Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 11.04.2023 16:46

Latvijā pirmās ultramaratona sacensības “Backyard ultra” izvēršas 46 stundu garumā 10

Latvijā pirmās ultramaratona sacensības “Backyard ultra” izvēršas 46 stundu garumā
Skatīt video

Izaicinājumu piedalīties ultramaratonā “Backyard Ultra” jeb “Piemājas skrējiens” pieņēma 140 dalībnieki. Svaigiem spēkiem viņi savu pirmo startu sāka piektdien pulksten 11:00. “Backyard Ultra” ir ultramaratona veids, kurā dalībniekiem tiek dota stunda laika, lai veiktu 6706 metru distanci, un ik stundu viņiem no jauna jāsāk skriet. Latvijā pirmās šāda veida sacensības norisinājās Jēkabpilī, kur dalībniekiem bija jāveic apļi apkārt Radžu ūdenskrātuvei. Katram pašam jāizvērtē savi spēki un jālemj, kurā brīdī izstāties.

Galvenais tiesnesis Rūdolfs Bondars stāsta, ka vairāki dalībnieki izstājās jau pēc pirmā apļa: “Ir vairāki skrējēji, kuri bija ieradušies atbalstīt pasākumu un izbaudīt atmosfēru, bet viņiem ir citi plāni. Varbūt arī tā bija viņu spēju robeža, bet nākamajā gadā viņi centīsies noskriet vairāk apļu.”

Sacensību organizatorisko pusi dalībnieki vērtēja ļoti labi, arī trase viņus apmierināja.

“Ļoti labi, interesanti,” saka Jānis no Madonas. “Trase ir skrienama, tikai vienā posmā ir akmeņi, kur nogreiderēts. Gaismā jau būs labi, bet pa tumsu skriet būs jāuzmanās. Citādi trase ļoti laba. Man mērķis ir noturēties vismaz 24 stundas.”

“Man gribētos noskriet septiņus apļus,” saka sacensību dalībniece Angelika no Skrīveriem. “Šādās sacensībās, kur tu vari skriet, tad atpūsties, pēc tam atkal skriet, es piedalos pirmo reizi. Parasti ir tā, ka skrien četras vai piecas stundas pēc kārtas, tad met mieru.”

Pēc katra apļa noskriešanas līdz jaunas stundas sākumam atlikušās minūtes dalībnieki izmantoja, lai paēstu, padzertos un atpūstos vai nu līdzi paņemtajās, vai organizatoru nodrošinātajās teltīs. Ņemot vērā, ka šī pasākuma mērķis ir noskriet pēc iespējas vairāk apļu, nevarēja paredzēt, cik ilgi sacensības ilgs, tādēļ Jēkabpils Sporta centrs bija parūpējies par dalībnieku komfortu arī nakts laikā. Bija sarūpēts ugunskurs, silts ēdiens, karsts ūdens un augļi, tāpat arī dzeramais ūdens. Aptuveni 14 stundas pēc sacensību sākuma trasē bija palikuši tikai 15 dalībnieki.

Viņu vidū Artūrs no Rīgas: “Šis man bija 14.aplis. Es biju iztēlojies, ka būs daudz smagāk, bet nē. Ir tikai dažas noguruma pazīmes. Pirmīt gribēju uzvilkt šortus, bet es jau tos biju pamanījies uzvilkt otrādi, ar kabatām uz āru. Tādas pirmās noguruma izpausmes, bet pagaidām jūtos diezgan labi. Trase iegaumēta tik tālu, ka es katru bedrīti, katru sakni var izskriet aizvērtām acīm. Tumsa netraucē, ir tieši aizraujošāk, ka tev vairāk jāpiedomā.”

“Man bija tā, ka 11.aplī bija neliels pagrimums,” stāsta Ervīns no Rīgas. “Fiziski jutos labi, jaudīgs, bet emocionāli bija vājuma bedre. Komandas biedri mani motivēja, un joprojām cīnāmies. Tumsā skriet ir grūtāk, jo ir jākoncentrējas. Ir gan staigājošie akmeņi – krupīši un vardes, gan bedres.”

Pēc 19.stundas bija palikusi viena sieviete un septiņi vīrieši, kurus sacensību organizatori sāka dēvēt par Sniegbaltīti un septiņiem rūķīšiem, savukārt 31.aplī devās divi izturīgākie dalībnieki – poļu skrējējs Patriks un valmierietis Ritvars Kalniņš. Duelī viņi aizvadīja sestdienas vakaru un nakti, kopā sagaidīja Lieldienu rītu, un tad no sacensībām izstājās 18-gadīgais Patriks, kurš ar veiktiem 45 apļiem laboja gan savu personīgo un Polijas rekordu, gan uzstādīja jaunu pasaules rekordu savā vecuma grupā. Savukārt par ultramaratona uzvarētāju ar trasē pavadītām 46 stundām un noskrietiem aptuveni 308 kilometriem kļuva Ritvars Kalniņš no Valmieras.

Sandra Paegļkalne

U
Uzvārdu studijā 12.04.2023 11:45
Jēkabpiliešu jozēju domas arī gribētos dzirdēt. Sniegblatīte - uzvārdu, kas tik dūšīgi turējās, kopā ar izturīgākajiem 7 - iem rūķīšiem !
P
Profesors Zvigznums 14.04.2023 13:39
īstais vārds sniegbaltītei ir Vitālijs Gorobecs...32 genderi šodien ir, jūs ko, vakar no uttera iznācāt ?
U
Uzvārdu studijā 12.04.2023 11:06
Poļu skrējējs PATRIKS !
z
zinātājs 12.04.2023 09:26
Gribētos zināt, vai ultramaratona “Backyard Ultra” Jēkabpils posma čempions valmierietis Ritvars Kalniņš un poļu skrējējs Patriks arī Mežāres apļos piedalīsies?
O
Observer 11.04.2023 19:08
No virsraksta fatālā toņa varēja padomāt, ka daļa maratonistu aizskrējuši un pazuduši, bet pēc tam laimīgi atrasti.
N
Neķītrais masāžists 11.04.2023 18:54
Tam poļu Patrikam uzvārda nav? :D
P
Profesors Zvigznums 14.04.2023 13:40
moscipulvedis Skšetuskis, gatavs pakalpot
D
Distihs 11.04.2023 17:49
Skrējējam ir citi plāni,
Kad sāk sāpēt abi sāni.
J
Jefiņš 11.04.2023 17:36
Skrējuši uz nebēdu un meičas arī.
A
Astro 11.04.2023 17:11
Bondariņiem talants dots,
Ultra mačs ir sarīkots,
Pa Lūša pēdām joņojot,
Ap Radžiem smaidā starojot.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->