Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.02.2023 18:58

Lekcijās iedzīvotājiem stāsta par to, kā mazināt stresu 25

Lekcijās iedzīvotājiem stāsta par to, kā mazināt stresu
Skatīt video

Jēkabpils novadā norisinājušās bezmaksas lekcijas par stresu un tā ietekmi uz mūsu ikdienu. Lekcijas vadīja psiholoģe Sanita Kronberga, kura stāstīja apmeklētājiem par to, kā tikt galā ar stresu un kā rīkoties dažādās situācijās.

“Lekciju mērķis ir iepazīstināt cilvēkus ar to, kas ir stress, lai cilvēki saprot, ka ne vienmēr ir jādodas pie ārsta pēc zālēm, ka ļoti daudz mēs varam izdarīt paši, apzinoties savu ķermeni un emocijas,” skaidro Sanita Kronberga. “Galvenais, ko es gribēju parādīt, ka ir daudz un dažādu tehniku, kā mēs paši varam atpūsties un relaksēties, ka tam ne vienmēr vajag daudz naudas. Resursi mums pašiem ir pieejami.”

Stresa līmenis ir atkarīgs no daudziem faktoriem, bet mēs paši ikdienā varam to mazināt, ievērojot veselīgu dzīvesveidu. Mūsu garīgo pašsajūtu ietekmē arī pārtika un miegs. Ievērojot veselīgus ēšanas paradumus, kā arī atvēlot pietiekami daudz laika miegam, var samazināt stresu ikdienā. Tāpat palīdz kustības svaigā gaisā, sevišķi pastaigas un nūjošana. Savukārt tieši stresa situācijās, kad nav iespējas iziet ārā vai doties pie miera, var izmēģināt dažādus relaksēšanās paņēmienus.

“Viens no svarīgākajiem paņēmieniem ir elpošanas vingrinājumi,” stāsta Sanita Kronberga. “Ir ļoti svarīgi iemācīties pareizi elpot stresa situācijā. Kad cilvēki ir stresa situācijā, viņi parasti elpo ar krūšu daļu, bet pareiza elpošana ir – ieelpot gaisu caur degunu, lēni izelpot caur muti, ļoti svarīgi, ka elpošanas brīdī, kad ieelpojam gaisu, mums vēders drusciņ paceļas uz augšu. Tas nozīmē, ka diafragma mums palīdz vairāk uzņemt skābekli, rezultātā smadzenēm ir vairāk iespēju atrast dažādus risinājumus.”

Tāpat nomierināties palīdz iztēles vingrinājumi, piemēram, drošās vietas iztēlošanās. Jāaizver acis, jāiztēlojas vieta vai notikums, kad esam jutušies ļoti labi, laimīgi, relaksēti, un jācenšas izjust šīs sajūtas ar visu ķermeni.

