Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 04.01.2023 18:27

Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrība Jēkabpilī darina skaistus rokdarbus 4

Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrība Jēkabpilī darina skaistus rokdarbus
Skatīt video

Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Jēkabpils filiāle apvieno pārsvarā vecāka gadagājuma cilvēkus, nodrošinot viņiem dažādas aktivitātes. Viena no galvenajām nodarbēm ir rokdarbi. Biedrības pārstāvji ada, tamborē, šuj, glezno un darina dažādas skaistas lietas, kas noder ikdienā. Seniori cits citam palīdz, piemēram, filmēšanas brīdī tika apspriests somas darināšanas process.

Viens no sarežģītākajiem darbiem ir aušana, bet Ilze pierāda, ka aust var iemācīties jebkurā vecumā: “Es ar to esmu sākusi nodarboties no rudens. Šis man būs piektais darbs. Pirmais bija maziņš, tad bija bišķiņ lielāks. Pēdējo darbu es noaudu – 2 metri un 40 centimetri. Visus darbus aizvedu un Ziemassvētkos uzdāvināju saviem mīļajiem. Visi bija tik priecīgi! Man liels prieks, ka es varu nākt te darboties, ka mani laipni uzņem un parāda visu. Aušana man ir jauns darbs, es agrāk to nebiju darījusi. Tas man dod to, ka varu izkustināt locekļus. Visu laiku ir ķermeņa kustības. Tas ir ļoti labi un veselīgi.”

Biedrībā pārsvarā tiek austi lupatu paklāji. Arī citu lietu darināšanai tiek izmantoti jau lietoti izejmateriāli. Stāsta Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Jēkabpils filiāles vadītāja Valija Cīrule: “Viss tas, kas vairāk nav nekur lietojams, tiek izmantots. Mēs to izmazgājam, sakārtojam, ja vajag, tad izārdām, sagriežam un aužam iekšā stellēs. Var arī tamborēt, adīt, šūt. Arī puzurs ir no papīra – no izlietotām pavadzīmēm. To gatavoja cilvēks ar smagu invaliditāti. Viņa ir redzes invalīds vecumā 80+.”

Rokdarbu darināšana senioriem ne tikai palīdz trenēt pirkstu kustības un uzlabot veselību, bet arī mazina vientulības sajūtu.

Stāsta biedrības pārstāve Ilze: “Tā ir ļoti laba atpūta. Var kaut ko sev uzadīt vai sašūt. Esmu arī audusi grīdas celiņus. Var tamborēt, var pabūt kopā. Tas tik ļoti atvieglo, jo es esmu viena. Vīrs ir miris. Ir meita, bet viņa bieži brauc uz Rīgu, uz darbu. Tās trešdienas, kad nāku uz šejieni, es gaidu kā svētkus. Es jau vakar atnācu trešdienas vietā, sajaucu dienas.”

Senioru darināto darbu izstādi-tirdziņu var apmeklēt ikviens interesents – darba dienās no pulksten 10:00 līdz 16:00 biedrības telpās – Brīvības ielā 126, Jēkabpilī. Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Jēkabpils filiālei šogad apritēs 25 gadu jubileja.

Sandra Paegļkalne

A
Alīna 21.03.2023 22:41
Manai Omītei Annai ir 94 gadi. Visi draugi ir aizsaulē. Ausšana tīri fiziski būs neiespējama. Vai jums ir kāda cita iespēja atbalstīt seniori?
D
Distihs 05.01.2023 16:48
Rokdarbi pret vientulību
Sekmē arī omulību.
z
zinātājs 05.01.2023 10:07
Ja pat tie, kam slimi kauli, saistaudi un arī locītavas sāp, var ko tādu darīt, tad nezinu, ko čīkst tie, kam viss kārtībā! Visi ārā sniegu tīrīt!
J
Jefiņš 04.01.2023 18:42
Patīkama un aizkustinoša ziņa.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->