Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.03.2023 20:00

Līvānos norisinājusies diskusija par aktualitātēm uzņēmējdarbībā 18

Līvānos norisinājusies diskusija par aktualitātēm uzņēmējdarbībā
Skatīt video

Līvānu Stikla un amatniecības centrā norisinājās pasākums “Investīcijas un digitalizācija”, ko organizēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Latgales biznesa klubs. Pasākuma laikā tika pārrunātas dažādas uzņēmējdarbības aktualitātes.

“Visos Latvijas reģionos notiek LTRK biznesa klubi,” stāsta Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Jānis Lielpēteris. “Skatāmies, kurā reģionā un ar kādu regularitāti, bet tas ir pamatforums, kurā vietējiem uzņēmējiem satikties un diskutēt par Latvijas uzņēmējdarbībai nozīmīgām tēmām.”

Sanāksmē Līvānos tika runāts par uzņēmējdarbības attīstību. Aizvadītais gads pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā ir bijis sarežģīts, bet arī dažos iepriekšējos gados situācija nav bijusi stabila.

“Pēdējie trīs gadi – kopš 2020.gada iezīmējās ar lielu nenoteiktības pieskaņu,” stāsta Jānis Lielpēteris. “Situācija būtiski nav mainījusies. Arī šis, 2023.gads, vēl aizvien vedina domāt, ka nav saprotams, kas notiks rudenī, cik sarežģīta būs situācija ar energoresursu pieejamību, energoresursu cenām, kas virknē biznesu rada būtiskas izmaksu izmaiņas. Bet tajā pašā laikā iezīmējas arī virkne pozitīvu tendenču. Latvijas uzņēmēji ir bijuši ļoti atbalstoši Ukrainai, kas ir labs signāls par to, ka Latvijas uzņēmējdarbības vide un uzņēmēji ir atbalstoši Ukrainas neatkarības centieniem. Tai pašā laikā redzam to, ka šie pietiekami sarežģītie izaicinājumi un nenoteiktība nav tik būtiski bremzējusi biznesu, kā tas sākumā likās.”

To, ka uzņēmējdarbība turpina attīstīties, apliecina situācija Līvānu novadā.

“Pēdējos 20 gadus mēs esam veicinājuši kopējo sadarbību un soli pa solim kopā ar uzņēmējiem gājuši, lai sasniegtu rādītājus, ka vidējā alga Līvānu novadā privātajā sektorā ir virs vidējā rādītāja visā Latvijā,” uzsver Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods. “Šobrīd ienākumu nodoklis Līvāniem ir 10.labākais starp visām pašvaldībām. Pēdējos gados varam redzēt, ka mūsu pozīcija, darbība, virziens, ieguldītais darbs ir atmaksājies un iet uz priekšu.”

Līvānus dēvē par optiskās šķiedras galvaspilsētu, novadā darbojas daudzi ražošanas uzņēmumi, kas palīdz attīstīt Līvānu ekonomiku. Līvānu novada pašvaldība mērķtiecīgi uzlabo uzņēmējdarbībai nepieciešamo infrastruktūru. Nesen Līvānos tika uzcelts ražošanas angārs, kuram jau ir atrasts nomnieks, bet iesākta ir otra ražošanas angāra būvniecība. Šobrīd tā gan ir apturēta saistībā ar aizdomām par Eiropas Savienības līdzekļu izkrāpšanu. Atgādinām, ka Eiropas prokuratūra veic izmeklēšanu, kuras laikā pagājušā gada oktobrī tika veikta kratīšana gan Līvānu novada domē, gan domes priekšsēdētāja Andra Vaivoda kabinetā.

Andris Vaivods gan uzsver, ka ir pārliecināts par savu nevainību: “Nevienai personai šobrīd arī nav piemērots nekāds statuss, bet darbi ir apturēti. Tie joprojām būs paveicami, ja uzņēmējs atsāks darbus līdz maija mēnesim. Ja nē, tad pastāv risks, tāpēc mēs šo situāciju šodien izrunājām ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru. Mēs gaidām, kas būs.”

