Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 29.11.2022 18:00

Līvānos paaugstinās īres maksu 7

Līvānos paaugstinās īres maksu
Skatīt video

Līvānos no nākamā gada 1.janvāra tiks paaugstināta īres maksa. Tas attiecas uz tām dzīvojamām telpām, kas atrodas Līvānu novada pašvaldības īpašumā vai tiesiskajā valdījumā. Tiks palielināta īres maksas procentu likme no īpašuma kadastrālās vērtības. Ja šogad tie bija divi procenti, tad nākamgad likme būs jau četri procenti no īpašuma kadastrālās vērtības. Iedzīvotājiem tas nozīmē saņemt par vairākiem eiro lielāku rēķinu.

“Protams, katrā dzīvoklī ir atšķirīga situācija, bet, ja izvelk vidējo rādītāju Līvānos, tad naudas izteiksmē tas ir vidēji par 10 centiem par kvadrātmetru dārgāk, respektīvi, ja ir 60 kvadrātmetru liels dzīvoklis, tad palielinājums būs vidēji seši eiro,” skaidro SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” valdes priekšsēdētājs Raimonds Šubnikovs.

Jau pagājušajā gadā Līvānu novada pašvaldība apstiprināja jaunus saistošos noteikumus “Par Līvānu novada pašvaldības īpašumā vai tiesiskajā valdījumā esošo dzīvojamo telpu īres maksu”. Tajos noteikts, ka īres maksa tiek aprēķināta, ņemot vērā īpašuma kadastrālo vērtību. Tā kā īres maksa pašvaldības dzīvokļos nebija pārskatīta gadiem ilgi, pērn noteikumos tika iekļauts pārejas periods – trīs gadi, kuru laikā paredzēta īres maksas pakāpeniska paaugstināšana. Jau šogad procentu likme no īpašuma kadastrālās vērtības tika palielināta līdz diviem procentiem, nākamgad tie būs četri procenti, savukārt no 2024.gada – seši procenti. Atkarībā no kadastrālās vērtības katrā mājā, īres maksa no nākamā gada 1.janvāra svārstīsies no trīs centiem līdz 33 centiem par vienu kvadrātmetru.

“Tas ir ļoti bēdīgi, jo bērni aug, pašiem arī visādas vajadzības, kas ierobežo kaut kādu ceļošanu un atpūtu,” stāsta līvāniete Elīna. “Kaut kā visi kopā mēs tiksim galā, bet kopumā situācija ir ļoti bēdīga.”

“Protams, ka vērtēju negatīvi, bet, ja jāmaksā, tad jāmaksā, ko lai dara? Tāda situācija. Domāju, ka īpaši viegli man nebūs, bet maksāsim, par parādniekiem nekļūsim,” saka līvāniete Elga.

Līvānu novada pašvaldībai Līvānu pilsētā ir vairāk nekā 1000 dzīvokļu. Sīkāk par to, kāda būs īres maksa par kvadrātmetru katrā daudzdzīvokļu mājā, var lasīt šeit.

Sandra Paegļkalne

A
Astro 30.11.2022 09:42
Velgai maksa raisa smaidu,
Viņai esot maiss ar naudu.
z
zinātājs 30.11.2022 09:19
Nezinu, kā tas var būt, kā īres maksa, kas atkarīga no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības, ar laiku pieaug? Cik man zināms, tad jo vecāka māja, jo zemāka tās vērtība, bet, redz, Līvānos notiek pavisam otrādi! Jābūt tāpat kā ar vieglajiem automobiļiem - jo vecāks, jo zemāka vērtība.
A
Astro 29.11.2022 18:43
Jociņš smaidam!

Kādreiz iestājoties naktij,slēdzu durvis mājai,tagad šķūnis ar malku ir daudz vērtīgāks.
A
Astro 29.11.2022 18:40
Maksāt īri nesauc tēti,
Pagaidām tas ir pat lēti.
J
Jefiņš 29.11.2022 18:08
Normāli, traktoru ielu kopšanai jau nopirka, gan jau vajag naudu arī citiem mehānismiem, piemēram, ietvju kopšanai.
N
Neķītrais masāžists 29.11.2022 20:04
Bez traktora līdz šim iztika un uz priekšu arī varēja, bet vispār man pokuj.
D
Distihs 29.11.2022 18:06
Vaivods un vēl citi vīri,
Maksu ceļ par māju īri.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->