Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 13.09.2022 16:23

Joprojām nav sākts tilta šuvju remonts Jēkabpilī 0

Joprojām nav sākts tilta šuvju remonts Jēkabpilī
Skatīt video

Tiltam pār Daugavu Jēkabpilī ir steidzami nepieciešams šuvju remonts. Novada pašvaldībā sākotnēji bija paredzēts, ka tilta šuves tiks remontētas vasarā. Tika izsludināts iepirkums, tas noslēdzās 4.jūlijā, bet šo darbu veikšanai nepieteicās neviens būvuzņēmējs. Toreiz vietvarā skaidroja, ka tilta būvnieku Latvijā ir ļoti maz un visiem esot steidzami objekti citviet, bet tiks meklēts risinājums, lai šogad saremontētu vismaz vienu – sliktākajā stāvoklī esošo šuvi. Ir pagājuši vairāk nekā divi mēneši, tūlīt būs septembra vidus, bet būvniekus tā arī nav izdevies atrast.

“Mēs esam izsūtījuši cenu aptaujas vairākas reizes visiem personīgi, ir runāts ar visām Latvijas kompānijām, kas strādā šajā jomā,” stāsta Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers. “Sezonas laikā nevienu kompāniju neinteresēja Jēkabpils tilta šuves remonts. Viņus sāk interesēt summas, kas ir lielākas par 100 tūkstošiem eiro. Mums ir apmēram līdz 20 tūkstošiem eiro.”

Lai meklētu risinājumu, pašvaldība ir vērsusies pie vietējā uzņēmuma SIA “Viadukts”. Lai gan vietvaras vēlme bija darbus paveikt septembrī, ar uzņēmumu panākta vienošanās par vēlāku periodu. “Jāsaprot arī viņi,” stāsta Uldis Skreivers. “Viņiem ir deviņi objekti, kas jāpabeidz, pieci objekti pēc garantijas. Viņi negribēja augustā noslēgt ar pašvaldību līgumu un pateikt, ka septembra laikā salabos. Mēs vienojāmies, būvnieks apsolījis, ka līdz 20.oktobrim salabos šuvi.”

SIA “Viadukts” šogad labos tikai vienu – kritiskākajā stāvoklī esošo šuvi. Darbus plāno veikt vakaros un nakts stundās, lai mazāk traucētu satiksmi pār tiltu. “Jāatver šuve un jāredz, vai tur nav nobīdes paša tilta pamatkonstrukcijās, viss ir atkarīgs no tā. No tā atkarīgs arī remonta laiks. Var pateikt – viena diena, bet, izvērtējot visus riskus, tās ir divas nedēļas. Tas ir maksimālais laiks, kad to varētu izdarīt,” skaidro pašvaldības izpilddirektors.

Ņemot vērā, ka esošās šuvju konstrukcijas bieži jāremontē, pašvaldībā izskata iespēju nākamgad labot visas šuves, pilnībā nomainot to konstrukcijas. Jāatgādina, ka tilta pār Daugavu Jēkabpilī pilnīga renovācija notika 2014.gadā.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->