Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 13.11.2023 17:13

Līvānos Lāčplēša dienas pasākumā ar klusuma brīdi piemin Ukrainā kritušo novadnieku 0

Līvānos Lāčplēša dienas pasākumā ar klusuma brīdi piemin Ukrainā kritušo novadnieku
Skatīt video

Līvānos sestdien norisinājās Lāčplēša dienai veltītais tradicionālais lāpu gājiens, kas sākās pie kultūras centra un noslēdzās pie Līvānu Atbrīvošanas pieminekļa. Jau tradicionāli gājiena priekšgalā tika nesti Līvānu novada un Latvijas valsts karogi, dalībnieki gāja ar iedegtām lāpām, svecītēm un ziediem. Līvānos Lāčplēša dienas pasākuma dalībnieku sastāvs ar katru gadu kļūst jaunāks, kas liecina, ka arvien vairāk valstij nozīmīgos patriotiskos pasākumos piedalās jaunieši. Piemiņas brīdī uzrunas mijās ar muzikāliem priekšnesumiem, tā dažādos veidos uzrunājot tā dalībniekus. Šajā reizē patriotiskais pasākums sakrita ar skaudru notikumu, sēru vēsti. Novada domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle savā uzrunā atzīmēja, ka ir zīmīgi, ka tieši šajā varoņu piemiņas nedēļā savas dzimtās zemes klēpī guldīts jauns puisis, līvānietis Vitālijs Smirnovs, kurš brīvprātīgi devās karot uz Ukrainu un savu dzīvību atdeva par brīvību, mums, par Latviju, tautu un savu ģimeni. Ginta Kraukle aicināja varoni pieminēt ar klusuma brīdi. Savā uzrunā pasākuma dalībniekiem viņa pieminēja filmas “Dvēseļu putenis” varoņu likteņus un aicināja katram būt patriotam, veidot savas valsts likteni.

“Tautu likteņi vēstures griežos dažkārt piedzīvo smagas un asiņainas lappuses, kas izposta sapņus, izdzēš iepriekš rūpīgi izveidotu ikdienas realitāti. Mūsu Latvijas tautai šodien kā nekad ir jāvienojas stingrā un saliedētā kopībā. Un varbūt ir labi, ka mūsdienu labklājība mūs pagaidām vēl nav padarījusi par vājiem un ērtības mīlošiem dīvāna tautiešiem, jo viegli laiki rada vājus cilvēkus. Bet sava valsts tā prasa stiprus cilvēkus. Tā ir drosme pašam uzņemties daļu atbildības, iet uz vēlēšanām, izvēlēties uzticamus politiķus, uzņemties pienākumus, pašam kļūt vadītājam ar visām no tā izrietošajām sekām. Izvēlēties valstiski atbildīgu interneta vidi, no kuras smelties viedokļus. Nekļūt par politisku ekonomisku manipulāciju upuriem. Nekritizēt un nenoniecināt savu valsti, bet atrast iespēju pašam to veidot labāku, spēcīgāku drošāku.”

Novembris dabā ir gada tumšākais laiks, taču mūsu valstij tas ir gaišākais un nozīmīgākais laiks, jo tieši novembrī tika dibināta Latvija un šajā mēnesī izcīnītas brīvības cīņas. Pasākuma dalībnieks Edgars Barovskis akcentēja mūsu valsts simbolu nozīmi, aicinot ikvienu aizstāvēt savas mājas, savu Dzimteni.

“Šajā tumšajā un pelēkajā vakarā mēs iededzam sveci un noliekam sveci Brīvības cīnītāju piemiņas vietā, lai godinātu un izceltu gaismā viņu varoņdarbus. Tāpat mēs piespraužam sarkanbaltsarkano lenti, kura simbolizē valsts karogu. Tā krāsas, baltā krāsa simbolizē mieru, pilsoņu godu un godīgumu, bet sarkanā krāsa simbolizē asins, kuras tika lietas par mūsu brīvību un tēvzemi. Tāpēc šovakar godināsim mūsu brīvības cīnītājus un būsim paši gatavi veikt tikpat lielus varoņdarbus kā viņi, aizstāvot savas mājas, savu Dzimteni, savu Latviju. Gods kalpot Latvijai!”

 

Pasākuma noslēgumā dalībnieki kritušo varoņu piemiņu godināja, noliekot ziedus un iedegtas svecītes pie Līvānu Atbrīvošanas pieminekļa.

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->