Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.05.2024 19:02

Kādreizējā bērnunama ēka Līkumos pārvērsta par sociālās aprūpes centru “Atelpa” 0

Kādreizējā bērnunama ēka Līkumos pārvērsta par sociālās aprūpes centru “Atelpa”
Skatīt video

Jēkabpils novada Sēlpils pagasta Līkumos noslēgušies vēsturiskās bērnunama ēkas pārbūves darbi. Remonta sākumā gan fasāde, gan iekštelpas bija sliktā stāvoklī, bet tagad vairāk nekā 120 gadus vecā būve ir pārvērsta par modernu, mūsdienīgu vietu, kur tiks sniegts “atelpas brīža” pakalpojums. Jēkabpils novadā tas ir jaunums, kas domāts konkrētām mērķa grupām.

“Atelpas brīža pakalpojums ir domāts ģimenēm, kas audzina bērnus ar invaliditāti, ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, ar 1. un 2. grupas invaliditāti,” stāsta sociālās aprūpes centra “Atelpa” vadītāja Oļesja Mokrjakova. “Mēs sniedzam klientiem diennakts izmitināšanu un uzraudzību, arī aprūpi, ēdināšanu, saturīgu brīvā laika pavadīšanu, pastaigas svaigā gaisā un arī pēc nepieciešamības mēs piesaistām speciālistus.”

Ikdienā uz vietas būs sociālās aprūpes centra “Atelpa” vadītāja, aprūpētāja, sociālais darbinieks un interešu izglītības pedagogs. Ēdināšana klientiem tiks nodrošināta, ēdienu piegādājot. Katram klientam “atelpas brīža” pakalpojums būs pieejams līdz 30 dienām gadā – tā ir iespēja klienta tuviniekiem un aprūpētājiem atpūsties un veltīt laiku sev.

Jēkabpils novada Sociālā dienesta vadītājas vietniece Sarmīte Matačina stāsta: “Tas nenozīmē to, ka viņam šīs 30 dienas jāsaņem uzreiz. Jā, viņš var saņemt uzreiz, bet viņš var arī dalīt. Piemēram, ja tuviniekam vai likumiskajam pārstāvim ir nepieciešama nedēļa vai divas nedēļas, lai atpūstos vai kaut kur aizbrauktu, šo laiku var arī dalīt, bet visa gada garumā.”

Pakalpojums klientiem būs bez maksas, bet, lai to varētu saņemt, vispirms nepieciešams pieteikties un iesniegt dokumentus.

“Bērniem būs no ģimenes ārsta izziņa par viņa veselības stāvokli un esošajām vai neesošajām kontrindikācijām,” skaidro Sarmīte Matačina. “Pieaugušajiem – personām ar garīga rakstura traucējumiem būs arī psihiatra izziņa nepieciešama. Pēc sociālā darbinieka ieskata viņam būs jāpievieno kādi papildu dokumenti, kas būs par pamatu lēmuma pieņemšanai un šī pakalpojuma piešķiršanai.”

Ņemot vērā, ka pakalpojums Jēkabpils novadā ir jauns, pagaidām centrā nav neviena klienta, tāpēc Sociālā dienesta pārstāvji aicina iedzīvotājus, kuri atbilst noteiktajām mērķa grupām, vērsties dienestā, lai uzzinātu sīkāku informāciju par pieteikšanos.

Pakalpojuma saņēmējs:

  • bērns ar invaliditāti ar funkcionāliem traucējumiem (turpmāk - FT) no 5 līdz 18 gadu vecumam, kurai izsniegts Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (turpmāk – VDEĀVK) atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību sakarā ar smagiem funkcionāliem traucējumiem;
  • pilngadīga persona ar garīga rakstura traucējumiem (turpmāk - GRT) un noteiktu I vai II grupas invaliditāti.

Pakalpojuma pieprasīšana:

Lai izmantotu šo iespēju, personas ar invaliditāti likumiskais pārstāvis iesniedz klātienē Jēkabpils novada Sociālajā dienestā (Jaunā ielā 39I, Jēkabpils, Jēkabpils novads), vai nosūta pa pastu vai elektroniski uz e-pastu: sd@jekabpils.lv (elektroniski nosūtītam dokumentam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu) iesniegumu un šādus dokumentus:

  • ģimenes ārsta izsniegtu atzinumu “Izraksts no stacionāra pacienta/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes” (veidlapa Nr.027/u) par personas veselības stāvokli ar norādi uz funkcionālo traucējumu veidiem un akūtām infekcijām (ja tādas ir), kas var ietekmēt atelpas brīža pakalpojuma sniegšanas kārtību. Izziņā papildus norāda rekomendācijas aprūpei un profilaksei;
  • pilngadīgai personai ar I vai II grupas invaliditāti ar GRT psihiatra atzinumu par personas psihisko veselību un speciālajām (psihiatriskajām) kontrindikācijām atelpas brīža pakalpojuma saņemšanai;
  • personai ar invaliditāti ar FT līdz no 5-18 gadu vecumam likumiskā pārstāvja, izņemot vecākus, apliecinājumu;
  • pilngadīgai personai ar I vai II grupas invaliditāti ar GRT pilnvarotā pārstāvja apliecinājumu par tiesībām pārstāvēt personu.

Vairāk informācijas par “atelpas brīža” pakalpojuma saņemšanu iespējams saņemt, sazinoties ar Jēkabpils novada Sociālā dienesta sociālajiem darbiniekiem Edīti Mežaraupi, tālr. nr. 22 334 077, e-pasts: edite.mezaraupe@jekabpils.lv (personām ar GRT) un Ludmilu Austriņu, tālr. nr. 26 952 907, e-pasts: ludmila.austrina@jekabpils.lv (bērniem ar FT).

Sandra Paegļkalne

 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->