Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 26.01.2023 16:08

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas kolektīvs ir atgriezies savās telpās 18

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas kolektīvs ir atgriezies savās telpās
Skatīt video

Pēc vairāku gadu perioda, kas pavadīts pagaidu telpās, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas kolektīvs beidzot sagaidījis brīdi, kad var atgriezties savā ēkā. Jaunais mācību semestris tika uzsākts ģimnāzijas jaunajā korpusā, kur būvdarbi ir pilnībā pabeigti. Pagājušā gada 22.decembrī tika saņemts Būvniecības valsts kontroles biroja akts par korpusa pieņemšanu ekspluatācijā. Skolas vadība uzsver, ka pagaidām, kamēr pārējās skolas telpas vēl tiek remontētas, ir jūtama neliela šaurība, bet telpu ir pietiekami daudz, lai varētu noritēt kvalitatīvs mācību process.

“Mēs visi esam šeit, tikai vidusskolas klases vienu dienu nedēļā pavada Rīgas ielā 192, jo tur joprojām notiek fizika, bioloģija un ķīmija,” skaidro Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktors Valerjans Vizulis. “Visam kolektīvam – skolēniem un skolotājiem – ir pamats būt apmierinātiem un priecīgiem, jo ir diena pret nakti, kā ir un kā bija – pūles, lielā skriešana, iešana, steigšanās. Tagad ir daudz mierīgāk.”

Jau esam informējuši, ka ģimnāzijas kolektīvam ilgstoši bija jāsamierinās ar darbu pagaidu telpās un pārvietošanos no ēkas uz ēku, jo vairāku gadu garumā nebija pabeigti būvdarbi nevienā no mācību korpusiem. Iepriekšējais ģimnāzijas būvdarbu veicējs SIA “Zeng” sākumā kavēja darbu izpildes termiņus, bet pēc tam darbus pilnībā pārtrauca, tādēļ pašvaldība lauza līgumu ar šo būvnieku un iepirkumā izraudzījās jaunu būvdarbu veicēju – SIA “Jēkabpils PMK”. Uzņēmums dažu mēnešu laikā pabeidza būvdarbus jaunajā korpusā, dodot iespēju pedagogiem, citiem darbiniekiem un skolēniem atgriezties savā skolā.

“Atgriežoties skolā, bija ārkārtīgi patīkamas sajūtas, jo atgriezties savās mājās vienmēr ir patīkami,” saka ģimnāzijas 9.klases skolniece Anete Gogule. “Man patīk, ka ir saglabātas ģimnāzijas pamatkrāsas. Mēbeles ir ērtas un ergonomiskas, krēsli ir ideāli.”

“Iepriekšējā skolā bija caurumi sienās, bet tagad esam atnākuši uz svaigām telpām,” stāsta ģimnāzijas 9.klases skolnieks Francis Laizāns. “Tualetes ir ļoti labas, vairs nav jāsatraucas par briesmīgiem apstākļiem. Manuprāt, skola ir ļoti mūsdienīga, viss ir atbilstoši mācībām.”

Kamēr jaunajā korpusā norit mācību process, pārējās skolas telpās vēl turpinās remonts, bet kolektīvam tas netraucē. Ir nodrošināts, lai skolēni nevarētu iekļūt būvdarbu norises zonā. SIA “Jēkabpils PMK” darbu temps ir ļoti raits, tādēļ ir plānots, ka šā gada 1.septembrī būvdarbi būs pabeigti visā skolā.

