Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.04.2023 14:40

Līvānos aizvadīta Lielā Talka 8

Līvānos aizvadīta Lielā Talka
Skatīt video

Aizvadītajā sestdienā Latvijā norisinājās ikgadējā akcija “Lielā Talka”, kurā iedzīvotāji atbrīvoja teritorijas no atkritumiem un labiekārtoja apkārtējo vidi. Šī bija jau 16. Lielā Talka, un šogad akcijā bija pieteiktas 1139 talkas vietas.

Viena no teritorijām, kas Lielās Talkas dienā tika sakopta Līvānos, ir pilsētas parks pie Fabrikas ielas. Talkā piedalījās gan novada pašvaldības pārstāvji, gan citi aktīvisti.

“Arī citus gadus mēs šeit bijām talkojuši,” skaidro Līvānu novada pašvaldības vides speciāliste Gunita Vaivode. “Pamazām sakārtojam teritoriju, jo šī vieta pamazāk sākt kļūt par populāru atpūtas vietu. Jo vairāk skaistāku un zaļāku atpūtas vietu būs pilsētā, jo labāk. Visi būs priecīgāki. Šogad mēs esam savākušies ļoti daudzi, visi talkojam, lai padarītu šo vietu skaistāku un zaļāku.”

Talkotāji atbrīvoja teritoriju no saaugušajiem krūmiem, tāpat grāba lapas, vāca zarus un lasīja atkritumus.

“Es talkā piedalos pirmo reizi,” stāsta līvāniete Daiga. “Pārsvarā mēs strādājam laukos un talkojam savā mājiņā. Šodien atmosfēra ir fantastiska, piedalās arī bērni, arī manas meitenes čakli strādā. Forši!”

“Es vācu atkritumus, pagaidām neko interesantu gan neizdevās atrast, pārsvarā stiklu un plastmasu,” stāsta līvānietis Raivis. “Es Lielajā Talkā cenšos piedalīties katru gadu. Man gribas sakopt apkārtējo vidi, lai viss izskatītos skaistāk.”

Talkā piedalījās arī jaunieši no Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra “Kvartāls”.

“Es neieteiktu mest atkritumus dabā, man ļoti nepatīk, ka mēslo dabā,” saka talkas dalībniece Daniela.

Visiem talkas dalībniekiem bija iespēja baudīt uz ugunskura vārītu zupu, savukārt bērniem bija sarūpētas dažādas interesantas aktivitātes. Līvānu novadā kopā norisinājās vairāk nekā 10 publiskās talkas, un atkritumu vākšanai tika izdalīts 1000 talkas maisu.

Turku pagastā tika sakopts un labiekārtots Gedušu pilskalns, kur kopīgi ar vietējo uzņēmumu tika uzstādīti pasākumiem piemēroti brīvdabas soliņi. Savākti atkritumi gar Līvānu pilsētas ūdenstilpnēm – Daugavu un Dubnu, gan autoceļu malām, sakopta pussala pie Līvānu Stikla un amatniecības centra, kā arī sakopts Grīvas aktīvās atpūtas parks un citas teritorijas. Arī novada pagastos iedzīvotāji un pašvaldība aktīvi talkoja, gan stādot kokus, gan veidojot apstādījumus, kā arī tīrot no krūmiem mežu un parku teritorijas.

Talkotājiem Līvānos bija iespēja nodot savāktos atkritumu maisus divās savākšanas vietās – Zemgales ielas garāžu kooperatīva teritorijā un Vecā tirgus laukuma teritorijā. Šīs vietas jau no Lielās Talkas pirmsākumiem darbojušās kā atkritumu savākšanas punkti. Ņemot vērā necerēti lielo iedzīvotāju atsaucību, nākamgad tiks pārskatītas Lielās Talkas atkritumu nodošanas punktu vietas, izvēloties ne tik publiskas vietas, lai nebojātu pilsētas vizuālo tēlu.

Pašvaldība atgādina, ka Vecajā tirgus laukumā ikdienā atkritumus izmest nedrīkst – atkritumu savākšana tur notika tikai Lielās Talkas laikā. Vecajā tirgus laukumā pārkāpumus ikdienā fiksē video novērošanas kameras.

Sandra Paegļkalne

O
Omārs Haijams no Spuņģēniem 26.04.2023 17:03
Agrāk, kad notika talka,
Neiztika bez stiprāka malka
Tagad pūš citā dūdē,-
Ar kokakolām zobeļus pūdē...
z
zinātājs 25.04.2023 09:06
Nav jau vairs nekāds noslēpums un visi zināja, ka Līvāni bija līdz neiespējamībai piemēsloti. Toties tagad - Slava talciniekiem, Vaivodam un Krauklei, viss ir tīrs kā izlaizīts. Cik tas ilgi būs, nav zināms, bet tīrība lielā mērā atkarīga no pašiem iedzīvotājiem un ne tik daudz no caurbraucējiem, uz kuriem vietējiem bija ērti un vienkārši vainu novelt.
p
prusaks 24.04.2023 19:59
Līvānos vēl līdz šodienai talka ? Laikam pamatīgi piecūkota apkārtne.
J
Jefiņš 24.04.2023 18:26
Meitenīte grābj kā pienākas, bet čalis nav lāga rokā turējis grābekli.
N
Neķītrais masāžists 24.04.2023 18:52
Jā, skuķis zilajos šortos nopietni močī.
D
Distihs 24.04.2023 17:34
Tas ir mūsu pašu labā,
Nemest mēslus visur dabā.
T
Teologs Teodors 24.04.2023 15:55
Līdzko indivīds saprot, ka Dievs viņu visu laiku redz, atkritumu izsviešana dabā vairs nenotiek.
Jo daba pieder Dievam.
Neviens taču nemēslo privātīpašumā saimnieka klātbūtnē!
A
Astro 24.04.2023 15:25
Talkojam mēs paši,daudz radi,
Aizvadīti ilgi gadi!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->