Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 29.11.2022 17:59

Līvānos iegādāts jauns traktors ielu uzturēšanai 17

Līvānos iegādāts jauns traktors ielu uzturēšanai
Skatīt video

SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” iegādājusies jaunu tehniku ielu uzturēšanai. Traktors aprīkots ar sniega tīrīšanai, ielu kaisīšanai un ielu slaucīšanai nepieciešamajām iekārtām, un tas ir vieglāk un operatīvāk vadāms, tāpēc darbu veikšanai nepieciešams mazāks laika patēriņš.

“Pagājusī ziema bija liels izaicinājums, bija ļoti daudz sūdzību no iedzīvotāju puses, tāpēc pavasarī tika nolemts iegādāties jaunu traktoru kopā ar visām iespējamajām lietām, ko var viņam pielikt, lai varētu samazināt darba laiku izpildāmajiem darbiem,” stāsta SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” valdes priekšsēdētājs Raimonds Šubnikovs.

Iepirkumā uzvarēja SIA “Stokker”, kas tehniku nodrošināja par līgumcenu – 39,4 tūkstoši eiro. Jaunais traktors noder arī ielu uzturēšanai vasaras sezonā. “Vasarā traktors jau sevi pierādīja – tīrīja ielas, palīdzēja sētniekiem,” stāsta Raimonds Šubnikovs. “Šobrīd ir uzlikta lāpsta, ir arī slota aizmugurē. Trotuāri tiek apstrādāti atbilstoši apstākļiem. Ja ir slidens, tad aizmugurē pieliekam kaisītāju, ja ir sauss un vajag vienkārši noslaucīt, tad uzliekam slotu.”

Uzņēmuma rīcībā kopumā ir divi mazie un četri lielie traktori, kas tiek izmantoti ielu uzturēšanā ziemas sezonā. Tāpat sniega tīrīšanu un pretslīdes materiāla kaisīšanu Līvānos nodrošina 47 sētnieki. SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” skaidro, ka lielākais izaicinājums ir daudzdzīvokļu māju iekšpagalmi, kur tīrīšanas darbus ļoti apgrūtina iedzīvotāju atstātās automašīnas.

“Šobrīd, lai visu pilsētu iztīrītu, mums ir vajadzīga pusotra diena, aptuveni 14 stundas,” skaidro Raimonds Šubnikovs. “Tas ir ar visām mazajām ieliņām. Lai notīrītu centrālās ielas, kur vairāk pārvietojas iedzīvotāji, ir vajadzīgas apmēram sešas stundas.”

Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka par Ubaglīča ielu tīrīšanu un kaisīšanu atbildīgs joprojām ir būvnieks – pilnsabiedrība “VM VB”, jo būvdarbi vēl turpinās. Līvānu ielas ir sadalītas uzturēšanas klasēs – visvairāk pilsētā ir D klases ielu – to kopējais garums ir vairāk nekā 23 kilometri. D klase ir zemākā uzturēšanas klase, kas pieļauj retāku tīrīšanu un kaisīšanu. Savukārt A klases ielas pilsētā ir tikai divas – Rīgas iela un Stacijas iela. Līvānu pilsētas ielu kopējais garums ir vairāk nekā 41 kilometrs. Visu pilsētas ielu saraksts ar atbilstošajām uzturēšanas klasēm ir publicēts šeit.

