Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.08.2023 17:58

Jēkabpils tilta šuvju remontam šobrīd nav finansējuma 0

Jēkabpils tilta šuvju remontam šobrīd nav finansējuma
Skatīt video

Pagājušā gada novembrī Jēkabpilī tika remontēta tilta pār Daugavu šuve, kas bija viskritiskākajā stāvoklī. Darbus veica SIA “M.A.-taka-7” par 16,3 tūkstošiem eiro (neieskaitot PVN). Pašvaldībā toreiz skaidroja, ka tilta šuves remonts ir tikai pagaidu risinājums, demontējot bojāto šuves metāla elementu, vietā ieliekot cinkotu tērauda loksni un pēc tam izbūvējot asfalta šuvi.

Ņemot vērā, ka šuvei veikts tikai pagaidu remonts, pašvaldības vadība pagājušajā gadā solīja meklēt risinājumus visu tilta šuvju remontam, bet tagad vietvarā skaidro, ka šobrīd tam nav līdzekļu, jo ir arī daudzas ielas, kas jāatjauno.

“Griezies, kur gribi, visur ir vajadzīgs finansējums,” saka Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Rīgas iela, Jaunā iela, Neretas iela, Nameja iela būtu jāsataisa, arī otrā krastā ir ielu tīkls, ko mēs kārtojam un taisām, bet vēl ir ielas, kas jātaisa, piemēram, Madonas iela, Ā.Elksnes iela... Visur ir vajadzīgs finansējums, protams, arī tiltiem.”

Šobrīd tiek veikta visu Jēkabpils novada teritorijā esošo tiltu apsekošana, un plānots, ka drīzumā tiks izstrādāts nepieciešamo remontu plāns. Pašvaldībā skaidro, ka tad arī varēs saprast, kuriem tiltiem remonts jāveic prioritāri. Vienlaikus vietvarā uzsver, ka tilta pār Daugavu pagaidu šuvei būvnieks ir devis divu gadu garantiju, tātad garantijas laiks beigsies nākamā gada novembrī.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis skaidro, ka šobrīd pašvaldībai ir ierobežotas iespējas aizņemties finansējumu, tādēļ jāizvēlas darbi, kurus var veikt tagad un kurus var atlikt: “Tie varētu būt apmēram pieci gadi, kad mēs būsim spiesti “pieturēt” dažādas remontprogrammas un attīstības programmas. Tas, protams, iedzīvotājos radīs skatu, ka nekas neattīstās. Ja šobrīd mēs varam sataisīt ielu posmus, tad es domāju, ka tas ir jāizdara, jo nevar zināt, kad nākotnē tam varēs pieķerties klāt.”

Atgādinām, ka nākamo divu gadu laikā Jēkabpils novadā ir plānots atjaunot 49 ielas un ceļus, ņemot aizņēmumu no valsts, bet vēl nav zināms, vai izdosies dabūt finansējumu visu šo ielu pārbūvei.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->