Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 19.09.2022 15:53

Līvānieši dod makulatūrai otru dzīvi 0

Līvānieši dod makulatūrai otru dzīvi
Skatīt video

Līvānu biedrībā “Baltā māja” norisinājās modes skate, kurā tika demonstrēti no makulatūras tapuši tērpi. Īstenojot projektu “Papīra otrā dzīve”, biedrībā tika organizētas vairākas radošās darbnīcas, kurās dalībniekiem bija iespēja vairs nevajadzīgam papīram un kartonam piešķirt citu pielietojumu. Projekta laikā tapuši ne tikai mākslas darbi un tērpi, bet arī trauki, vāzes, eglīšu rotājumi un daudzi citi sadzīvē noderīgi priekšmeti.

“Mēs ar meitām taisījām, aplīmējām kanniņu, taisījām dažādus Ziemassvētku eglīšu rotājumus – eglītes, zaķīšus, zvaigznītes,” stāsta projekta dalībniece Sandra. “Iekšā likām metālu, lai varētu eglītē iekārt. Taisījām vāzes – tetrapaku aplīmējām ar papīru, sanāca vāze. Taisījām daudz dažādu interesantu darbiņu. Fantāzija strādā.”

“Es strādāju Dienas centrā ar klientiem, un mēs regulāri taisām dažādus projektus no avīzēm un kartona,” stāsta Gunta, kurai mugurā tērps no avīzēm. “Šis tērps radās spontāni. Gribējās kaut ko ļoti interesantu, neparastu. Ja pievērsīsiet uzmanību, man pat kurpes viens Dienas centra klients noformēja tādā pašā tēlā. Mums ļoti patīk, iedvesmo, mēs priecājamies! Rodas jaunas idejas, un tas mums sagādā milzīgu prieku un enerģiju.”

Projekta dalībniekiem bija iespēja uzzināt vairāk par resursu otrreizēju izmantošanu, atkritumu šķirošanu un citiem zaļa dzīvesveida principiem, un izstādes atklāšanā par šīm tēmām aizdomājās arī citi biedrības pārstāvji. “Manas avīzītes sadeg krāsnī, es tās ārā neizmetu, bet es uzskatu, ka par traku ir ar veikalu reklāmām,” stāsta senioru kopas “Rudens rozes” vadītāja Veneranda Caune.

“Ļoti daudzi cilvēki raksta uz pastkastītēm “Nelikt reklāmas!”. Reklāmu papīrs ir tāds, kas pat krāsnī nedeg. Vajadzētu lielražotājiem, lielo veikalu īpašniekiem padomāt, uz kurieni aiziet viņu papīrs un vai tik daudz vajag.”

Aktivitātes tika īstenotas ar iniciatīvas “Tīri. Labi. Pilsēta bez atkritumiem” atbalstu. Projekta laikā tapušie darbi apkopoti izstādē “Papīra otrā dzīve”, ko biedrības “Baltā māja” telpās līdz 21.oktobrim var aplūkot ikviens interesents.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->