Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 05.07.2024 16:12

Leonīds Salcevičs: zem guļoša akmens ūdens netek 24

Leonīds Salcevičs: zem guļoša akmens ūdens netek
Skatīt video

Jēkabpils novada domes deputāts Leonīds Salcevičs īsi pēc savas 70. dzimšanas dienas dalās pārdomās par pašvaldībā nostrādātajiem gadiem. 20 gadus viņš bija toreizējās Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs, bet nu jau 27 gadus viņš ir domes deputāts, joprojām aktīvi turpinot darboties politikā.

“Pasaule ir iekārtota tā, ka Dievs ir katram cilvēkam devis savu vietu, laiku, sūtību, ko viņam uz šīs zemes darīt,” saka Leonīds Salcevičs. “Es laikam piederu pie tiem, kas kaut kādu nelielu cilvēku kopu organizē kādā vietā, laikā, kādos darbos un notikumos.”

Leonīda Salceviča organizatora spējas, kas viņam noderēja gan pilsētas mēra amatā, gan arī iepriekšējos darbos, atzinīgi vērtē viņa līdzgaitnieki – gan domes pārstāvji, gan citu pašvaldības iestāžu esošie un bijušie vadītāji.

“Mēs ļoti labi sastrādājāmies,” saka Krustpils Kultūras centra kādreizējā direktore Ruta Kalniņa. “Pie viņa varēja vērsties jebkurā jautājumā, arī kultūras namam netika atteikta palīdzība. Ļoti zinošs, nopietns un labs cilvēks.”

“Tad, kad es sāku strādāt Kultūras pārvaldē, ļoti daudzas lietas es esmu no viņa mācījusies,” stāsta Krustpils Kultūras centra direktore Inta Ūbele. “Ļoti svarīga ir komanda, un viņš spēja veidot šo komandu. Ļoti svarīga ir vīzija saredzēt, ko mēs gribam tālāk un nākotnē. Leonīds Salcevičs, būdams domes priekšsēdētājs, ļoti labi pārredzēja spēles laukumu. Viņš bija viens no tiem vadītājiem, kas spēja ļoti motivēt darbiniekus. Viņš bija diezgan stingrs vadītājs, bet ļoti cilvēcisks.”

“Ar Leonīdu Salceviču pašvaldībā esmu kopā strādājusi daudzus gadus, rūpējoties par sadarbību ar sabiedrības dažādām grupām,” stāsta Jēkabpils novada domes deputāte Elīna Serkova. “Jau tajā laikā ievēroju, ka semināros, konferencēs, kur ienāca Leonīds Salcevičs, cilvēki pieklusa un uzreiz vērās viņā, un tad es nodomāju – ir ienācis īsts līderis, mērs, kuram ir milzīga harizma. Varu teikt, ka arī šobrīd, darbojoties pašvaldībā, Leonīds Salcevičs kā deputāts ir saglabājis savu līderību, savu spēju stratēģiski paskatīties uz Jēkabpils novada attīstību. Paldies viņam par to!”

Leonīda Salceviča laikā tika atklāti daudzi jauni objekti Jēkabpilī, daudzas iestādes tika remontētas un atjaunotas, pilsētas vide pakāpeniski mainījās.

“Man ir gandarījums par to, ka tagad nekrīt plombas no zobiem ārā, kā tas bija tad, kad es pilsētu saņēmu, kad ielās bija nevis asfalts, bet bija caurumi aizlāpīti ar baltiem ķieģeļiem,” saka Leonīds. “Ieraudzīju cauros jumtus bērnudārziem, brūkošās skolas – 3. vidusskolā nokrita kāpņu daļa, gandrīz bērnu nosita. Ieraudzīju, ka mums ielas ir beigtas, ieraudzīju, ka mums apkure iet galīgi dimbā. Tur vajadzēja kaut ko domāt un darīt. Es lepojos ar visu to, kas pilsētā ir noticis sociālajā jomā, infrastruktūrā, kultūrā, sportā un visās pārējās nozarēs.”

Salcevičs pauž gandarījumu, ka izdevās īstenot viņa sapni un uzbūvēt Jēkabpils Sporta halli. Tāpat viņš lepojas, ka savulaik Jēkabpilī tika iedibināta Operas dienu tradīcija.

“Tas bija kaut kas vienreizējs!” atceras Leonīds. “Loģiski, ka ģeopolitiskā situācija saka: “Tādiem vairs nebūt!”, bet tie mums bija. Pie mums uz skatuves dziedāja Galante, dziedāja Garanča. Viņa Rīgā nedziedāja, dziedāja pie mums. Tas nozīmē, ka mēs bijām interesanti, mēs pratām viņus atrast un uzrunāt.”

