Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 26.10.2022 17:46

Līvānos cīnās ar negodprātīgajiem atkritumu izmetējiem 7

Līvānos cīnās ar negodprātīgajiem atkritumu izmetējiem
Skatīt video

Līvānos regulāri tiek konstatēti dažādi pārkāpumi atkritumu apsaimniekošanas jomā. Bieži vien iedzīvotāji nepareizi izmanto šķirošanai domātos atkritumu konteinerus, metot tajos sadzīves atkritumus, būvgružus un dažreiz pat riepas. Līvānu novada pašvaldībā uzsver, ka tādā veidā iedzīvotāji apzog līdzcilvēkus, jo tad, ja konteinera saturs neatbilst prasībām, tas tiek klasificēts kā sadzīves atkritumi, par kuriem jāmaksā pašiem iedzīvotājiem. Uzņēmums SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” ir aprēķinājis, ka nelegālo atkritumu apsaimniekošana rada lielas izmaksas – aptuveni 12 tūkstošus eiro mēnesī.

“Problēma ir, ka tas viss ir jāšķiro, un visbiežāk sanāk, ka tas viss pēc tam tāpat aiziet sadzīves atkritumos, respektīvi, mēs tos atkritumus kopā ar citu laukuma konteineru saturu aizvedam uz poligonu, jo nav jēgas šķirot,” skaidro SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” valdes priekšsēdētājs Raimonds Šubnikovs. “Tie ir lieli zaudējumi ne tikai naudas izteiksmē. Tajā laikā, kamēr mēs to visu pāršķirojam un saliekam, mēs varētu izdarīt daudz ko citu. Tas paņem cilvēkresursus un laiku.”

Bieži vien grēko privātmāju iemītnieki, kuri no saviem atkritumiem atbrīvojas nelegālā veidā. “Ir, protams, daudz privātmāju, kur ir noslēgti kaut kādi līgumi par trafarētajiem maisiem, bet, skatoties statistiku, maiss viņam ir jau divus gadus, bet viņš ne reizi to nav lietojis,” stāsta Raimonds Šubnikovs.

Viena no sliktākajām situācijām nesen bija Vecbaznīcas laukumā, kur agrāk bija izvietoti šķirošanai paredzētie konteineri. Tur daudzi negodprātīgi iedzīvotāji atbrīvojās no saviem sadzīves atkritumiem. Līvānu novada pašvaldība noņēma konteinerus, lai neveicinātu atkritumu izmešanu šajā teritorijā, kā arī uzstādīja video novērošanas kameras. Ar kameru palīdzību izdevies atrast vairākus pārkāpējus, pret kuriem jau uzsāktas administratīvās lietvedības. Tas ir devis rezultātu – situācija ir būtiski uzlabojusies.

“Pēc video novērošanas datiem mēs nosūtām ziņas Ceļu satiksmes drošības direkcijai, kas mums dod informāciju par automašīnu īpašniekiem, kuri ir veikuši pārkāpumus atkritumu apsaimniekošanas jomā, šajā gadījumā, novietojuši sadzīves atkritumus pie šķiroto atkritumu konteineriem. Pēc šiem datiem tiek ierosinātas administratīvās lietvedības,” stāsta Gunita Vaivode.

Šādā veidā Līvānu novadā regulāri tiek atrasti negodprātīgie atkritumu izmetēji. Piemēram, šomēnes uzsāktas jau piecas administratīvās lietvedības.

“Esam veikuši pārrunas ar pārkāpējiem, bet tās nav līdzējušas, līdz ar to ir nācies piemērot stingrākus soda mērus un uzsākt administratīvās lietvedības. Iedzīvotāji ir dažādi, un darbs tikai ar izglītojošajiem materiāliem – tas nepalīdz,” skaidro vides speciāliste.

Raimonds Šubnikovs atgādina, ka par sadzīves atkritumu savākšanu ir jānoslēdz līgums ar SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība”: “Slēdzot līgumu, mēs saprotam, cik lielu konteineru cilvēkam vajag – ar 0,24 kubu vai 1,1 kuba ietilpību. Var arī ņemt trafarētos maisus. Divi maisi ir kā viens mazais konteiners. Noslēdzam konkrētu līgumu, izstāstām, kurās dienās mēs braucam savākt atkritumus, un viss notiek.”

Līvānu novada pašvaldības Vides kārtības un uzraudzības komisija regulāri risina dažādus ar atkritumu apsaimniekošanu saistītus jautājumus. Piemēram, nesen pēc iedzīvotāju lūguma ir noņemti šķirošanai domātie konteineri Rožupes ielā, Līvānos, jo tur regulāri tika mesti sadzīves atkritumi, ko, iespējams, atveduši vasarnīcu īpašnieki. Drīzumā komisija aicinās uz sarunu vasarnīcu kooperatīvu atbildīgās personas, lai vienotos par atkritumu savākšanas kārtību.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 27.10.2022 10:01
Gribētos zināt, vai tiešām Līvānu iedzīvotāji nemaz negrib uzzināt, kā šis jautājums tiek veiksmīgi risināts Jēkabpils novadā?
p
progresīvais suns 27.10.2022 15:36
Vai nav iespējams šis problēmas risināšanā iesaistīt speciāli apmācītus suņus? Narkotikas un citas nešķīstas lietas taču šie meklē.
J
Jautājums 26.10.2022 22:28
Nav kanteineru- nav problēmu?
N
Neķītrais masāžists 26.10.2022 18:44
Nu, bļē, kādi laiki pienākuši, ka kaut kādi musorņiku apsaimniekotāji diktē citus, kā dzīvot! Būtu labāk priecājušies un slavējuši, ka sūdus izmet atkritumu tvertnēs nevis, ibio, gāž mežā, Daugavā vai pa ceļam grāvjos izmet.
J
Jefiņš 26.10.2022 18:13
Vajag ķert un lamāt.
A
Astro 26.10.2022 18:06
Lai novērotu izmetējus,
Lūgšot talkā iemetējus.
D
Distihs 26.10.2022 18:03
Pie musorņikiem norit kaujas,
Pilnas asinīm ir saujas.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->