Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.02.2024 17:51

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas deju kolektīvs “Kauranieši” svin 30 gadu jubileju 0

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas deju kolektīvs “Kauranieši” svin 30 gadu jubileju
Skatīt video

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīva “Kauranieši” 30 gadu jubilejas koncertā uz skatuves kāpa gan tagadējie, gan kādreizējie “kauranieši”, parādot, cik kupls ir šī kolektīva dejotāju pulks. Kopā koncertā pulcējās 102 dejotāji.

Koncertu atklāja “Pirmie Kauranieši” – dejotāji, kuri šajā kolektīvā dejoja no 1994.līdz 2000.gadam. Jau par tradīciju ir kļuvis kolektīva jubilejas koncertus atklāt ar “Sešdanci”, jo tieši ar to 1994.gadā sācies “Kauraniešu” stāsts – tā bijusi kolektīva pati pirmā deja.

Katra laika posma “Kauraniešu” sastāvam dots savs īpašais nosaukums, un 30 gadu jubilejas koncertā skatītājus priecēja ne tikai “Pirmie Kauranieši”, bet arī Zelta Kauranieši (2001 – 2006), Mazie Kauranieši (2007 – 2012), Zvaigžņu Kauranieši (2013 – 2017), Vienmēr pozitīvie Kauranieši (2018 – 2021), Mūžīgā dzinēja Kauranieši (2022 – 2023), kā arī Tagadējie Kauranieši (2023 – 2024). Ņemot vērā, ka pēc Jēkabpils Valsts ģimnāzijas absolvēšanas dejotāji izklīduši kur kurais un ir aizņemti katrs savos darbos, kādreizējos “kauraniešus” nebija viegli sapulcināt kopā. Lai atcerētos vecos laikus un sagatavotos jubilejas koncertam, agrākie “kauranieši” mēģinājumiem veltīja vairāk nekā pusgadu.

“To, kas ir vecajos dejotājos, joprojām var redzēt arī jaunajos, un tā jau ir tā mīlestība pret deju,” saka kolektīva vadītāja Ingrīda Feldmane. “Caur deju mēs mācāmies atvērties, mācāmies radošumu, latviskumu, pašdisciplīnu, draudzību, labestību un sirsnību, tāpēc es pilnīgi noteikti varu teikt, ka dejot – tas ir dzīvot.”

“Kauranieši” 30 gadu gaitā piedalījušies neskaitāmos koncertos, kā arī vairāk nekā 10 Dziesmu un Deju svētkos. Kolektīvs parasti piedalās ne tikai Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, bet arī Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos.

“Deju kolektīvs “Kauranieši” ir radies kā ģimnāzijas deju kolektīvs, bet laika gaitā, kad mūsu dejotāji pabeidz ģimnāziju un aiziet, piemēram, uz tehnikumu, tad mēs esam atvērti arī citām mācību iestādēm. Šogad mūsu pulciņš ir izteikti vairojies – arī tādēļ, ka pie mums ir tehnikuma audzēkņi, 3.vidusskolas, 2.vidusskolas audzēkņi. Tomēr lielākā daļa ir Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēkņi,” skaidro Ingrīda Feldmane.

Tagadējais “Kauraniešu” sastāvs ir kupls un raibs, bet dejotāji uzsver, ka viņi visi jūtas harmoniski un vienoti.

“Mūsu ir tik daudz, ir tik daudz meiteņu, bet mēs tāpat esam tuvi,” saka dejotāja Laura. “Mēs esam gandrīz 40 cilvēki, un ir tik grūti atrast kaut ko kopīgu, bet mēs esam vienā dejā, un tas mūs tik ļoti vieno, ka mēs atrodam to kopīgo. Es dejoju tāpēc, ka dejot ir laime. Tas dod tādu enerģiju, kas ir diezgan neizskaidrojama. Man liekas, ka to nevar iegūt ne no kā cita.”

“Kad es tikko biju atnācis uz šo kolektīvu, mani uzreiz pieņēma ļoti silti,” stāsta dejotājs Nils. “Manuprāt, to nevarētu dabūt citos kolektīvos, bet gan jau visi kolektīvi ir ļoti jauki. Es dejoju, jo, manuprāt, tas ir viens no labākajiem veidiem, kā parādīt Latvijas patriotisko sajūtu, kā izpaust sevi. Tās ir tradīcijas, kurām mums vajadzētu sekot.”

Gadu gaitā kolektīvs ieguvis arī daudzus draugus no citiem deju kolektīviem, un arī jubilejas koncertā pie jēkabpiliešiem viesojās ciemiņi – Ogres Valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīvs “Dzīpari”. “Kauraniešu” 30 gadu jubilejas koncerta noslēgumā ar deju “Trejpolka” skatuves grīdu rībināja visi “Kauraniešu” sastāvi kopā.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->