Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 05.01.2024 15:11

Līvānos bažas rada augstais ūdens līmenis upēs 0

Līvānos bažas rada augstais ūdens līmenis upēs
Skatīt video

Līvānu novada pašvaldības speciālisti nemitīgi uzrauga situāciju upēs, un šobrīd uztraukumu rada vižņu sablīvējums, kas izveidojies Dubnā. Ledus sastrēguma dēļ gadumijā upē paaugstinājās ūdens līmenis, tad tas nokritās, bet 5.janvārī atkal vērojams ūdens līmeņa kāpums. 5.janvāra pēcpusdienā Sīļu novērojumu stacijā līmenis bija 1,85 metri virs stacijas nulles atzīmes. Vietām Līvānu pilsētā ūdens ir pietuvojies ielām, dažviet māju pagrabos sūcas gruntsūdeņi, tāpat pašvaldībā informē, ka applūdušas palieņu pļavas ārpus pilsētas.

“Par applūdušām mājām vai ēkām nav ziņu, bet tur pagaidām applūst tikai palieņu pļavas, jo ceļas līmenis,” stāsta Līvānu novada pašvaldības izpilddirektors Aldis Džeriņš. “Tas saistīts ar laika apstākļiem – upe nav aizsalusi, intensīvi veidojas vižņi, kas virzās uz leju pa straumi un sakrājas, dambē ciet gultni.”

Ja Dubnā ir izveidojies vižņu sablīvējums, tad Daugavā pie Līvāniem 5.janvārī vēl turpinājās vižņu kustība. Ūdens līmenis līdz 4.janvārim paaugstinājās, bet 5.janvārī Jersikas novērojumu stacijā fiksēta līmeņa pazemināšanās. Tomēr speciālisti nemitīgi uzrauga situāciju. Hidrologi prognozē, ka vižņu blīvēšanās, kas notiek Pļaviņu ūdenskrātuvē, var izraisīt plašāku teritoriju applūšanu, tādēļ pie Daugavas Līvānu, Jēkabpils un Aizkraukles novadā izsludināts oranžās pakāpes brīdinājums.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->