Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 12.10.2023 18:31

Līvānos būs par 56% lielāks atkritumu apsaimniekošanas tarifs 0

Līvānos būs par 56% lielāks atkritumu apsaimniekošanas tarifs
Skatīt video

Līvānu novadā ir apstiprinātas uzņēmuma SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” atkritumu apsaimniekošanas tarifa izmaiņas. No 1.novembra maksa par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 29 eiro 87 centi par kubikmetru (neieskaitot PVN). Iedzīvotāji jaunumus vērtē negatīvi, jo tarifa pieaugums ir ievērojams – tas palielināsies par 56 procentiem, salīdzinot ar spēkā esošo.

“Visi rēķini ir dārgi, pensijas – ļoti mazas,” saka līvāniete Ludmila. “Ko darīt? Pagaidām rēķinus varu nomaksāt, bet būs ziema, būs apkure, tad būs grūtāk.”

“Tas ir šoks pirmajā momentā!” saka līvāniete Mārīte. “Es tikai gribētu zināt pamatojumu, kāpēc par teju 60 procentiem. Algas arī mums tā paceļ – par 60 procentiem? Ja nemaksāsi rēķinus, tad dzīvosi uz ielas mūsu zemē. Es kā padomju laiku cilvēks esmu iemācījusies izdzīvot gan 90-tajos, kad vēl bija smagāk, gan arī tagad. Uz kaut ko ieekonomēju, lai tiktu galā. Mēs esam nolikti tādā situācijā.”

SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” valdes priekšsēdētājs Raimonds Šubnikovs skaidro: “Tarifs nav mainīts jau piecus gadus. Pa šo laiku ir būtiski augušas degvielas izmaksas, elektrības izmaksas, kā arī algas.”

Uzņēmumā uzsver, ka tā ir tikai daļa iemeslu, kādēļ tarifs tiek palielināts. Maksa par atkritumu apsaimniekošanu sastāv no divām daļām. Pirmā daļa ir izmaksas, kas rodas, atkritumus savācot, šķirojot, pārkraujot un transportējot līdz poligonam vai tālākai pārstrādei. Un šajā sadaļā tarifs tiek paaugstināts par 26 procentiem. Savukārt otro daļu “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” nevar ietekmēt.

“Pa šo laiku ir vairākas reizes audzis dabas resursu nodoklis, un arī poligons palielina atkritumu apglabāšanas maksu,” skaidro Šubnikovs.

Sākot ar šā gada 1.janvāri visā valstī dabas resursu nodokļa likme mainīta no 80 eiro par tonnu uz 95 eiro par tonnu. Savukārt sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs atkritumu poligonā “Cinīši” no šā gada 1.augusta ir 14 eiro 99 centi par kubikmetru, kas ir par 63 procentiem lielāks. Tas viss kopā veido par 56 procentiem lielāku tarifu Līvānu novadā.

Uzņēmumā arī informē, ka, sākot no 1.novembra, atkritumu savākšana Līvānu pilsētā no privātmāju īpašniekiem tiks veikta retāk – nevis reizi nedēļā, bet katru otro nedēļu. Savukārt pagastos atkritumu savākšana turpmāk notiks tikai pēc iepriekšēja pieteikuma. Tas tiek darīts tādēļ, lai optimizētu izmaksas par atkritumu savākšanu.

“Tālākie punkti ir Sutri un Rudzāti,” skaidro Raimonds Šubnikovs. “Tur nav šī apjoma. Ja mēs izbraucam maršrutu un tur ir tikai daži konteineri, ir ļoti grūti saskatīt jēgu. Tika nolemts, ka mēs apvienojam Sutrus ar Rožupi, Rudzātus ar Turku pagastu. Tādā veidā izvešanas apjoms būs lielāks.”

Pieteikt atkritumu savākšanu pagastos varēs līdz iepriekšējās dienas pulksten 16:00, zvanot uz tālruņa numuru 28 232 848. Savukārt daudzdzīvokļu māju sadzīves atkritumu izvešanas maršruti un grafiki netiek mainīti.

Uzņēmums atkārtoti aicina iedzīvotājus vairāk un apzinīgāk šķirot atkritumus, tādā veidā var samazināt nešķiroto atkritumu daudzumu un līdz ar to – arī rēķinus par apsaimniekošanu.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->