Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.05.2024 17:22

Jēkabpils ugunsdzēsēji saņem divas jaunas ugunsdzēsības mašīnas 0

Jēkabpils ugunsdzēsēji saņem divas jaunas ugunsdzēsības mašīnas
Skatīt video

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Jēkabpils daļa saņēmusi divas jaunas ugunsdzēsības autocisternas, kuras ir vienas no modernākajām un labākajām Eiropā. Abas “Scania” markas automašīnas ir iegādātas par valsts piešķirtā budžeta līdzekļiem ar mērķi uzlabot dienesta autoparku.

“Cisternām ir nācis līdzi moderns aprīkojums, lielākoties tas strādā ar elektrību, kas atvieglos mūsu darbu gan piedūmotā vidē, gan arī citviet. Instrumenti paši par sevi ir vieglāki, tādējādi ugunsdzēsējiem ir lielāks komforts. Pašās cisternās ir arī daudz vairāk ūdens. Ja vecajai cisternai ūdens ietilpība bija tikai trīs tonnas, tad šeit ir jau septiņas tonnas,” stāsta VUGD Zemgales reģiona brigādes Jēkabpils daļas komandiera pienākumu izpildītājs Reinis Tīsis.

Jēkabpils nav vienīgā vieta, kur tiek piegādātas modernās autocisternas. Tādas nupat saņēmusi arī Dobeles daļa un Iecavas postenis, savukārt dažādām dienesta struktūrvienībām visā Latvijā šogad tiks piegādātas kopumā 58 autocisternas. Jēkabpilī saņemtās mašīnas aizstās divas vecās.

“Mēs veiksim apmācību ugunsdzēsējiem, lai mēs autocisternas varētu pilnvērtīgi lietot glābšanas darbos, kā arī ugunsgrēkos. Šīs būs mašīnas, kuras lietosim pastāvīgi. Vecās cisternas tiks virzītas citiem mērķiem,” stāsta Reinis Tīsis.

Plānots, ka viena vecā automašīna tiks pārvirzīta uz Viesītes posteni, bet otra pēc remonta tiks piešķirta tai struktūrvienībai, kurai tajā brīdī būs nepieciešamība.

Lai nodrošinātu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta uzdevumu izpildi, nepārtraukti nepieciešama autoparka nomaiņa, jo šobrīd daļa tehnikas ir ekspluatācijā ilgāk par 10 gadiem. Zemgalē tikai šā gada sākumā ir panākta situācija, ka uz izsaukumiem ugunsdzēsēji glābēji vairs nedodas vecajos “ZIL” markas transportlīdzekļos.

Jaunas autocisternas ir plānots iegādāties arī nākamgad. Ir noslēgti piegādes līgumi par pilnībā aprīkotām 64 “Scania” automašīnām, kuru piegāde notiks 2025. gadā.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->