Iedzīvotāju vidū ir daudzi, kuri pozitīvi novērtē Leonīda Salceviča devumu pilsētai.

“Es viņu novērtēju pozitīvi, viņš ir ļoti enerģisks, ļoti atraktīvs cilvēks, darījis daudz laba savai pilsētai,” saka jēkabpiliete Irēna.

“Es Leonīdu pazīstu no Tautas frontes laikiem,” stāsta jēkabpiliete, rakstniece Anna Skaidrīte Gailīte. “Ja toreiz viens otrs vadītājs bija ļoti neitrāls, tad Leonīds Salcevičs bija tas, kurš nāca pirmajās rindās un atbalstīja. No tā laika viņš man dzīvē ir daudz palīdzējis. Viņš ir ļoti cilvēcīgs, ļoti saprotošs.”

Uz jautājumu par nākotnes plāniem Leonīds Salcevičs atbild, ka viņš vēlas turpināt dot savu pienesumu novada attīstībā kā deputāts.

Sandra Paegļkalne

j
jautri 08.07.2024 14:47
Latvieti - tu uz galvu esi tērēts???? tu vispār seko līdzi, kas notiek valstī??? cik ir izbraukuši pelnīt uz citām valstīm????
tu pie pilna prāta vispār???
j
jautri 08.07.2024 14:50
nezināju, ka esi tik atpalicis no dzīves... turpmāk nav par ko komunicēt... nu visādi gadās...
L
Latvietis 08.07.2024 15:07
jautri rakstija: nezināju, ka esi tik atpalicis no dzīves... turpmāk nav par ko komunicēt... nu visādi gadās...
Protams, ka sekoju. Tik kāpēc neatbildi uz manu jautājumu? :) Tak vari papildināt aizbraucēju rindas un pelnīt žūksni. Kur problēma? Vai labāk pārs kokčikus ieraut un rakstīt komentārus?
j
jautri 08.07.2024 15:18
Latvietis rakstija: Protams, ka sekoju. Tik kāpēc neatbildi uz manu jautājumu? :) Tak vari papildināt aizbraucēju rindas un pelnīt žūksni. Kur problēma? Vai labāk pārs kokčikus ieraut un rakstīt komentārus?
ja sekotu, kas notiek Latvijā - stulbus jautājumus neuzdotu! :) :) man ar pāris kokčikiem taviem polšiem līdzi netikt! dažādi līmeņi :) :) tur arī paliksim!
j
jautri 08.07.2024 15:21
jautri rakstija: ja sekotu, kas notiek Latvijā - stulbus jautājumus neuzdotu! :) :) man ar pāris kokčikiem taviem polšiem līdzi netikt! dažādi līmeņi :) :) tur arī paliksim!
tu ko man seko??? tev viss ok ar tieksmēm vispār???
komentē rakstu nevis mani...
L
Latvietis 08.07.2024 15:23
jautri rakstija: ja sekotu, kas notiek Latvijā - stulbus jautājumus neuzdotu! :) :) man ar pāris kokčikiem taviem polšiem līdzi netikt! dažādi līmeņi :) :) tur arī paliksim!
Tiešām dažādi līmeņi......
L
Latvietis 08.07.2024 15:28
jautri rakstija: tu ko man seko??? tev viss ok ar tieksmēm vispār??? komentē rakstu nevis mani...
:) tak tu arī nekomentē rakstu. Tik sūdzies visiem par savu grūto dzīvi. Vēl reiz skaidroju, rakstot komentārus, naudas vairāk nebūs. Naudas trūkumu varētu atrisināt algots darbs.
j
jautri 08.07.2024 15:52
Latvietis rakstija: :) tak tu arī nekomentē rakstu. Tik sūdzies visiem par savu grūto dzīvi. Vēl reiz skaidroju, rakstot komentārus, naudas vairāk nebūs. Naudas trūkumu varētu atrisināt algots darbs.
paldies, ka pateici, ka jēkabpils ziņas nav anonīms un nav drošs saits, un ka tu vari piekļūt pie IP adresēm!
j
jautri 08.07.2024 16:03
jautri rakstija: paldies, ka pateici, ka jēkabpils ziņas nav anonīms un nav drošs saits, un ka tu vari piekļūt pie IP adresēm!
vai arī tu strādā jēkabpils ziņās ... tas tikai kā variants!
L
Latvietis 09.07.2024 08:56
jautri rakstija: vai arī tu strādā jēkabpils ziņās ... tas tikai kā variants!
Ak šausmas, kāds murgs. Tagad Jēkabpils ziņas ir vainīgas :)
j
jautri 08.07.2024 13:57
UN TAGAD MAN PALIEK BAIL DZĪVOT LATVIJĀ!