Lekcijas par stresu noritēja dažādās Jēkabpils novada vietās, piemēram, Zasā, Gārsenē un Aknīstē. Līdzīgas bezmaksas lekcijas paredzētas arī martā, par norises laikiem un vietām informācija tiks publicēta vēlāk. Lekcijas tiek organizētas, īstenojot veselības veicināšanas un slimību profilakses projektus Jēkabpils novadā.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 28.02.2023 10:59
Zināms, ka tagad Sēlijas salas vai kāda cita uzņēmīga NVO struktūrvienība varēs iesniegt domes apstiprināšanai un finansējuma saņemšanai projekta Pētījums par stresa mazināšanos Sēlijas viedajos ciemos un kopienās īstenošanai.
z
zinātājs 28.02.2023 11:02
Nezinu, kur problēma, ka JL vēl joprojām nav veikusi pasākumus ortogrāfijas kļūdu novēršanai - pēdiņu pievienošanā komentāros un cita veida lasītāju replikās.
N
Neķītrais masāžists 27.02.2023 18:10
Kur, bļē, citas šodienas ziņas? Tā gaidot var stresā, ibio, iedzīvoties. :D
J
Jefiņš 27.02.2023 18:24
Ja nebūs jaunās ziņas, tad nelīdzēs ne desas ne cīsiņi un visa atbildība par stresu būs jāuzņemas Sandrai.
O
Observer 27.02.2023 23:45
Ja gribi atbrīvoties no stresa, atslēdzies no ziņām vismaz uz mēnesi.
A
Astro 27.02.2023 17:55
Pensiju , kad saņemšu,
Krogā stresu noņemšu.
D
Distihs 27.02.2023 16:03
Ja kāds uztraucas par stresu,
Lai paskatās, cik mierīgs esu!
a
arī 27.02.2023 16:23
Bet es vēl mierīgāks esu,
Kad ēdu žāvēto desu.
D
Distihs 27.02.2023 18:08
arī rakstija: Bet es vēl mierīgāks esu, Kad ēdu žāvēto desu.
Vai žāvētā desa bij gara,
Vai smaga tā bija no svara?
V
Vietējais 27.02.2023 13:33
Varbūt vairāk noderētu padomi kā mazāk stresot.Par dzīves dārdzības pieaugumu,kurš turpinās,bet algas un pensijas praktiski stāv uz vietas,par visu līmeņu it kā politiķu bezkaunību,kuri sev,vienkārši tā sev algas klāt liek tūkstošiem,par nenormālo sociālo nevienlīdzību,kura tikai pieaug u.t.t.Ar mazajiem sadzīves stresiem cilvēki tiks galā bez visādām pārgudrām lekcijām
O
Observer 27.02.2023 14:25
Ir ļoti interesanti vērot , kā ik pa brīdim sabiedrībā izskan saucieni pēc ,,sociālās vienlīdzības,,... .
Kas ir mazliet nesaprotami. Jo normāli ir tā, ka indivīds saņem pēc sava darba. Kurš mazāk strādā, kuram kvalifikācija ir zema, tas saņem mazāk, kurš strādā gudrāk un vairāk, tas ir bagātāks.
Ja gribējāt dzīvot ,,sociāli vienlīdzīgi,, vajadzēja iestāties par PSRS saglabāšanu!

