Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 05.04.2024 15:39

Kāpēc pilsētas autobusos pasažieri netiek ielaisti iekšā pirms reisa sākuma? 0

Kāpēc pilsētas autobusos pasažieri netiek ielaisti iekšā pirms reisa sākuma?
Skatīt video

Jēkabpilī pilsētas maršrutu autobusu pasažieri nereti sastopas ar situācijām, kad autobuss reisa sākuma pieturā ir ieradies ātrāk, bet pasažierus iekšā nelaiž līdz brīdim, kad jāuzsāk reiss. Lai gan šoferis ir netālu no pieturas, viņš durvis pasažieriem atver tikai brīdi pirms reisa atiešanas. Aukstā, vējainā un lietainā laikā tas rada neērtības, jo pasažieriem ir jāsalst.

Šonedēļ šāds gadījums bijis Pils rajona pieturā, un to redzēja jēkabpiliete Ināra, kura bija netālu kopā ar vīru.

“Mēs ar vīru redzam, ka stāv autobuss un pieturā stāv bērns,” stāsta Ināra. “Vīrs pieklauvēja pie autobusa durvīm un teica šoferim: “Lūdzu, atveriet durvis, jo stāv bērns, ielaidiet viņu iekšā!” Autobusa šoferis teica, ka tās nav viņa problēmas, lai nāk tuvāk laikam [reisa atiešanas laikam]. Un aiztaisīja ciet durvis, un viss. Bet bērns... tiešām lietus lija, jūs redziet, kāds lietus bija no rīta šausmīgs!”

Filmēšanas brīdī konkrētajā pieturā nebija šādas situācijas – 2.maršruta autobuss ieradās tikai brīdi pirms reisa sākuma, uzreiz atvēra durvis un ielaida visus pasažierus. Tomēr ir gadījumi, kad autobuss stāv pie pieturas vairākas minūtes, neielaižot cilvēkus. Uzņēmumā SIA “Jēkabpils autobusu parks” skaidro, ka tas nav pārkāpums, jo brīdī starp reisiem šoferiem ir jāveic citi pienākumi.

“Sabiedriskā transporta pakalpojumu likums un Autopārvadājumu likums liek mums tirgot biļetes uz reisiem,” skaidro SIA “Jēkabpils autobusu parks” valdes priekšsēdētāja Aija Vetere. “Autobusa vadītājam, lai sāktu nākamo reisu, noteikti jāpārreģistrējas kases aparātā, lai varētu šo biļešu izsniegšanu nodrošināt. Tāpēc galapunktos ir jābūt pārtraukumam, lai pārslēgtu reisus. Cita lieta, protams, ka varētu ielaist pasažierus iekšā un pēc tam tirgot biļetes, bet tad nav viennozīmīgi iespējas nokontrolēt, vai visi ir paņēmuši šo biļeti.”

Tajos gadījumos, kad pēc reisu pārslēgšanas vēl paliek laiks līdz nākamajam reisam, autobusa vadītājs ir tiesīgs šo laiku izmantot atpūtai.

“Ņemot vērā, ka Darba likums paredz autobusu vadītājiem, ka viņiem ir jābūt brīvajam laikam, lai spētu atpūsties starp darba pienākumu veikšanu, autobusu vadītājiem ir ierēķināti atpūtas brīži starp reisiem. Viņi šo laiku var izmantot pēc saviem ieskatiem, respektīvi, arī atpūsties, lai pēc tam nodrošinātu kvalitatīvāku darbu,” stāsta Aija Vetere.

Uzņēmumā arī norāda, ka tad, ja laika apstākļi ir ļoti slikti un starp reisiem ir ilgāka pauze, šoferi mēdz ielaist pasažierus iekšā autobusā arī pirms reisa sākuma. Vislielākās neērtības pasažieriem ir tajās pieturās, kurās nav nojumes, tādēļ uzņēmuma vadība sola aicināt pašvaldību ierīkot pieturvietu nojumes tur, kur tādu vēl nav.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->