Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.03.2023 18:16

Līvānos izstrādā lokālplānojumu, lai ierobežotu azartspēles 14

Līvānos izstrādā lokālplānojumu, lai ierobežotu azartspēles
Skatīt video

Līvānu novada Kultūras centrā noritēja publiskās apspriešanas sanāksme par lokālplānojumu grozījumiem Līvānu novada teritorijas plānojumā 2012. - 2024.gadam. Dokuments paredz noteikt Līvānu pilsētas sabiedriskā centra teritoriju, kur būtu aizliegtas azartspēļu organizēšanas vietas. Pašvaldība jau vairākus gadus cenšas panākt azartspēļu biznesa ierobežošanu. Iedzīvotāju vairākums atbalsta šo iniciatīvu.

“Tas ir labi, ka cenšas ierobežot,” saka līvāniete Astrīda. “Dzirdējām, ka pašvaldībai no tā arī nav ienākumu. Ģimenēm ir zaudējumi, ir izpostītas ģimenes. Tas ir diezgan traģiski. Darbaspēks arī... tie, kas cieš no azartspēlēm, zaudē darba spējas un degradējas.”

“Azartspēles nevajag, protams,” saka līvāniete Veneranda. “Kaut arī no manas ģimenes neviens nespēlē. Viņus tas neinteresē.”

Līdz šim izstrādātas divas lokālplānojuma redakcijas, pret kuru īstenošanas uzsākšanu iebilda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, uzsverot, ka dokumentos ir nepilnības. Trešajā redakcijā ir izmaiņas, ņemot vērā, ka arī valstī mainījusies likumdošana, piemēram, ir veikti grozījumi Azartspēļu un izložu likumā, paredzot tiesības pašvaldībām izdot saistošos noteikumus, ar kuriem tiek noteiktas vietas un teritorijas, kurās azartspēles nav atļauts organizēt. Līvānu novada pašvaldība noteikusi šādu teritoriju lokālplānojumā.

“Kad lokālplānojumu apstiprinās, visā pilsētas teritorijā nebūs ierobežojumu, tie būs tikai centrālajā daļā, ko var redzēt kartē,” uzsver SIA “Grupa 93” projektu vadītāja Līga Ozoliņa.

Kartē iezīmētajā pilsētas sabiedriskā centra teritorijā ietilpst visblīvāk apdzīvotās vietas, kur ir arī dažādas iestādes, uzņēmumi, tirdzniecības vietas, dzīvojamo māju rajoni un izglītības iestādes.

Vēl nesen Līvānos bija divas spēļu zāles, bet kovida ietekmē viena no tām tika slēgta. Šobrīd pilsētā ir viena spēļu zāle, kas turpina darbību. Lai gan tā atrodas lokālplānojumā noteiktajā teritorijā, to nevarēs slēgt uzreiz pēc dokumenta apstiprināšanas.

“Pēc likuma ir tā, ka ir jāpieņem domes lēmums,” skaidro Līga Ozoliņa. “Pēc domes lēmuma ir pieci gadi. Lai pieņemtu domes lēmumu, ir jābūt iniciatīvai, jāgrib to pieņemt.”

Likums nosaka pašvaldībām tiesības ar motivētu lēmumu atcelt izsniegto spēļu zāles atvēršanas atļauju, bet pēc šāda lēmuma azartspēļu zālei ir tiesības darboties vēl piecus gadus.

Par Līvānu novada pašvaldības izstrādāto lokālplānojumu ikviens iedzīvotājs vēl līdz 18.martam var iesniegt savus priekšlikumus. Ar dokumentu var iepazīties Līvānu novada domē, pagastu pārvaldēs un pašvaldības mājaslapā.

Sandra Paegļkalne

A
Astro 09.03.2023 18:30
Vaivods negrib azartspēles,
Ļaudis piesūcot kā dēles,
Nospēlēta nauda tiek,
Bada tarbu kaklā liek.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->