Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.02.2023 15:24

Līvānos izdejots Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncerts 5

Līvānos izdejots Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncerts
Skatīt video

Līvānu novada Kultūras centrā izskanējis Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncerts. Apmeklētājiem bija iespēja ieskatīties Deju svētku repertuārā. Deju grīdu rībināja dejotāji gan no Līvānu novada, gan Rīgas un citām Latvijas pilsētām un novadiem. Dejotāji jau vairākus gadus aktīvi gatavojas Dziesmu un Deju svētkiem.

“Process ir interesants,” stāsta Līvānu novada Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva “Daugavieši” dejotāja Aija. “Protams, kovids visu ietekmēja, bet mēs kolektīvā dejojām, cik varējām, arī tad, kad bija noteikts cilvēku skaits. Kad drīkstēja piedalīties tikai pieci vai seši dejotāji, mēs gājām pieci vai seši. Kad drīkstēja dejot tikai ģimenes locekļi, gāja pāri, kas ir vīrs un sieva. Viss notika. Šobrīd esam kuplākā pulkā, cītīgi gatavojamies. Cerams, ka sanāks labi. Tiksimies Deju svētkos. Repertuārs ir gana liels. Šodien dejosim sešas dejas, bet vispār jāsagatavo vēl vairāk. Darba ir daudz, bet laiks vēl ir.”

“Visas dejas ir apgūtas, bet šis mēnesis bija nežēlīgi grūts,” stāsta tautas deju kolektīva “Dzīpars” dejotāja no Rīgas Ērika. “Mēs visi esam slimi un klibi, bet mēs ļoti cenšamies sagatavoties skatei.”

“Es uzskatu, ka senioru deju kolektīvs “Dubnava” ir samērā gatavs, jo pandēmijas laikā mēs tomēr atradām iespēju, kā mēģināt, un Deju svētku repertuāru esam gatavojuši nu jau divus gadus,” saka Līvānu novada Kultūras centra senioru deju kolektīva “Dubnava” vadītāja Skaidrīte Šķimele.

Lai gan iepriekšējie gadi dejotājiem nebija viegli, kolektīvi ir ļoti centušies apgūt deju repertuāru. Ikvienam ir vēlme tikt uz lielajiem Dziesmu un Deju svētkiem, lai izjustu, kā tas ir – būt daļai no tūkstošiem cilvēku liela kolektīva.

“Tas brīdis, kad 15 tūkstoši dejotāju noslēgumā ir Daugavas stadionā... tā dēļ ir vērts gaidīt piecus gadus, liet sviedrus un plēst pastalas!” saka Skrīveru vidējās paaudzes deju kolektīva “Dzēse” dejotājs Uldis.

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki norisināsies Rīgā no 30.jūnija līdz 9.jūlijam, bet pirms tam vēl priekšā skates. Līvānu novada dejotājiem svētku lieluzveduma repertuāra pārbaudes skate notiks 29.aprīlī.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 21.02.2023 08:54
Par sniegumu un grūtību pārvarēšanu var tikai uzslavēt Līvānu dejotājus, kas grūtajos Covid ierobežojumos nepārtrauca dejot un vingrināties. Zināms, ka to darīt vieglāk bija jauktajām ģimenēm, bet arī pārējās, lai nezustu dejotprasme, izmantoja visādus viltīgus gājienus, par kuriem, protams, visiem zināmu apstākļu dēļ publiski neviens vēl lielīties nedrīkst, kamēr varu tur aktīvie covidnīdēji Levits un Kariņš.
N
Neķītrais masāžists 20.02.2023 19:48
Tērēs atkal, ibio, miljonus kaut kādām ākstībām Rīgas biezajiem par prieku. Labāk par to naudu būtu kādu turku bairaktaktu nopirkuši, ar ko ukraiņiem krievus atpakaļ aizbaidīt.
J
Jefiņš 20.02.2023 18:43
Re, Līvānos jau viss notiek uz pilnu klapi.
A
Astro 20.02.2023 16:03
Kaut mēs visi esam slimi,
Dejot protam arī klibi.
D
Distihs 20.02.2023 15:53
Līvānieši dzied un dej,
Skatītāji priekā smej.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->