Sandra Paegļkalne

p
pacients 27.01.2023 11:19
ēka atjaunota, tagad vajag atjaunot personālu, īpaši vadošo.
ziema iet uz beigām un smilšu kaisīšana vairs nav aktuāla.
K
Khe 27.01.2023 12:01
Uzacis kaut būtu aplīdzinājis.
j
jā,jā 27.01.2023 10:40
Visus zengus ziepēs!!
z
zinātājs 27.01.2023 09:50
Es zināju, ka tā būs. Es zināju, ka Jēkabpils PMK var. Par spīti nenovīdīgajam SIA Zeng, skauģiem, nelabvēļiem no opozīcijas, neticīgajiem un pārējiem skeptiķiem tā diena, lūk, pienāca!
J
Jocīgie 27.01.2023 10:08
Lūk, lūk, jā! Tā lūk! Visus objektus vajag turpmāk atdot PMK! Ko ņemt no pasaules visādus vēja grābšļus! Lētākos!
N
Niks 27.01.2023 00:21
Visu cieņu “Jēkabpils PMK”, jo patiešām ir atkal apliecinājuši savu varēšanu! Vienīgi jaunā korpusa fasādei melnās krāsas vietā liktu tumši sarkano, kā tas ir galvenajai/ senajai skolas ēkai. Lai veicas turpmākajos darbos.
N
Neķītrais masāžists 26.01.2023 19:09
Vot, kā tie Zenga veči, tie mīkstie, tagad, kad uzzinājuši par PMK veikumu, bļē, jūtas! :D No kauna, ibio, būtu jānošaujas. :D
D
Distihs 26.01.2023 18:02
Ja uzturēs vēl ritmu raitu,
Tas paātrinās darba gaitu.
O
Observer 26.01.2023 17:12
“Jēkabpils PMK” ir atkal apliecinājis savu varēšanu. Cerams, ka pie nākošā publiskā iepirkuma tas tiks ņemts vērā un lielie pasūtījumi netiks izdaļāti visādiem gadījuma klaidoņiem, kuri raksta glītus biznesa plānus, bet darbā klūp un krīt.
J
Jocīgie 27.01.2023 10:10
Kovida laiki zengeriešus arī ietekmēja. Strādnieki slimoja, celtniecības materiāli un viss cits sadārdzinājās.
O
Observer 27.01.2023 16:07
Jocīgie: Kovida laiki zengeriešus arī ietekmēja. Strādnieki slimoja, celtniecības materiāli un viss cits sadārdzinājās.
Patiesībā īstā problēma bija dīvaini pavirši sastādīts līgums. Tāds jēdziens kā ,,sadārdzinājums,, nav jau pirmo reizi un mūsu sertipicētie juristi to varēja ņemt vērā. Priekš tam viņi ir , lai visu paredzētu.
J
Jefiņš 26.01.2023 17:05
Ģimnāzistu apgarotās sejas runā pašas par sevi - tas ir priecīgs notikums viņu dzīvē un ko varēs atcerēties arī sirmā vecumā.
K
Ko nu muldi? 26.01.2023 18:22
Vēl jau video nav ielikts. Kur tu redzi apgarotās sejas?
S
Skolnieciņš 26.01.2023 16:45
Eh, sākumā skola. Tad universitāte.
n
nu ja 27.01.2023 12:38
Un noslēgumā pēc NN gadiem smilšu kopiņu nopliķēs ar lāpstu , saliks ziedus un miers.
S
Skolnieciņš 27.01.2023 15:18
nu ja: Un noslēgumā pēc NN gadiem smilšu kopiņu nopliķēs ar lāpstu , saliks ziedus un miers.
Es negribu bedrē. Es gribu tikt gūldīts uguns kapā kā to darīja pirmskristietības laikmetā. Indijā kremācijai vajag 400 līdz 500 kg sausas malkas. Latvijā ir citādāk. Man naudas nav žēl. Var ņemt kaut vai tonnu sausas malkas. Ugunskura vietu iepriekš iebruģē ar akmens bruģi. Ķermeni kaisa ar dažiem kg jūras sāls no Baltijas jūras. Uz ķermeņa liek dažas asinszāļu un vērmeņu buntītes. Kermeni tēpj linu drānās vai ietin linu audumā. Dzied pagāniskos dziedājumus. Skaita lūgšanas Dieviem. Un ļauj ķermenim nesteidzīgi sadegt. Pagaida, kad viss atdziest. Un pāri palikušos pelnus kopā ar nesadegušajiem kaulu gabaliem izšķīdina slāpekļskābē. Iegūtos minerālmēslus izkaisa pļavā. Ideāla bēru cerimonija. Bez zārka. Bet dārgām, sintētiskām drānām. Un bez baznīcēniem.
S
Skolnieciņš 27.01.2023 15:19
Skolnieciņš: Es negribu bedrē. Es gribu tikt gūldīts uguns kapā kā to darīja pirmskristietības laikmetā. Indijā kremācijai vajag 400 līdz 500 kg sausas malkas. Latvijā ir citādāk. Man naudas nav žēl. Var ņemt kaut vai tonnu sausas malkas. Ugunskura vietu iepriekš iebruģē ar akmens bruģi. Ķermeni kaisa ar dažiem ..
*bez nevis bet
A
Astro 26.01.2023 16:23
Dota iespēja atgriezties skolā,
Sēdēt klases priekšējā solā.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->