Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 30.09.2022 14:48

Līvānietis atklāj sevī talantu gleznošanā 5

Līvānietis atklāj sevī talantu gleznošanā
Skatīt video

Aplūkojot Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā izstādītās gleznas, var nodomāt, ka šo darbu autors savu talantu ir izkopis augstās izglītības iestādēs, bet tā nav. Līvānietis Viktors Tokarevs gleznošanu ir apguvis pašmācības ceļā, nav apmeklējis ne mākslas skolu, ne gleznošanas kursus, turklāt sācis ar to aizrauties, jau būdams pieaudzis. Pārsvarā tiek gleznoti dabas skati, un darbā tiek izmantotas eļļas krāsas.

“Agrāk es gleznoju portretus, bet tagad man redze ir slikta, portretus nevaru gleznot,” stāsta Viktors. “Man nepieciešamas divas brilles – vienas tālumam, otras – kad jāskatās tuvāk. Nevaru portretus zīmēt.”

Ja daudzi gleznotāji dodas dabā, lai iemūžinātu redzēto, tad Viktors to nedara un nekad neesot darījis. Viņš glezno mājās, un visas ainavas, kas redzamas mākslas darbos, ir viņa fantāziju atainojums.

“Es domāju vienu, sāku zīmēt attēlu, sanāk kaut kas cits, pēc tam es varu visu aizkrāsot un pārveidot citādāk. Es nezinu, kā tas izdodas, bet es citreiz varu pamosties naktī un sākt gleznot,” stāsta mākslinieks.

Viktors Tokarevs Līvānos dzīvo kopš 1971.gada, viņš ir strādājis Līvānu stikla fabrikā par stikla pūtēju un gravieri. Gleznošanas talantu plašākai sabiedrībai Viktors līdz šim ir parādījis dažās izstādēs, šajā izstādē aplūkojami jaunākie darbi. “Mani dabas stāsti” Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē būs skatāmi līdz 27.oktobrim. Bibliotēka regulāri iepazīstina apmeklētājus ar Līvānu novada iedzīvotāju jaunrades darbiem, organizējot izstāžu ciklu “Mūsējie”.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 03.10.2022 09:32
Virsraksts intriģējošs, tomēr raksts neatklāj un lasītājs tomēr par nožēlu neuzzina, kad konkrēti un kādos apstākļos lādzīgais pūtējs un gravieris sevī atklāja talantu gleznošanā.
N
Neķītrais masāžists 30.09.2022 20:21
Kur Tokarevs pirms 1971.gada dzīvoja? Viņa dzimtās vietas cilvēki tagad kož pirkstos, ka kādreiz šo neapdomīgi plašajā pasaulē palaiduši. :D A, par cik viņš gleznas gabalā pārdod?
J
Jefiņš 30.09.2022 18:27
Līvānos gan dzejo gan glezno.
D
Distihs 30.09.2022 17:46
Gleznā uzzīmēts ir lācis,----------------------------------------------------------------------------------------- Pie Viktora pēc medus nācis.
D
Distihs 30.09.2022 17:43
Pie prāta Viktors vēlu nācis, Vecumā tik gleznot sācis.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->