Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.02.2024 15:55

Koptreniņi Jēkabpils Mežaparkā veicina aktīvu dzīvesveidu 0

Koptreniņi Jēkabpils Mežaparkā veicina aktīvu dzīvesveidu
Skatīt video

Jēkabpils sporta centrs jau daudzu gadu garumā divas reizes nedēļā rīko koptreniņus senioriem un citiem interesentiem, lai veicinātu aktīvu dzīvesveidu. Treniņi notiek gan Mežaparkā, gan arī Sporta centra telpās. Tos vada Dace Valtere.

Dace Valtere, Jēkabpils Sporta centra sporta speciāliste:

“Šeit mēs nodarbojamies ar vingrošanu, kas ir Jēkabpils sporta centra koptreniņi, divas reizes nedēļā, vasarā tikai ārā Mežaparkā, bet ziemas periodā viena reize ir ārā, bet otra Sporta nama telpās. Koptreniņi notiek regulāri, nu jau pieci gadi. Pārtraukums bija tikai kovida laikā ierobežojumu dēļ. Vidēji uz treniņiem nāk 20 cilvēki, kādu reizi vairāk, kādu mazāk. Kopumā sarakstā mums ir 35. Vienmēr laipni aicināti jauni dalībnieki, iepriekš nav jāpiesakās. Tikai tad, ja ir interesējoši jautājumi var piezvanīt. pajautāt. Nodarbības notiek divas reizes nedēļā, otrdienās plkst.10.00 Jēkabpils Mežaparkā. Otra nodarbība ceturtdienās Sporta namā plkst.9.00 . Tās ir bezmaksas. Var nākt jebkurā vecumā, ja vien der nodarbību laiks.”

Šodien nodarbībās sastapām vairākus jēkabpiliešus, kas aktīvi vingroja Mežaparkā un labprāt piedalās šajos koptreniņos. To vidū arī Aleksandrs Vaivods.

Aleksandrs Vaivods, koptreniņu “Vispārattīstošā vingrošana” dalībnieks

“Šīs nodarbības domātas uzturēt tonusu, uzturēt veselību. Tas jau arī palīdz, to mēs jūtam un tā arī ārsti iesaka, ka mums vajadzīgas kustības un arī kopā būt. Arī humors, sabiedrība, te ir viss gan fizkultūra, gan kopā būšana. Svaigs gaiss.”

Kā zināms, mūsdienu pasaulē daudzu veselības problēmu cēlonis ir iedzīvotāju mazkustīgums, kas var izraisīt virkni nopietnu saslimšanu. Jaunākie veselības indeksa dati liecina, ka arī lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju - 64 procenti atzīst, ka kustas pārāk maz. Turklāt dati iezīmē satraucošu tendenci – pēdējo piecu gadu laikā arvien vairāk cilvēku kļuvuši mazkustīgi – 11 procentu iedzīvotāju atzīst, ka viņu veiktais fizisko aktivitāšu apjoms pēdējos gados ir samazinājies. Katrs piektais jeb 22 % aptaujāto uzskata, ka fizisko aktivitāšu ir krietni par maz, kamēr 42 % – nedaudz par maz. Krietni par maz kustas lielākoties iedzīvotāji pēc 45 gadu vecuma un tie, kuri kopumā savu dzīvesveidu vērtē kā neveselīgu. Tikmēr trešā daļa latvijas iedzīvotāju atzīst, ka aktīvs dzīvesveids ir viņu ikdienas neatņemama sastāvdaļa.

Aleksandrs Vaivods, koptreniņu “Vispārattīstošā vingrošana” dalībnieks

“Šeit Mežaparkā ir viens, bet vispār ar sportu es nodarbojos jau no septiņu gadu vecuma. Man tagad ir 87 gadi, es atceros, ka jau no agras bērnības. Braukājām ar slidām, spēlējām ar nūjām, tā saucamo klebeci. Tādi bija tie laiki. Pēc tam no vācu automašīnu riepām izgatavojām bumbu un spēlējām tā saucamo laptu. Tā, ja runa ir par seniem laikiem, seniem sportiem. Tad ienāca modē volejbols, tad ar to nodarbojāmies. Amatieru veidā, ne profesionāli. Bet ja jau iet runa pār tām lietām, tad 65 gados, senioru sportā komandā izcīnījām Baltijas kausu, 75 gados Latvijas komandā, saucās Rīga, Tamperē Somijā, mēs komandā izcīnījām zelta medaļu. Tas skaitījās pasaules čempionāts. Skaļi skan, bet tā tas bija.”

Lai veicinātu aktīvu dzīvesveidu, jēkabpiliešiem ir iespēja ne tikai nākt uz koptreniņiem, bet iesaistīties arī Sabiedrības integrācijas fonda soļu krāšanas izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai!”, kura ietvaros, divu mēnešu laikā noskaidros aktīvākās pašvaldības! Pirmā mēneša rezultāti liecina, ka šajā akcijā Jēkabpils pagaidām ierindojas sestajā vietā, kas nozīmē, ka jēkabpiliešiem jāsasparojas un jāuzlabo rezultāts.


 


 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->