NEBŪS TEV PAR ALGU IZDZĪVOT!
L
Latvietis 08.07.2024 14:17
Izskatās, ka _jautri_ ir ne tikai darbs jāmaina (jo visi komentāri par citu algām), bet arī mītnes valsts.
j
jautri 08.07.2024 14:28
Latvietis rakstija: Izskatās, ka _jautri_ ir ne tikai darbs jāmaina (jo visi komentāri par citu algām), bet arī mītnes valsts.
?????????? tu neesi uzkāries savā gudrībā, atkal? super, ka esi mans fans, bet jau esi apnicis...
j
jautri 08.07.2024 14:30
Latvietis rakstija: Izskatās, ka _jautri_ ir ne tikai darbs jāmaina (jo visi komentāri par citu algām), bet arī mītnes valsts.
tak komentē rakstu! slavē Salceviču! Dievs tev par to ko iedos :) :)
L
Latvietis 08.07.2024 14:31
jautri rakstija: ?????????? tu neesi uzkāries savā gudrībā, atkal? super, ka esi mans fans, bet jau esi apnicis...
Ir apnikuši komentāri par algu. Tev vispār to maksā? Var būt ir vērts mainīt ko savā dzīvē?
j
jautri 08.07.2024 14:34
Latvietis rakstija: Ir apnikuši komentāri par algu. Tev vispār to maksā? Var būt ir vērts mainīt ko savā dzīvē?
man neapniks komentēt, ka tautai par algu ir grūti nomaksāt komunālos! un es neesmu viens!!!!!!!!!!!
BIEZAIS ATRADIES, kas nabagos nesapratīs! TĀPĒC - AIZVERIES!
j
jautri 08.07.2024 14:36
jautri rakstija: man neapniks komentēt, ka tautai par algu ir grūti nomaksāt komunālos! un es neesmu viens!!!!!!!!!!! BIEZAIS ATRADIES, kas nabagos nesapratīs! TĀPĒC - AIZVERIES!
ja nepatīk pupucītim-latvietītim kaut kas -TAD NELASI!!!!! :) :)
L
Latvietis 08.07.2024 14:42
jautri rakstija: ja nepatīk pupucītim-latvietītim kaut kas -TAD NELASI!!!!! :) :)
Sieviešu dzimtē ir viena. :) :) :) Šeit raksti tikai tu, tauta klusē......
j
jautri 08.07.2024 14:44
Latvietis rakstija: Izskatās, ka _jautri_ ir ne tikai darbs jāmaina (jo visi komentāri par citu algām), bet arī mītnes valsts.
no manas MĪTNES VALSTS t.i. no Latvijas no 1991. gada ir izbraukuši 600 tūkstoši iedzīvotāji! JA TU TO NEESI PAMANĪJIS - statistika :) :) nu tak , jo laba dzīve...
L
Latvietis 08.07.2024 14:51
jautri rakstija: no manas MĪTNES VALSTS t.i. no Latvijas no 1991. gada ir izbraukuši 600 tūkstoši iedzīvotāji! JA TU TO NEESI PAMANĪJIS - statistika :) :) nu tak , jo laba dzīve...
Nu tak vari būt viena no viņiem, brauc tur, kur ir labāk. Bet tak nē, sēdēsi šeit un ***usi skaļāk par visiem-cik viss ir slikti.
j
jautri 08.07.2024 15:08
Latvietis rakstija: Nu tak vari būt viena no viņiem, brauc tur, kur ir labāk. Bet tak nē, sēdēsi šeit un bļausi skaļāk par visiem-cik viss ir slikti.
tāpēc, ka neesmu tik nozombēts - ka Latvijā VISS IR LABI!
tad tāpēc tik daudzi neaizbrauktu prom pelnīt, lai maksātu parādus Latvijā!
vari tu te ***urēt cik tev uziet - bet taisnību tāpat zina... jo ir rezultāts, kurā dzīvojam
j
jautri 08.07.2024 13:47
Dievs , sargā šos svētos cilvēkus!!!!!!!!!!!!!!! dod viņiem to, ko ir pelnījuši!
j
jautri 08.07.2024 13:41
vismaz 3.vidusskolu neaiztiktu! esam mēteļos tur stundās ziemās sēdējuši! kāpnes sabruka, jo lika sporta stundās skraidīt pa stāviem, jo sporta zāle viena 4.stāvā! vēl varēji pieminēt tualetes katru dienu aizdambējušās, uz kurām bija jāiet.... tā mācījās 3.vidusskolā!
j
jautri 08.07.2024 13:34
nu jā , tas Dievs! kuriem naudu raust dod, kuriem pusbadā dzīvot, kuriem vispār badā!
vot tas Dievs to visu izlemj!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->