Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 11.01.2024 18:04

Kampaņa “Porcelāna droni” palīdz Ukrainas karavīriem 0

Kampaņa “Porcelāna droni” palīdz Ukrainas karavīriem
Skatīt video

Ideja par porcelāna iesaistīšanu labdarības kampaņā Ritai Šteinai radās pavisam dabiski, ņemot vērā viņas aizraušanos ar porcelāna trauku kolekcionēšanu. Šobrīd Rita dzīvo Skrīveros, bet viņa ir dzimusi un augusi Jēkabpilī, kur arī veidojās viņas pirmā saskarsme ar vēsturiskajiem traukiem.

“Mana mamma ilgu laiku savos plauktos ir krājusi ģimenes traukus,” stāsta Rita. “Es esmu bijusi tā skeptiķe, kas ir teikusi – tik daudz jāslauka putekļi, varbūt kaut kas jāmet ārā. Tagad es šausminos, ka es kādreiz tā esmu teikusi. Cerams, ka mamma mani nav paklausījusi. Ar laiku man arī izveidojās sentimentālā pieķeršanās šiem traukiem, jo ir kaut kādas tasītes, kas asociējas ar bērnību, ar Rīgas porcelāna fabriku.”

Ar laiku Rita saprata, ka porcelānam ir liela vērtība arī naudas izteiksmē un, to pārdodot, var iegūt vērā ņemamus līdzekļus.

“Mēs jau visi zinām, ko nozīmē “porcelāna mednieki”,” stāsta Rita. “Mēs medījam atsevišķas tasītes, tādus retumus, kas varbūt ir palikuši vientuļnieki, varbūt kādam ir palikusi servīze no mammas, vecmammas, kurai pietrūkst vienas tējkannas vai vienas apakštasītes. Mēs medījam šīs lietas. Tāpēc man radās pārliecība, ka, ja es varētu uzrunāt cilvēkus, kas varētu šādus traukus no saviem skapjiem izcelt un nodot man, un ja es tos varētu likt izsolēs, tad tā varētu būt tā naudiņa, ko mēs varētu pēc tam pārvērst par droniem.”

Ritas ideja guva līdzcilvēku atsaucību, un tā radās kampaņa “Porcelāna droni”. Pirmie trauki, kas tika pārdoti izsolēs ar mērķi vākt līdzekļus dronu iegādei, bija no Ritas personīgās kolekcijas. Vēlāk akcijā iesaistījās Ritas draugi, paziņas un arī citi iedzīvotāji. Par izsolēs iegūtajiem līdzekļiem Rita ne tikai iegādājas dronus, bet arī pati piedalās to nogādāšanā karavīriem. Aizvadītā gada laikā uz Ukrainu aizvesti gandrīz 30 bezpilota lidaparāti. Tie ir termodroni, kas tiek izmantoti izlūkošanai, un lieti noder karavīriem informācijas iegūšanai par pretiniekiem. Pašai savām acīm redzot karadarbības skarto Ukrainu, Ritai radusies vēl dziļāka vēlme palīdzēt ukraiņiem.

Šobrīd Rita iesaistījusies Vidusdaugavas NVO centra projektā “Ukraina Latvijas sirdspukstos: vienotā elpā”, kura laikā viņa gan organizē citas labdarības iniciatīvas, gan turpina “Porcelāna dronu” kampaņu.

“Rita ir viens no tiem drosmīgajiem cilvēkiem, kas nebaidās paust savu viedokli, nebaidās paust jaunas idejas un iniciēt pati, bet arī aizraut līdzi pārējos,” saka Vidusdaugavas NVO centra valdes priekšsēdētāja Agita Pleiko. “Tāpēc mēs arī izvēlējāmies Ritu uzrunāt un aicināt iesaistīties mūsu projektā, turpināt viņas pašas iesākto iniciatīvu. Projekta laikā mēs sniegsim viņai visu iespējamo atbalstu, lai viņai šī ziedojumu vākšana veiktos vēl ražīgāk, vēl raitāk, lai mēs spētu kopā atbalstīt Ukrainu.”

“Šiem droniem pavisam noteikti ir porcelāna sirdis,” saka Rita. “Pretēji uzskatam, ka porcelāns ir ļoti trausls, patiesībā porcelāns ir lielās temperatūrās rūdīts materiāls, kas ir ļoti izturīgs, ja to pareizi lieto un ja tas ir īstajās rokās. Uzrunājot tos cilvēkus, kuri pašreiz šaubās, vai viņiem vispār ir kādi trauciņi, ar kuriem varētu padalīties un kuri varētu būt noderīgi šīm akcijām, es gribētu iedrošināt, ka, ja ir šaubas, noteikti var man piezvanīt, mēs varam parunāties, es pastāstīšu, kas jāskatās, pastāstīšu kaut ko par zīmodziņiem. Principā jau vienkārši – visiem šiem traukiem apakšā ir rakstīts, ka tas ir Rīgas porcelāna fabrikas ražojums vai arī Kuzņecovs – tas jau ir pavisam liels retums, kas ir saistīts ar to pašu Rīgas porcelāna fabriku.”

Ikviens aicināts ielūkoties savos trauku skapjos, bēniņos un citās vietās, vai kaut kur neglabājas porcelāna trauki, kuri pašiem nav vajadzīgi, bet kuri varētu noderēt labdarībai.

Trauku pieņemšanas punkti ir Jēkabpilī – NVO centra birojā – Brīvības ielā 45 un Dienas centrā “Kopā būt”, Brīvības ielā 258a, kā arī Aizkrauklē – laikraksta “Staburags” redakcijā, Lāčplēša ielā 4. Traukus var nest darba dienās no pulksten 10:00 līdz 16:00.

Ritas Šteinas tālruņa numurs: 20 304 003.

Savukārt tie, kuriem nav vērtīgu trauku, var ziedot naudu dronu iegādei, pārskaitot līdzekļus uz biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” kontu:

  • biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs”
  • konts: LV14PARX0013118530001
  • obligāti maksājuma mērķī norādīt – “Droni Ukrainai”

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->