Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.04.2023 17:31

Līvānos pulcējas folkloristi no Dienvidlatgales un Sēlijas 7

Līvānos pulcējas folkloristi no Dienvidlatgales un Sēlijas
Skatīt video

Līvānu novada Kultūras centrā šodien noritēja folkloras svētki. Šī mācību gada tēma bija “Amati un amatnieku prasmes tradicionālajā kultūrā”, tādēļ bērnu un jauniešu folkloras kopas bija sagatavojušas priekšnesumus par skroderiem, maizes cepējiem un citiem amatu meistariem.

“Bērni satiekas folkloras svētkos katru gadu,” stāsta Līvānu Bērnu un jauniešu centra vadītāja Aija Skarbiniece. “Reizēm mainās reģioni. Dienvidlatgale parasti tiekas Līvānos. Šogad mēs pulcinām vairāk bērnu, jo ir nākusi klāt Sēlija. Kopumā šodien ir vairāk nekā 350 bērni un 19 folkloras kopas.”

Folkloras svētki reizē bija arī skate, kuru vērtēja žūrija. Tās sastāvā šoreiz bija Valsts izglītības satura centra folkloras projektu koordinatore Māra Mellēna un BJC ”Rīgas skolēnu pils” folkloras kopu vadītāja Dina Liepa. Katra folkloras kopa varēja izvēlēties, ar kādām tautasdziesmām, dejām un rotaļām atainot konkrēto amatniecības veidu. Izskanēja arī dažādi stāsti par amatniekiem un viņu darbu.

“Man patīk darboties folklorā, jo mēs braukājam uz visādiem koncertiem,” stāsta Preiļu 1.pamatskolas folkloras kopas “Komuleits” dalībnieks Aleksandrs. “Vēl man patīk, ka mēs dziedam un runājam latgaliski. Šeit visi ir ļoti draudzīgi.”

“Man patīk darboties folkloras kopā, jo tā ir jauna pieredze, piemēram, pasākumi, kuros es nekad nebiju piedalījusies,” stāsta Krāslavas BJC folkloras kopas “Mozī latgalīši” dalībniece Baiba.

“Pulkā eimu, pulkā teku” ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt latviešu dziesmas, stāstus, melodijas, dejas, ēdienu receptes un dzīves gudrības. Nemateriālais kultūras mantojums tiek apgūts dažādos folkloras žanros – bērni un jaunieši mācās dejas, rotaļas, stāstus, pasakas un dziesmas.

Sandra Paegļkalne

S
Skolnieciņš 03.05.2023 08:13
Latvija ir Latvju Dievu zeme. Latvieši ir pagāni. Un es ar lepojos!
z
zinātājs 28.04.2023 09:44
Zinu tikai to, ka Ceirulītim konkurentu bija maz.
A
Astro - > Distiham 28.04.2023 05:55
Folklorists Distihs:
,,Viņam tuvāks esot stihs,,!
N
Neķītrais masāžists 27.04.2023 19:42
Nu, un..? No Jēkabpils novada neviens tur nebija.
J
Jefiņš 27.04.2023 18:19
Tātad no Daugavas abiem krastiem. Sandra jau varēja intervijas ar latgaliešiem uzrakstīt latgaliski.
D
Distihs 27.04.2023 18:17
Pulkā čangaļi un sēļi,
Kartupeļu maisu sjēļi.
A
Astro - > Distiham 27.04.2023 18:29
Baibas ,,Mozī latgolīši,, ,
Distihrīmes klausās cīši!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->