Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 18.04.2023 17:32

Krustpils pilī iekārtota jauna ekspozīcija “Muižas virtuve” 8

Krustpils pilī iekārtota jauna ekspozīcija “Muižas virtuve”
Skatīt video

Krustpils pilī ir pabeigti jaunas ekspozīcijas iekārtošanas darbi. Drīzumā pils apmeklētājiem būs pieejama ekspozīcija “Muižas virtuve”, kas iepazīstinās ar pils virtuves interjeru, kāds tas varēja būt 19.gadsimta beigās. Ekspozīcija iekārtota tajās pils telpās, kur agrāk tiešām atradusies virtuve. Apmeklētāji varēs ne tikai apskatīt katlus, šķīvjus un citus virtuves piederumus, kādus lietoja 19.gadsimtā, bet arī izzināt sīkāk, kā un kādiem nolūkiem agrāk tikuši izmantoti konkrēti virtuves priekšmeti.

“Varēs izlasīt, kādam nolūkam šie priekšmeti tika lietoti, ir vairāki ekrāni, kuros mēs parādām, kā tie priekšmeti tika lietoti, piemēram, kā lieto bezmēru,” stāsta Jēkabpils Vēstures muzeja Komunikācijas nodaļas vadītāja Ieva Aldiņa. “Mēs zinām, ka tie ir svari, bet daudziem ir noslēpums, kā tie tika lietoti. Ekrānos to visu varēs redzēt.”

Video iepazīstinās apmeklētājus arī ar patvāri, miezeri un citiem virtuves piederumiem, bet padomāts arī par interaktīvākām nodarbēm, kurās varēs iesaistīties gan lieli, gan mazi.

“Šeit būs pieejamas divas spēles, kuras varēs izspēlēt, lai atminētu interesantus jautājumus, tāpat mums ir paredzētas arī izglītojošās programmas – gan kulinārās, gan par galda kultūru,” stāsta Ieva Aldiņa. “Nodarbības notiks gan virtuves daļā, gan papildu ekspozīcijās, kas ir paredzētas otrajā stāvā.”

Ņemot vērā, ka no Krustpils pils 19.gadsimta virtuves piederumiem līdz mūsdienām saglabājies ļoti maz liecību, Jēkabpils Vēstures muzejs veica vērienīgu pētniecības darbu, lai saprastu, kā varēja izskatīties toreiz lietotie piederumi, tāpat ieguldīts liels darbs, lai atrastu un iegādātos līdzvērtīgus priekšmetus.

Jāņem vērā, ka pagaidām ekspozīcija nav pieejama apmeklētājiem. “Muižas virtuves” atklāšana paredzēta maijā. Ekspozīcija iekārtota, īstenojot projektu “Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstīšana kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Jēkabpilī”.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 19.04.2023 08:14
Skolnieciņš zina, kādu ļaunumu latviešu tautai nesa vācu krustneši un Krustpils pils bija baltu tautām svešas, uzspiestas reliģijas avanposts.
J
Jocīgie 18.04.2023 20:47
Nodarbojās ar visādām h... ņām!
N
Neķītrais masāžists 18.04.2023 20:39
Kas tad tas vēl tāds par krāmu - bezmērs? :DDD Ja jau svari, tad gan jau ir bezmens. :D
p
prusaks 18.04.2023 21:10
Un ja smird tad bezdējums.
A
Astro - > Distiham 18.04.2023 19:58
Distihs ,,Muižas virtuvē,, rosās,
Uz izstādi Astro lūgt taisās.
D
Distihs 18.04.2023 20:11
Ja māksi tu uz Muižas ķēķi,
No mutes ārā izspļauj smēķi!
P
Profesors Zvaigznums 18.04.2023 17:40
sestdien , bauri, aidā pēc pēriena, ...kā parasti...
h
he... 18.04.2023 19:04
Tu jau esi saņēmis pērienu ar grožu līkumu, ja tik lustīgs.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->