Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 12.09.2023 19:17

Līvānos norisinājies Jauniešu iespēju festivāls 0

Līvānos norisinājies Jauniešu iespēju festivāls
Skatīt video

Muzikāli priekšnesumi, diskusijas, radoša darbošanās un izzinošas aktivitātes – tas viss bija pieejams Jauniešu iespēju festivālā Līvānos. Pasākums tika organizēts, lai veicinātu jauniešu informētību par viņiem pieejamajām izglītības un sevis pilnveidošanas iespējām.

Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra “Kvartāls” vadītāja Marija Driksna stāsta: “Galvenais mērķis bija stāstīt jauniešiem par dažādām iespējām – par iespējām Līvānos, Latgalē, Latvijā un Eiropā, par iespējām, kas ir interešu izglītībā, par ceļošanu, izglītību, zaļo dzīvošanu, par tik daudz ko, ka nevar visu izstāstīt. Jaunieši varēja arī fiziski izmēģināt kaut ko, paklausīties kaut ko, padiskutēt un ķert tās idejas, kas viņiem vislabāk patika.”

Jaunieši varēja apmeklēt teju 20 informatīvās teltis, katrā no tām savu piedāvājumu prezentēja dažādas jauniešu organizācijas, biedrības, mācību iestādes un citas institūcijas. Jaunieši varēja uzzināt par Līvānu novada Jauniešu domes vēsturi un tagadējo darbību, izzināt, kā ikdienā dzīvot “zaļāk” un samazināt atkritumu apjomu, kā arī gūt informāciju par vēl daudzām dažādām iespējām. Festivālā piedalījās arī “Latvijas Valsts meži”.

“Šodien “Latvijas Valsts meži” ir atveduši iespēju iepazīt mežu un paskatīties no citas puses, kādas zināšanas mums ir nepieciešamas darbā,” stāsta uzņēmuma Meža izziņas projektu vadītāja Klinta Lāce. “Nepietiek tikai zināt, kā izskatās kokaugi. Ir vajadzīga arī matemātika, orientēšanās, fizika... To visu mēs parādām tādā atraktīvā veidā, mazliet spēlē, piedāvājot caur rotaļām atpazīt kokaugus un to detaļas, kā arī augu daudzveidību. Mērķis ir ieinteresēt jauniešus par dabas daudzveidību.”

Ļoti liela apmeklētāju interese bija par Valsts robežsardzes dienesta suņu paraugdemonstrējumiem. Valsts robežsardze ne tikai rādīja, ko prot speciāli apmācītie suņi, bet arī stāstīja jauniešiem par robežsardzes funkcijām un darba ikdienu, kā arī par iespējām studēt Valsts robežsardzes koledžā.

Lai kļūtu par robežsargu, ir jāatbilst vairākiem kritērijiem, stāsta Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieka palīdze Inga Bēķe: “Noteikti ir jābūt 18 gadus veciem, tātad vidusskolas skolēniem, kam ir nokārtoti eksāmeni gan latviešu valodā, gan angļu valodā. Vidējai atzīmei ir jābūt vairāk par 4 ballēm. Viņiem ir jābūt fiziski attīstītiem, ir jākārto sporta normatīvi, kas ir noteikti Ministru kabineta noteikumos. Protams, apsveicamas ir arī svešvalodu zināšanas. Svarīgs ir veselības stāvoklis, jo mēs uzņemam dienestā cilvēkus, kas ir fiziski gatavi, fizioloģiski spēcīgi, kas atbilst noteiktām prasībām.”

Vēl jaunieši varēja iepazīt projektu “Esi līderis”, kas palīdz dalībniekiem atklāj viņu stiprās puses un tās attīstīt.

“Mēs piedāvājam jauniešiem apzināt savas prasmes, izpētīt sevi, kļūt jaudīgākiem un veidot mērķtiecīgi savu karjeru, jo karjera ir visa mūža garumā. Izglītība, attīstība, pilnveidošanās – tas ir tas, ko mēs piedāvājam jauniešiem,” skaidro “Esi līderis” projektu vadītāja Sandra Magrina.

Festivālu rīkoja Līvānu novada Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs “Kvartāls” sadarbībā ar Līvānu novada pašvaldību un jauniešu iniciatīvu atbalsta biedrību “Sava kabata”. Ar šo pasākumu Līvāni gatavojas nākamajam gadam, kad sevi būs jāpierāda kā Jauniešu galvaspilsētu 2024.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->