Gadījumā, ja LV patiešām kļūtu par ,,sociālās vienlīdzības,, valsti, pie mums taču gribētu ,,bēgt,, simti un tūkstoši ,,bēgļu,, ! Būtu tādas pat problēmas, kā tagad ir Zviedrijā!
Vai to jūs gribat?
n
neatceros 27.02.2023 15:53
Observer rakstija: Ir ļoti interesanti vērot , kā ik pa brīdim sabiedrībā izskan saucieni pēc ,,sociālās vienlīdzības,,... . Kas ir mazliet nesaprotami. Jo normāli ir tā, ka indivīds saņem pēc sava darba. Kurš mazāk strādā, kuram kvalifikācija ir zema, tas saņem mazāk, kurš strādā gudrāk un vairāk, tas ir bagātāks. Ja..
Te kaut kas īsti neštimmē. Es kaut kā neatceros, ka uz PSRS būtu masveidā braukuši dzīvot visas pasaules grūtdieņi, bet no PSRS gan bēga, pat riskējot saņemt 10-nieku par dzimtenes nodevību.
J
Jocīgie 27.02.2023 16:30
Observer rakstija: Ir ļoti interesanti vērot , kā ik pa brīdim sabiedrībā izskan saucieni pēc ,,sociālās vienlīdzības,,... . Kas ir mazliet nesaprotami. Jo normāli ir tā, ka indivīds saņem pēc sava darba. Kurš mazāk strādā, kuram kvalifikācija ir zema, tas saņem mazāk, kurš strādā gudrāk un vairāk, tas ir bagātāks. Ja..
Visvairāk pelna makaronu karinātāji uz ausīm un tie, kuri ekspluatē lēto darbaspēku!
O
Observer 27.02.2023 16:52
Jocīgie rakstija: Visvairāk pelna makaronu karinātāji uz ausīm un tie, kuri ekspluatē lēto darbaspēku!
Jocīgie, LV jau gadus 20 nav ,,lētā darbaspēka,, zeme. Parunājiet ar reāliem uzņēmējiem, kuri uztura šo valsti ar saviem nodokļiem!
Un problēma ir tā, ka drīz šeit vispār pietrūks darbaspēka, kan ,,lētā,, gan ,,dārgā,,. Jau tagad strādniekus vervē pa visu pasauli.
J
Jefiņš 27.02.2023 18:47
neatceros rakstija: Te kaut kas īsti neštimmē. Es kaut kā neatceros, ka uz PSRS būtu masveidā braukuši dzīvot visas pasaules grūtdieņi, bet no PSRS gan bēga, pat riskējot saņemt 10-nieku par dzimtenes nodevību.
Kad no PSRS brauca prom brāļi jūdi, arī no Jēkabpils, tad tajās aprindās cirkulēja jociņš, ka nesaki hop, kamēr nepārbrauci Čop. Čop ir robežstacija uz Ungārijas un toreiz PSRS robežas caur kuru no Maskava gāja vilciens ar aizbraucējiem līdz Austrijai, tālāk paši.
V
Vispār 28.02.2023 08:41
Observer rakstija: Jocīgie, LV jau gadus 20 nav ,,lētā darbaspēka,, zeme. Parunājiet ar reāliem uzņēmējiem, kuri uztura šo valsti ar saviem nodokļiem! Un problēma ir tā, ka drīz šeit vispār pietrūks darbaspēka, kan ,,lētā,, gan ,,dārgā,,. Jau tagad strādniekus vervē pa visu pasauli.
Nevajadzēja pret darbaspēku izturēties kā pret vergiem.Tieši tāpēc tas ir prom
j
28.02.2023 12:17
Vispār rakstija: Nevajadzēja pret darbaspēku izturēties kā pret vergiem.Tieši tāpēc tas ir prom
Un tagad berž kakātuves ārzemēs, dažam pat jāsūta ceļanauda lai var atgriezties mājās. Tās nu ir, varētu pat nosaukt vārdus, uzvārdus tepat no Jēkabpils, bet lai nu paliek. DDD
O
Observer 28.02.2023 12:56
Vispār rakstija: Nevajadzēja pret darbaspēku izturēties kā pret vergiem.Tieši tāpēc tas ir prom
Kad vergs kļūst pats par saimnieku, tad viņš kopē sava iepriekšējā kunga manieres, neko citu viņš nezina.
Jau Bībelē , Zālamans mācītājs norāda, ka ir stulbi, ja vergs kļūst par kungu.
a
arī pret stresu 27.02.2023 12:40
Šī gada sākumā Eiropas Savienība (ES) pieņēma regulu, kas pieļauj četru kukaiņu sugu izmantošanu pārtikas ražošanā. Miltu melnulis (Tenebrio molitor), mājas circeņi (Acheta domesticus), vidējais miltumelnulis (Alphitobius diaperinus) un klejotājsiseņi (Locusta migratoria) - šie ir kukaiņi, ko ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) svētību nu varēs lietot uzturā arī pie mums Latvijā.
A
Astro 27.02.2023 12:04
Stresot ļaudis aicina,
Augstās cenas tracina.
A
Astro - > Distiham 27.02.2023 11:37
Distih,retāk stresosies,
Ja biežāk ārā kustēsies!
A
Astro 27.02.2023 11:22
Ne vienmēr jāejot pie ārsta,
Sanita par stresu stāsta.
T
Teologs Teodors 27.02.2023 11:15
Miera avots ir Trīsvienīgais Dievs, kas bagātīgi dod Savu Svēto Garu ikvienam, kurš lūdz.
Paļaujieties uz Jēzus Kristus nopelnu jūsu labā un aizmirstiet par stresu.

6 Nezūdieties nemaz, bet jūsu lūgumi lai nāk zināmi Dieva priekšā ar pateicību ikvienā pielūgšanā un lūgšanā.
7 Un Dieva miers, kas ir augstāks par visu saprašanu, pasargās jūsu sirdis un jūsu domas Kristū Jēzū. (Fil. 4.)
A
Astro 27.02.2023 10:59
Nepazudīs dzīvē stresi,
Katru dienu lasot presi.
A
Astro 27.02.2023 10:34
Sevi mierināt pret stresu,
Devos klausīties uz Zasu,
Runājām par elpošanu,
Svaigā gaisā iešanu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->