Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 10.08.2023 18:41

Jēkabpils Vēstures muzejā pulcējas Baltijas valstu muzeju darbinieki 0

Jēkabpils Vēstures muzejā pulcējas Baltijas valstu muzeju darbinieki
Skatīt video

Jēkabpils Vēstures muzejā šodien norisinājās Baltijas muzeoloģijas skolas mācību ekskursija. Baltijas muzeoloģijas skola ir ikgadējs pasākums, kura laikā muzeju darbinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iegūst jaunas zināšanas un pieredzi. Pasākums norisinās jau 19. reizi, un šoreiz mācību pamatbāzes vieta ir Daugavpils.

“Kopš 2004.gada Baltijas valstu kultūras ministrijas ir noslēgušas sadarbības līgumu, un, pamatojoties uz to, katru vasaru uz vienu nedēļu 30 līdz 40 Baltijas muzeju darbinieki satiekas vienā no Baltijas valstīm,” stāsta Baltijas muzeoloģijas veicināšanas biedrības valdes priekšsēdētāja Una Sedleniece. “Šogad tas ir Latvijā, nākamgad būs Igaunijā, aiznākamgad – Lietuvā. Darbinieki satiekas un divu līdz trīs starptautiski nozīmīgu muzeologu vadībā klausās lekcijas, piedalās darbnīcās un dodas mācību ekskursijās.”

Viena no mācību ekskursijām bija Jēkabpils Vēstures muzejā, kur Baltijas muzeoloģijas skolas dalībnieki apskatīja Krustpils pili, tai blakus esošo vēsturisko smēdes ēku, suvenīru veikaliņu, kā arī apmeklēja muzeja Brīvdabas nodaļu “Sēļu sēta”. Muzeoloģijas skolas galvenais mērķis ir veicināt pieredzes un zināšanu apmaiņu Baltijas muzeju kolektīvu vidū.

“Tā ir viena nedēļa mūsu darba ikdienā, kad mēs varam nedaudz pacelties virs zemes, no ikdienišķajām darba domām un padomāt par jautājumiem, kāpēc mēs strādājam muzejos, kāpēc ir vajadzīgi muzeji, kāpēc mēs kaut ko darām šādi un ne citādāk, kas mūsu sabiedrībai ir vajadzīgs muzejos,” skaidro Una Sedleniece. “Katru gadu pēc skolas tiek pildītas anketas, un tajās visi kā viens saka – šī skola mums ir vajadzīga kā ūdens, kā gaiss, lai mēs varētu vienu nedēļu satikties savā starpā. Tas nemaz tik bieži nenotiek. Nav nemaz tik daudz Baltijas valstu kopprojektu, gribētos stipri vairāk, lai stiprinātu reģionu sadarbību. Skola ir vajadzīga profesionālajai attīstībai, lai stiprinātu profesionālās zināšanas, kā arī draudzētos savā starpā.”

Mācību ekskursijai bija arī konkrēts uzdevums – apmeklējot apskates objektus, izdomāt veidus, kā muzejus padarīt vēl pieejamākus sabiedrībai. Pēc viesošanās Jēkabpilī Baltijas muzeoloģijas skolas dalībnieki devās uz Raiņa muzeju “Tadenava” un Pirmā pasaules kara muzeju Medumos.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->