Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 18.04.2023 18:59

Kokapstrādes uzņēmums Jēkabpilī iegādājas videi draudzīgas iekārtas 34

Kokapstrādes uzņēmums Jēkabpilī iegādājas videi draudzīgas iekārtas
Skatīt video

Horizontālais lentzāģis ir tikai viena no iekārtām, kas iegādāta Jēkabpils kokapstrādes uzņēmumā SIA “NDB Timber”, īstenojot Norvēģijas grantu līdzfinansētu projektu “Inovatīvā un videi draudzīgā produkta ieviešana ražošanā”. Kopumā projekta laikā uzņēmums ir iegādājies un uzstādījis septiņas jaunas iekārtas, kas padara ražošanas procesu energoefektīvāku un videi draudzīgāku.

“Mēs ar šīm iekārtām esam samazinājuši CO2 izmešus, jo tās ir ekonomiskākas un ražīgākas, līdz ar to īsākā laika periodā var saražot vairāk,” skaidro SIA “NDB Timber” valdes loceklis Kārlis Pusbarnieks.

Visvērtīgākā iekārta ir augstas frekvences līmēšanas prese. Tās izmaksas ir vairāk nekā 600 tūkstoši eiro, un ar tās palīdzību dēļus var saspiest un ar karstuma palīdzību salīmēt dažu minūšu laikā. Šī un citas projekta laikā iegādātās iekārtas palīdzēs drīzumā uzņēmumam sākt ražot jaunus produktus.

Stāsta Kārlis Pusbarnieks: “Tie būs kompozīta dēļi – no atgriezumiem ražoti apdares dēļi. Mēs no atgriezumiem izveidosim pamatkarkasu, tad to pārklāsim ar A klases mazu kārtiņu, rezultātā būs apdares dēlis no atgriezumiem. Otrs produktu klāsts būs foto rāmji. Šobrīd mēs esam pusceļā, gandrīz esam pabeiguši iekārtu ieviešanu, bet šobrīd mēs tās apgūstam un mācāmies. Turpmāk esam paredzējuši, ka mēs laidīsim masveidā šos produktus.”

Negatīvā ietekme uz vidi būs samazināta, pateicoties ne tikai “zaļākām” iekārtām, bet arī izejmateriālu izvēlei. No mazvērtīgās koksnes, kas parasti tiek izmantota kurināšanai, tiks radīti augstvērtīgi produkti. Norvēģijas atbalstītais projekts paredz arī jaunu darbavietu izveidi. Kopumā SIA “NDB Timber” plāno izveidot četras jaunas darbavietas. Šobrīd ir viens jauns darbinieks, bet drīzumā tiks pieņemti darbā vēl trīs strādnieki. Projekta īstenošana plānota līdz šā gada 11.novembrim, un kopējās attiecināmās izmaksas ir vairāk nekā 1 miljons 111 tūkstoši eiro, no kuriem grantu finansējums ir nepilni 600 tūkstoši eiro.

Sandra Paegļkalne

O
Observer 19.04.2023 08:58
Pēterītis iespēra Mārītei astoņas reizes, bet Jānītis iespēra Mārītei četras reizes... Jānītis ir Mārītei divas reizes draudzīgāks !
z
zinātājs 19.04.2023 08:36
Nezinu, cik jābūt bezkaunīgam un ciniskam, lai varētu atļauties nosaukt kokapstrādes iekārtas,zāģus par dabai un videi draudzīgām. Tikpat draudzīgs kā Rusiņa cirvis...
P
Pareizā piebilde 19.04.2023 09:02
Bet , Zinātāj, cik jābūt ciniskam, lai iestāstītu nabaga propagandas atkarīgajiem , ka mēs glābsim Zemi , ja iegādāsimies elektromobili?
z
zinātājs 19.04.2023 10:36
Pareizā piebilde rakstija: Bet , Zinātāj, cik jābūt ciniskam, lai iestāstītu nabaga propagandas atkarīgajiem , ka mēs glābsim Zemi , ja iegādāsimies elektromobili?
Zinātājs ar lielo sākuma burtu neesmu es, tas ir cits komentētājs, bet tomēr atbildēšu, ka tas jau sen zināms, ka šodienas demokrātiskā valdības nepārstāv tautas intereses.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->