Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 12.03.2024 19:05

LEADER projekti – iespēja attīstīt uzņēmējdarbību un īstenot idejas 0

LEADER projekti – iespēja attīstīt uzņēmējdarbību un īstenot idejas
Skatīt video

Lai informētu uzņēmējus, nevalstiskā sektora pārstāvjus un citus interesentus par aktualitātēm saistībā ar LEADER projektu īstenošanu, Līvānu novada Kultūras centrā norisinājās seminārs, kurā Preiļu-Līvānu novadu partnerības „Kūpā“, Lauku atbalsta dienesta un citu iestāžu pārstāvji stāstīja par atbalsta saņemšanas iespējām jaunajā plānošanas periodā. Plašs atbalsts paredzēts uzņēmējiem, kuri, īstenojot projektus, var attīstīt gan ražošanu, gan pakalpojumus.

„Mums ir jauna rīcība „Lauku biļete“, kas šajā plānošanas periodā ir pirmo reizi,“ stāsta Preiļu-Līvānu novadu partnerības „Kūpā“ administratīvā vadītāja Valija Vaivode. „„Lauku biļete“ ir tieši jaunajiem – vai nu jaunajiem uzņēmējiem, kuriem uzņēmējdarbība ir sākta līdz 18 mēnešiem, vai arī pilnīgi no jauna, kas sāk no nulles.“

Lai gan atbalsta iespējas ir plašas, šajā plānošanas periodā ir samazināta atbalsta intensitāte.

„Ja pagājušajā periodā šī atbalsta intensitāte visiem uzņēmējiem bija līdz 70 procentiem no projekta attiecināmajām izmaksām, tad šajā periodā ir pamata intensitāte – 40 procenti, kas noteikti ar Ministru kabineta noteikumiem,“ skaidro Valija Vaivode.

Atbalsta intensitāti var paaugstināt līdz 70 procentiem, izpildot dažādus nosacījumus, piemēram, ja uzņēmējs projektā paredz inovāciju ieviešanu, ja tiek paredzēta ražošana nevis pakalpojumu sniegšana.

Tāpat ir iespēja pieteikties atbalstam sabiedriskajām aktivitātēm – dažādu pasākumu, nodarbību, nometņu organizēšanai. Ir izsludināta rīcība „Jauniešu iniciatīvas“ un rīcība „Aktīvās kopienas“.

„Jauniešu rīcībā projektus var iesniegt pašvaldība vai pašvaldības iestādes, kas darbojas ar jauniešiem, kā arī biedrības, kas darbojas ar jauniešiem. Tur ir fiksēta summa. Un vēl – šo projektu var īstenot tikai lauku teritorijā,“ uzsver Valija Vaivode.

Savukārt rīcībā „Aktīvās kopienas“ projektus var iesniegt tikai biedrības un nodibinājumi.

„Trešā rīcība mums ir izsludināta „Dzīvesprieks“, kur projektus var sniegt gan pašvaldība, gan biedrības, arī fiziskām personām ir iespēja to darīt,” stāsta Valija Vaivode. “Šajā rīcībā ir iekļauti arī pamatlīdzekļi. Iepriekšējā periodā bija daudz projektu par tautastērpu, mūzikas instrumentu iegādi, par aprīkojumu kultūras namiem un sporta aktivitātēm, kā arī mazām infrastruktūrām.“

Bieži vien projektu iesniedzēji neizpilda kādu nosacījumu, piemēram, nepievieno kādu dokumentu vai iesniedz neprecīzu būvdarbu tāmi, tādēļ projekta sagatavošanas procesā ieteicams konsultēties ar partnerības „Kūpā“ speciālistiem. Sīkāka informācija par izsludinātajām rīcībām un projektu iesniegšanu pieejama partnerības mājaslapā.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->