Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.11.2023 17:49

Līvānos pasniegtas Gada balvas kultūrā 0

Līvānos pasniegtas Gada balvas kultūrā
Skatīt video Foto: B.Buceniece

Līvānu novada Kultūras centrā norisinājusies svinīga ceremonija, kuras laikā tika pasniegtas Līvānu novada Gada balvas kultūrā. Tas ir augstākais pašvaldības apbalvojums kultūras nozarē, kas tiek piešķirts tiem kultūras jomas pārstāvjiem, kas snieguši būtisku ieguldījumu novada kultūras dzīves pilnveidošanā un popularizējuši Līvānu novadu valsts un starptautiskā mērogā. Nominācijā “Gada labākais sniegums profesionālajās mākslās” apbalvojumu saņēma projekts “Stikla sajūta”, ko īstenoja Līvānu Stikla un amatniecības centrs. Projekta laikā tika savesti kopā pieredzējušie stikla mākslinieki, kuri agrāk strādāja Līvānu stikla fabrikā, un jaunie mākslinieki.

“Iedvesmojoties no mūsu vecās Līvānu stikla produkcijas, tika izstrādāti jauni dizaini stiklam. Sadarbībā ar mūsu stikla pūtējiem Aleksandru Logvinu un Valēriju Veisu, kurš agrāk arī pie mums strādāja, un tagadējo stikla pūtēja palīgu Ivaru Āboltiņu, tika veidoti jauni stikla izstrādājumi,” stāsta Līvānu Stikla un amatniecības centra administratore Kitija Grinberga.

Par Līvānu novada Gada cilvēku kultūrā atzīta Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Dzidra Kalvāne – ilggadēja bibliotēkas darbiniece, kura organizējusi līvāniešiem tikšanos ar daudziem Latvijā populāriem rakstniekiem un dzejniekiem.

“Pēc studijām sāku strādāt Līvānu bibliotēkā – toreiz nebija Līvānu novada bibliotēkas, tad man vajadzēja nopelnīt dzīvokli, tādēļ es pārgāju uz mājbūves kombinātu, kur es arī biju bibliotekāre,” stāsta Dzidra Kalvāne. “Tad es strādāju par bibliotekāri Līvānu 1.vidusskolā. Un tad es atnācu atpakaļ. Kur sāku, tur beidzu. Par piešķirto apbalvojumu es biju ļoti saviļņota. Es domāju, ka es uz skatuves lāga neuzkāpšu, bet viss beidzās labi. Es patiešām esmu ļoti pateicīga, ka manu darbu ieraudzīja un novērtēja. Man trūkst vārdu, lai pateiktos.”

Līvānu amatierteātris ieguva apbalvojumu divās nominācijās. Par augstiem sasniegumiem ar komēdijdrāmu “Saulespuķēs” teātris ieguvis titulu – Gada labākais amatiermākslas kolektīvs. Savukārt iedzīvotāju balsojumā par Gada notikumu kultūrā atzīta Līvānu amatierteātra izrāde “Saulespuķēs”. Amatierteātris ar šo izrādi veiksmīgi piedalījās amatierteātru iestudējumu skatē “Gada izrāde 2022”.

“Protams, šīs balvas ir stimuls varbūt pat vairāk nevis man, bet aktieriem būt kopā vienā teātrī un taisīt lielo teātri, iepriecināt skatītājus. Tas ir labs stimuls,” saka Līvānu amatierteātra režisors Oskars Bērziņš.

Līvānu amatierteātris izrādē “Saulespuķēs” daudzus pārsteidza ar profesionālu sniegumu un emociju dziļumu, un nav šaubu, ka par līvāniešiem teātra pasaulē vēl dzirdēsim, jo viens no teātra aktieriem – Daniels Loginovs ir uzsācis mācības Dailes teātrī – dziedošo aktieru kursā.

“Mani pamudināja degsme pret kultūru un tas, ka es bez teātra nevaru dzīvot,” saka Daniels Loginovs. “Tas ir tas, kam es gribu veltīt savu dzīvi, savu laiku un savu enerģiju.“

Pasākumā tika godināti arī daudzi citi kultūras jomas pārstāvji, tāpat tika sveikti Dziesmu un Deju svētku dalībnieki. Visiem 17 amatiermākslas kolektīviem, kuri pārstāvēja Līvānu novadu Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, tika pasniegti Pateicības raksti par ieguldīto darbu. Par muzikālo noskaņu balvu pasniegšanas pasākumā rūpējās Vineta Elksne un bigbends “Cēsis”.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->