Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 19.01.2023 18:39

Likumsargi saņem divus viltus izsaukumus Jēkabpilī 9

Likumsargi saņem divus viltus izsaukumus Jēkabpilī

Aizvadītajās dienās Valsts policija Jēkabpilī saņēmusi divus viltus izsaukumus, kas izrādījās nepamatoti. Vienā gadījumā kāda sieviete ziņoja policijai, ka viņu mēģinājis izvarot kāds vīrietis. Sieviete izrādījās alkohola reibumā.

Sieviete norādīja uz vīrieti, sakot, ka viņš atrodas Valsts policijas meklēšanā un lai policisti viņu savāc no dzīvokļa. Likumsargi pārbaudīja informāciju un tā neapstiprinājās – vīrietis neatrodas Valsts policijas meklējamo personu sarakstā.

Uz jautājumu, kas šeit noticis, sieviete atbildēja, ka vīrietis ir Valsts policijas meklēšanā un viņa vēlas, lai viņu izraida no īpašuma. Kad policiste sievietei norādīja, ka izsaukumā tika minēts cits pārkāpums, sieviete nosmējās un atbildēja noraidoši, sakot, ka tā ir pateiksi tāpat vien.

Sievietei nebija vizuāli redzami miesas bojājumi un policijas iejaukšanos viņa notikuma vietā vairs nevēlējās. Noskaidrots, ka abas personas lietoja alkoholiskos dzērienus un noziedzīgs nodarījums nav noticis. Vīrietis piekrita labprātīgi pamest īpašumu un vairs neatgriezties. Savukārt sieviete tika brīdināta, ka pret viņu tiks uzsākts administratīvā pārkāpuma process par viltus izsaukumu.

Otrā gadījumā kāds vīrietis vērsās policijā, teikdams, ka viņam uzbrūkot nepilngadīga persona, nodarot miesas bojājumus. Arī šajā gadījumā izrādījās, ka vīrietis ir alkohola reibumā un informācija neatbilst patiesībai. Par viltus izsaukumu pret abām personām uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi. Par šādu pārkāpumu fiziskajai personai var piemērot naudas sodu no 35 līdz 140 eiro.

O
Observer 23.01.2023 16:58
Par ,,viltus,, izsaukumu var kvalificēt tādu rīcību, kad indivīds patiešām apzinās , ka maldina iestādes. Sevišķi neciešami ir tas, ka atrodas dauņi, kas sporta pēc maldina ugunsdzēsējus un ātro palīdzību.
Ja kaut kāda psihiski labila sieviete (un kura gan tāda nav?) savā neprātā izsauc policiju, būtiski sodīt viņu nav jēgas. Uzliksi viņai naudas sodu (atņemsi iztikas līdzekļus) ... viņa satrakosies vēl vairāk. Un ko tad?
z
zinātājs 20.01.2023 10:30
Jēkabpils policijas pārvaldē tāds skarbs uzstādījums pret viltus izsaukumiem un stingri soda par katru palīgā saucienzvanu, kam var atrast pretargumentus, bet zinu, ka citur ir citādi - aizbrauc, izpēta visus apstākļus, izlamā zvanītājus un veic izskaidrošanas darbu, bet sodus uzliek tikai tiem, kas tīšuprāt mānās un traucē policijas darbiniekiem veikt likuma aizsardzības pasākumus. Atrodas sabiedrībā arī tāda veida huligāni! Zvanītājiem pēc palīdzības gan būtu jāievēro un jāzina, ka Jēkabpilī ir vārdos nenorunāts, bet visiem zināms un saprotams līgums, ka Valsts policija brauc uz krimināla rakstura izsaukumiem, bet Pašvaldības policija uz tādiem notikumiem, kurus kvalificē kā administratīvos pārkāpumus. Ja Pašvaldības policijai zvanīs arī par kriminālām darbībām, nekas, viņi zina, ko tādos gadījumos darīt. Cik zinu, Surkulis nekad nevienam nav piespriedis sodu par viltus izsaukumiem. Tajā ziņā viņš ir Goda vīrs.
I
Igors.B. 20.01.2023 00:19
Sadzerās kad frukti krutku,
Prāts tiem sāk jau mazliet rukt,
Policiju trobelē,trubā kautko vervelē.
K
Krievu sinepes 19.01.2023 21:14
Tas, ka uz pirmo sievietes spiedzienu par izvarošanu vīrietis netika momentā notiesāts uz desmit gadiem, tas ir liels sieviešu tiesību pārkāpums. Jādomā, ka sieviete to šitā neatstās un sūdzēsies Eiropas tiesā.
N
Neķītrais masāžists 19.01.2023 20:10
Kāda morāle..? Ja pastāv kaut kāds, bļē, risks, nav ko pielikt mūli, ja skaidrā prātā bija doma izsaukt policistus. :D
D
Distihs 19.01.2023 19:40
Viltnieki, kas ir uz jokiem,
Mentiem sastāsta par spokiem.
A
Astro 19.01.2023 19:06
Kāds vīrietis to varot,
Viltus sievu izvarot.
J
Jefiņš 19.01.2023 19:11
Ne taču, nekas jau nav sanācis.DDD
J
Jefiņš 19.01.2023 19:05
Tad tas meitietis palika gribot vārda vistiešākajā nozīmē.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->