Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 07.06.2024 11:28

Labdarības akcijā “Radām prieku” sniedz atbalstu pansionātam “Jaunāmuiža” 0

Labdarības akcijā “Radām prieku” sniedz atbalstu pansionātam “Jaunāmuiža”
Skatīt video

Bieži vien nepieciešamas tikai vairākas čaklas darba rokas un dažas stundas laika, lai sniegtu atbalstu un prieku līdzcilvēkiem. Jēkabpils novada pašvaldības aģentūrā “Jaunāmuiža” rosījās sociālā projekta “Radām prieku” pārstāvji, veicot saimnieciskos darbus – stādot košumkrūmus un krāsojot soliņus.

“Mēs esam 18 cilvēku komanda no dažādām sfērām, kas savākušies kopā, un izdomājām darīt labus darbus. Šajā reizē mūsu labie darbi “krita” uz šo Jēkabpils pansionātu,” stāsta sociālā projekta “Radām prieku” dalībnieks no Raunas Ēriks. “Ne tikai pansionāta dalībnieki gūst prieku, bet arī mēs gūstam no tā prieku un pozitīvas emocijas.”

Pansionāta iemītniece Renāte pozitīvi vērtē projektu: “Es esmu ļoti priecīga, ka mūsu starpā ir tik aktīvas meitenes un arī puiši, kas rūpējas par mūsu apkārtni, lai mēs nākam pastaigāties un mums ir, kur papriecēt savas acis.”

Projektā apvienojušies labdari no Ādažiem, Jēkabpils, Raunas, Rīgas un dažādām citām Latvijas vietām. Ikdienā viņi strādā katrs savā nozarē, bet brīvo laiku velta labdarībai. Jēkabpils novada pansionātam brīvprātīgie plāno palīdzēt dažādos veidos – ne tikai uzlabojot apkārtējo vidi, bet arī papildinot fizisko aktivitāšu iespējas iestādes iemītniekiem.

“Mēs vēlamies, lai vecie cilvēki turpina kustēties,” stāsta sociālā projekta dalībniece no Ādažiem Santa. “Mēs plānojam vākt ziedojumus un uztaisīt viņiem trenažieru zāli, lai uz ikdienas bāzes viņi varētu uzturēt kustību, jo kustība ir dzīvība.”

Pansionātā “Jaunāmuiža” savu ikdienu aizvada 253 klienti, 30 procentiem no viņiem ir smagi veselības un kustību traucējumi. Fizioterapijai ir būtiska loma šo cilvēku veselības uzlabošanā, bet iestādei trūkst šim mērķim nepieciešamo speciālo palīglīdzekļu.

“Mums to prasību un vajadzību ir dikti daudz,” saka pansionāta direktore Solvita Geduša. “Paldies jaunajiem cilvēkiem, kas vispār kaut ko tādu veido un palīdz pansionātiem, it sevišķi atceras vecos ļaudis! Mums ļoti ir vajadzīgi iekštelpu trenažieri, lai darbotos fizioterapijā. Tādu mums nav. Otrs, kas mums ir ļoti vajadzīgs, ir āra lapene, kur varētu, piemēram, iebraukt un atpūsties, un no saules patverties klienti ratiņkrēslos – vismaz 20 līdz 30 cilvēki.”

Sociālā projekta īstenotāji apņēmušies izveidot gan trenažieru zāli, gan āra terasi. Tam ir nepieciešami vismaz 18 tūkstoši eiro. Tāpat tiks organizēta pansionāta svētku diena, kas paredzēta augustā. Domubiedru grupa aicina iedzīvotājus iesaistīties labdarības projektā, piedaloties kā brīvprātīgajam, ziedojot pansionātam noderīgas mantas vai naudas līdzekļus.

Ziedot var:

  • zvanot uz tālruņa numuru 9000 66 83 (maksa par 1 zvanu – 1,42 €);
  • ar pārskaitījumu Attīstības fondam “Celies”, pierakstot norādi “Ziedojums “Jaunāmuiža””. Rekvizīti: Attīstības fonds “Celies”, reģistrācijas nr. 40008238742, banka – “Swedbank” AS, kods: HABA22LV, konts: LV30HABA0551057654822.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->