijas pašvaldību izpilddirektori 0

Līvānos pulcējas Latvijas pašvaldību izpilddirektori
Skatīt video

Līvānu novada Kultūras centrā norisinājusies Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksme, kurā pulcējās izpilddirektori no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Šādas sanāksmes notiek regulāri – reizi mēnesī, un katra tikšanās tiek organizēta citā Latvijas vietā.

“Galvenais mērķis ir apspriest aktuālos jautājumus, dalīties pieredzē un, protams, satikties ar kolēģiem un pārrunāt ikdienas lietas,” skaidro Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas valdes priekšsēdētājs Uģis Fjodorovs.

Sanāksmē Līvānos izpilddirektori runāja par mākslīgo intelektu un to, kā tas var būt noderīgs pašvaldību darbā. Tāpat programmā bija iekļautas tēmas par labu pārvaldību. Dalībnieki pārrunāja veidus, kā uzlabot pašvaldības darba organizāciju, un uzklausīja arī Norvēģijas pārstāvju pieredzi.

“Pārrunājot ar kolēģiem, kā tu to dari, bieži vien var aizgūt idejas un jau gatavus risinājumus vai arī padalīties ar pieredzi, kā tas labais ir izdevies. Un, protams, pieaicinot ekspertus gan no valsts institūcijām, gan arī no uzņēmumiem, kuri saistīti ar pašvaldību ikdienas darbu, var pārrunāt problemātiku,” stāsta Dobeles novada pašvaldības izpilddirektors Agris Vilks.

Asociācijas organizētos pasākumus parasti apmeklē aptuveni 30 izpilddirektori, tādējādi pārstāvot apmēram divas trešdaļas Latvijas pašvaldību.

Valkas novada pašvaldības izpilddirektors Valdis Šaicāns stāsta: “Pamatā ir divi ieguvumi šajās sanāksmēs. Galvenais ieguvums ir satikt kolēģus, ar viņiem izdiskutēt aktuālākos jautājumus. Un parasti šajos semināros ir ļoti interesantas tēmas, kas noder ikdienas darbā. Tā ir zināma veida apmācība izpilddirektoriem. Šodien bija ļoti interesanta tēma par mākslīgo intelektu, par to, kā tas ienāk jebkur cilvēka dzīvē, arī pašvaldības darbā. Ir priekšstats, ka pasaule mainās un mainās. Tas ir ļoti interesanti, un mūsu izaicinājums ir mainīties līdzi.”

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas nākamā sanāksme notiks 10.maijā Talsos.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->