Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 14.05.2024 11:20

Labdarības akcijā aicina ziedot riteņus vietējiem ukraiņu bērniem 0

Labdarības akcijā aicina ziedot riteņus vietējiem ukraiņu bērniem
Skatīt video

Biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” uzsāk jaunu labdarības akciju, kas veltīta Ukrainas bērniem, kuri dzīvo Jēkabpils un Aizkraukles novadā. “Ričuks no sirds” ir akcija, kurā ikviens aicināts ziedot ukraiņu bērniem divriteņus, dip-dapus, skrituļdēļus, skrejriteņus un tamlīdzīgus transportlīdzekļus. Labdarības pasākums tiek organizēts, īstenojot Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstītu projektu “Ukraina Latvijas sirdspukstos: vienotā elpā”.

“Projekta laikā biedrība ir rīkojusi vairākas ziedošanas akcijas, un tās ir bijušas dažādu veidu akcijas. Pa vidu mēs vienmēr esam manījuši mazo bērnu vēlmi saņemt riteni. Ja mēs esam kaut kur uzdevuši jautājumu, kā trūkst, kas iepriecinātu, tad šo riteni mēs esam vienmēr manījuši figurējam. Tāpēc radās ideja, rīkojot projekta noslēguma pasākumu, iepriecināt arī mazos bērnus,” stāsta projekta aktivitāšu koordinatore Rita Šteina.

Lielākajai daļai ukraiņu bērnu riteņi palika mājās – Ukrainā, jo, bēgot no kara, nebija iespējas to paņemt līdzi. Uzņēmumi, izglītības iestādes un citi aicināti iesaistīties akcijā, sarūpējot riteni kādam no Ukrainas bērniem, tādā veidā padarot viņu vasaru krāsaināku.

“Ļoti liels lūgums pirms tam piezvanīt un pieteikt savu labo darbiņu, un būtu arī liela vēlme, lai šis ritenis būtu tehniskā kārtībā,” aicina Rita Šteina. “Ja ritenim ir kāda maza ķibelīte, tad noteikti var par to mums pastāstīt, mēs pratīsim to savest kārtībā, bet ļoti gribētos, lai šī pasākuma laikā bērni riteni saņemtu un uzreiz varētu ar to vizināties.”

Labdarības akcija veicinās ne tikai pozitīvas emocijas, bet arī veselīgu dzīvesveidu un šo bērnu iekļaušanos sabiedrībā.

“Bērns mazāk laika pavadīs savā gultiņā, mazāk laika pavadīs ekrānos, bet vairāk draudzēsies, vairāk runāsies, vairāk mācīsies valodu. Viņam būs lielākas iespējas kļūt par mūsu sabiedrības bērnu,” skaidro Rita Šteina.

Ziedojumi tiek gaidīti līdz 31. maijam trīs vietās – Vidusdaugavas NVO centrā, kas atrodas Jēkabpilī, Brīvības ielā 45, kā arī divās vietās Aizkraukles novadā – Vecbebru tehnikuma dienesta viesnīcā un Jaunjelgavas skolas internātā. Pirms ziedošanas jāsazinās ar kādu no akcijas pārstāvjiem:

  • Vidusdaugavas NVO centrā – Madara: 25 142 370;
  • Vecbebru tehnikuma dienesta viesnīcā – Austra: 26 593 960;
  • Jaunjelgavas skolas internātā – Sanita: 29 106 227.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->