Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.03.2023 20:00

Līvānos norisinājusies diskusija par aktualitātēm uzņēmējdarbībā 18

Līvānos norisinājusies diskusija par aktualitātēm uzņēmējdarbībā
Skatīt video

Līvānu Stikla un amatniecības centrā norisinājās pasākums “Investīcijas un digitalizācija”, ko organizēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Latgales biznesa klubs. Pasākuma laikā tika pārrunātas dažādas uzņēmējdarbības aktualitātes.

“Visos Latvijas reģionos notiek LTRK biznesa klubi,” stāsta Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Jānis Lielpēteris. “Skatāmies, kurā reģionā un ar kādu regularitāti, bet tas ir pamatforums, kurā vietējiem uzņēmējiem satikties un diskutēt par Latvijas uzņēmējdarbībai nozīmīgām tēmām.”

Sanāksmē Līvānos tika runāts par uzņēmējdarbības attīstību. Aizvadītais gads pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā ir bijis sarežģīts, bet arī dažos iepriekšējos gados situācija nav bijusi stabila.

“Pēdējie trīs gadi – kopš 2020.gada iezīmējās ar lielu nenoteiktības pieskaņu,” stāsta Jānis Lielpēteris. “Situācija būtiski nav mainījusies. Arī šis, 2023.gads, vēl aizvien vedina domāt, ka nav saprotams, kas notiks rudenī, cik sarežģīta būs situācija ar energoresursu pieejamību, energoresursu cenām, kas virknē biznesu rada būtiskas izmaksu izmaiņas. Bet tajā pašā laikā iezīmējas arī virkne pozitīvu tendenču. Latvijas uzņēmēji ir bijuši ļoti atbalstoši Ukrainai, kas ir labs signāls par to, ka Latvijas uzņēmējdarbības vide un uzņēmēji ir atbalstoši Ukrainas neatkarības centieniem. Tai pašā laikā redzam to, ka šie pietiekami sarežģītie izaicinājumi un nenoteiktība nav tik būtiski bremzējusi biznesu, kā tas sākumā likās.”

To, ka uzņēmējdarbība turpina attīstīties, apliecina situācija Līvānu novadā.

“Pēdējos 20 gadus mēs esam veicinājuši kopējo sadarbību un soli pa solim kopā ar uzņēmējiem gājuši, lai sasniegtu rādītājus, ka vidējā alga Līvānu novadā privātajā sektorā ir virs vidējā rādītāja visā Latvijā,” uzsver Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods. “Šobrīd ienākumu nodoklis Līvāniem ir 10.labākais starp visām pašvaldībām. Pēdējos gados varam redzēt, ka mūsu pozīcija, darbība, virziens, ieguldītais darbs ir atmaksājies un iet uz priekšu.”

Līvānus dēvē par optiskās šķiedras galvaspilsētu, novadā darbojas daudzi ražošanas uzņēmumi, kas palīdz attīstīt Līvānu ekonomiku. Līvānu novada pašvaldība mērķtiecīgi uzlabo uzņēmējdarbībai nepieciešamo infrastruktūru. Nesen Līvānos tika uzcelts ražošanas angārs, kuram jau ir atrasts nomnieks, bet iesākta ir otra ražošanas angāra būvniecība. Šobrīd tā gan ir apturēta saistībā ar aizdomām par Eiropas Savienības līdzekļu izkrāpšanu. Atgādinām, ka Eiropas prokuratūra veic izmeklēšanu, kuras laikā pagājušā gada oktobrī tika veikta kratīšana gan Līvānu novada domē, gan domes priekšsēdētāja Andra Vaivoda kabinetā.

Andris Vaivods gan uzsver, ka ir pārliecināts par savu nevainību: “Nevienai personai šobrīd arī nav piemērots nekāds statuss, bet darbi ir apturēti. Tie joprojām būs paveicami, ja uzņēmējs atsāks darbus līdz maija mēnesim. Ja nē, tad pastāv risks, tāpēc mēs šo situāciju šodien izrunājām ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru. Mēs gaidām, kas būs.”

Par šīm un vēl citām problēmām tika diskutēts pasākumā, kurā pulcējās uzņēmēji, pašvaldību pārstāvji un citi interesenti. Pēc sanāksmes pasākuma dalībnieki apmeklēja stikla pūšanas darbnīcu un optisko šķiedru ražošanas uzņēmumu “Ceram Optec”.

Sandra Paegļkalne

D
Distihs 10.03.2023 14:56
Kā teica kundze Kraukle Aina,
Nav Vaivodam nekāda vaina.
S
Svētā Ģertrūde 10.03.2023 11:54
Par Vaivoda kunga ,,nevainību ,, man ir lielas šaubas. Par ,,nevainīgumu,, lai spriež attiecīgās iestādes.
A
Astro 10.03.2023 11:17
Biznesā biznesmenis,
Pienkopībā tesmenis,
Pieniņu no govīm slauc,
Pilnas kannas pārdot brauc.
A
Astro 10.03.2023 10:56
Diskusijas turpinās,
Uzņēmēji purpinās.
A
Astro 10.03.2023 10:31
Nav jāierauj vēders uz iekšu,
Biznesā viss iet uz priekšu.
z
zinātājs 10.03.2023 09:11
Protams, patīkami ir apzināties, ka Līvānu uzņēmēji nezaudē darba prieku un atbalsta Ukrainu tās brīvības centienos, bet nav zināms, kāpēc pasākumā neizskanēja tēzes par alkoholisma apkarošanu darba vietās, darba laikā, kā arī plašākā ģimenes lokā. Tajā gan nevar vainot tikai Vaivodu vienu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->