Par šīm un vēl citām problēmām tika diskutēts pasākumā, kurā pulcējās uzņēmēji, pašvaldību pārstāvji un citi interesenti. Pēc sanāksmes pasākuma dalībnieki apmeklēja stikla pūšanas darbnīcu un optisko šķiedru ražošanas uzņēmumu “Ceram Optec”.

Sandra Paegļkalne

L
Liāna 13.03.2023 07:27
https://pietiek.com/raksti/kamolitis_ir_sacis_ritinaties,_jeb_livanu_mers_vaivods_un_uznemeji/
O
Observer 12.03.2023 23:06
Esmu novērojis, ka galvenā ,,aktualitāte uzņēmējdarbībā,, ir tas, ka ļaudis ar boļševistisku domāšanu neļauj uzņēmējiem mierīgi strādāt.
Kad šie ļaudis ar boļševisktisko domāšanu tiek pie varas un , jāteic, viņi bieži tiek pie varas, tad viņi dažreiz pavisam neļauj uzņēmējiem mierīgi strādāt.
Dīvainākais manos novērojumos ir tas, ka šie ļaudis ar boļševistisko domāšanu ne vienmēr ir sarkani. Viņi pēdējā laikā ir arī zaļi.
L
Līvāni rullē 12.03.2023 20:46
https://m.pietiek.com/raksti/kamolitis_ir_sacis_ritinaties,_jeb_livanu_mers_vaivods_un_uznemeji/komentari
J
Jurka 11.03.2023 15:20
Ha ha nekādas apsūdzības nav uzrādītas Vaivodam. Nu gan dirsējs, ko tad pēdējo mēnešu laikā visus īpašumus meitām norakstīja? Laikam čura raustās.
A
Astro 11.03.2023 10:22
Andrim roka bieži ķešā,
Bez mantām nepalikšot bešā.
z
zinātājs 11.03.2023 10:02
Izlasīju vēlreiz interesanto rakstu un nācu pie secinājuma, ka Eiropas izmeklētāji ir pilnīgi nekompetenti strādāt Austrumeiropas apstākļos. Proti, viņi veica rūpīgu kratīšanu domē un Vaivoda kabinetā, bet neizskaidrojamu motīvu vadīti nekādas izmeklēšanas darbības neveica Vaivoda pilsētas dzīvoklī, viņa mājā, vasarnīcā ne klētī, kūtī ne pirtī, kur negodīgi cilvēki parasti slēpj nelikumīgi iegūtos finanšu līdzekļus, ieročus un pretvalstisku literatūru. Zināms, ka Rietumos gadu simtiem tiek ievērots princips nejaukt darbu ar mājas darīšanām un laikam nevienam pat prātā neienāca, ka Austrumeiropā var būt citādi un izmeklēšanas procesā jābūt elastīgam.
p
par kārtību 10.03.2023 21:06
Rokas kabatās...nu krutais !
R
Rožupietis 10.03.2023 19:58
Mūsu Andris Vaivods te kaut ko stāsta par savu nevainību angāru lietā un par savu gaidīšanu. Nu protams ka viņš gaida, kad atbrauks vīri melnā vāģī un viņu sašņorēs. Bet tā nevainība beidzās tajā brīdī, kad tika priekšēdētāja krēslā. Lielā sile lauku puisi pamatīgi sabojāja.
Z
Zellis 10.03.2023 19:11
Vaivodam noteikti nav nekāda sakara ar vidējās algas lielumu Līvānu veiksmīgajos uzņēmumos. Kārtējo reizi viņš piešķir sev medaļu par paša izdomātiem sasniegumiem. Kad vienreiz beigsies šī smadzeņu pūderēšana pašvaldības iedzīvotājiem? Viss precīzi putina stilā...
N
Neķītrais masāžists 10.03.2023 17:21
Vaivodam ir dzelzs nervi. Es pēc kratīšanām jau sen uz Krieviju būtu aizmucis. :D
A
Astro 10.03.2023 15:45
Viens par otru stučīt prot,
Galvenais,ka nesaprot,
Vaivodiņš ir kārtīgs vīrs,
Sūdzmanis tāds kreppapīrs.
A
Astro 10.03.2023 15:21
Par tēmu runāt varam gadiem,
Ragos saiesim ar radiem.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->