U
Ubagu līcis 30.11.2022 13:52
Vaivods pagājušo gadu solīja Ubaglīcī aizbērt nenormāli dziļos grāvjus. Tāpēc arī jaunā tehnika ir nopirkta, ziemā grāvjus piešķūrēs pilnus ar sniegu un, redz, solījums ir izpildīts.
K
Krams 30.11.2022 14:43
Vaivods sniegu nemāk šķūrēt, viņš māk makaronus tautai kārt uz ausīm. Cik ilgi vēl tādi cilvēki sēdēs pašvaldības krēslos un rīs nodokļu maksātāju naudu?
P
Parka rajons 30.11.2022 10:04
Vaivods katru dienu no darba uz Rožupi brauc pa Stacijas ielu un neredz kā ir salabots asfalts aiz dzelzceļa pārbrauktuves. Veļas dēlis ir labāks. Bet tagad būs jauns traktors un ar sniegu varēs visu pielīdzināt. Tāds ir Līvānu novada domes ielu un ceļu remontdarbu algoritms.
B
Bolotņiks 30.11.2022 10:21
Tak ko tu gribi viņiem Līvānu domē vairs nav neviena ceļu spečuka. Vecais aiztinās uz Jēkabpili tagad tur kaut ko domē vada. Līvānos tagad ir anarhija matj porjadka kā grib tā remontē kvalitāte pofig galvenais lai kaut kas uzsmērēts būtu uz ielas.
Z
Zigmārs 30.11.2022 11:09
Bolotņiks rakstija: Tak ko tu gribi viņiem Līvānu domē vairs nav neviena ceļu spečuka. Vecais aiztinās uz Jēkabpili tagad tur kaut ko domē vada. Līvānos tagad ir anarhija matj porjadka kā grib tā remontē kvalitāte pofig galvenais lai kaut kas uzsmērēts būtu uz ielas.
Veco inženieri izmeta, jo nedejoja pēc Vaivoda stabules. Vot cita lieta Vārpsalieša kungs, staigā vaigus piepūties, uz katru zvanu par Ubaglīča ielu remontu gvelž tādas muļķības, ka tik turies. Ar tādiem spečukiem tik angarus var celt un neredzēt, ka atļaujas celtniecībai nav.
L
Lopu dakters 30.11.2022 11:18
Zigmārs rakstija: Veco inženieri izmeta, jo nedejoja pēc Vaivoda stabules. Vot cita lieta Vārpsalieša kungs, staigā vaigus piepūties, uz katru zvanu par Ubaglīča ielu remontu gvelž tādas muļķības, ka tik turies. Ar tādiem spečukiem tik angarus var celt un neredzēt, ka atļaujas celtniecībai nav.
Cik zinu, tad Līvānos ir problēma ar acu ārstu, tādēļ domes galvenais celtnieks Vārpsalietis neko neredz un izskatās, ka arī neredzēs, kā ceļ un kāda kvalitāte. Galvenais, ka redz, kad alga ienākusi uz kartiņu.
I
Iemetējs 30.11.2022 14:06
Lopu dakters rakstija: Cik zinu, tad Līvānos ir problēma ar acu ārstu, tādēļ domes galvenais celtnieks Vārpsalietis neko neredz un izskatās, ka arī neredzēs, kā ceļ un kāda kvalitāte. Galvenais, ka redz, kad alga ienākusi uz kartiņu.
Dzirdēju ka Līvānu domē būs vēl divas celtnieku darba vietas papildus klāt. Nu tad varēs luņot no rīta līdz vakaram un urbināt ar pirkstu degunā. Cik es redzu tad tagad tās celtniecības paliek mazāk, bet darbinieku vairāk.
A
Astro 30.11.2022 09:52
Jauns,gan skaists,
Un nav slaists.
Z
Zigurds 30.11.2022 09:35
Izmetīs Vaivodu no domes par krāpšanos ar Eiropas projektiem, varēs pieņemt darbā par traktoristu. Laika gatavo Vaivodam, ja tik labu traktoru nopirka.
R
Rūdis 30.11.2022 09:46
Vaivods uz komunaļņikiem pēc izmešanas no domes aizies pats ar savu traktoru - ar frontālo. Šitas viņa traktoram pat klāt nestāv.
z
zinātājs 30.11.2022 09:22
Nav jau jēkabpiliešiem liela interese par Līvānu ielām, bet gribētos tomēr uzzināt, kur palika vecais traktors? Vai tas turpina kalpot vai ir jau privatizēts?
A
Astro 29.11.2022 21:42
Ar palīglietām komplektēts,
Līvānos jauns traktors testēts.
T
Tā vot! 29.11.2022 20:47
Piecus tādus vajag, un jekabpilē desmit, citād nevar paspēt iztīrīt ielas. Tāda p... šanās ar badu vien ir.
N
Neķītrais masāžists 29.11.2022 20:05
Tāpēc jau īres maksu ceļ, ka traktors laikam uz parāda paņemts. :D
A
Astro 29.11.2022 18:12
Stacijas un Rīgas ielu,
Kaisīšot ar sāļu vielu,
Paveikšot to traktoriņš,
Kuru vadīs Raimondiņš.
J
Jefiņš 29.11.2022 18:05
Lai nelielās, nozags.
D
Distihs 29.11.2022 18:05
Slota pakaļā, kad sauss,
Ar lāpstu traktors paliek gauss.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->