Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.10.2022 16:11

Jēkabpils reģionālo slimnīcu apmeklē Rotari organizācijas prezidente 8

Jēkabpils reģionālo slimnīcu apmeklē Rotari organizācijas prezidente
Skatīt video

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā viesojās starptautiskās palīdzības organizācijas “Rotary International” prezidente Dženifera Džounsa, lai iepazītos ar Perinatālās aprūpes centra un Dzemdību nodaļas darbību un uzlabojumiem, kas veikti, pateicoties Rotari klubu ziedotajiem līdzekļiem. Šī bija pirmā Dženiferas Džounsas vizīte Latvijā.

“Mēs sākām savu vizīti šodien Rīgā, esmu šeit apmēram 24 stundas, tad braukšu tālāk uz Zviedriju skatīties, kādus projektus vēl mūsu Rotari ģimene ir īstenojusi,” stāsta Dženifera Džounsa.

Rotari klubu pārstāvju ziedojumi ļāvuši Jēkabpils reģionālajai slimnīcai iegādāties jaunas iekārtas un aparatūru, kas nepieciešama, lai sniegtu palīdzību gan dzemdību periodā, gan jaundzimušajiem, kuri pasaulē nākuši priekšlaicīgi un ar dažādām veselības problēmām. Sadarbība ar Rotari organizāciju ārstniecības iestādei sākās 2004.gadā, bet visaktīvāk projekti īstenoti laikā no 2016.līdz 2021.gadam, kad slimnīcai saziedoti līdzekļi kopumā 208 tūkstošu eiro apmērā. Četri no rotariešu realizētajiem projektiem bija paredzēti tieši Perinatālā centra atbalstam, novirzot tam gandrīz 300 tūkstošus eiro. Iegādāti gan jaundzimušo inkubatori, gan dzirdes pārbaudes aparāti, gan dažādas citas iekārtas.

“Viena no neticamākajām lietām, ko mūsu Rotari organizācija sniedz, ir spēks radīt pārmaiņas un sniegt palīdzību tur, kur šī palīdzība ir nepieciešama. Un iespēja redzēt aprīkojumu, kas šeit darbojas un vārda tiešā nozīmē glābj mazo bērniņu dzīvības, ir tiešām apbrīnojami,” saka Dženifera Džounsa.

Vizītes laikā klātesošajiem muzikālus priekšnesumus sniedza Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas audzēkne Agnese Korņejeva, kuras muzikālo talantu jau pirms trim gadiem bija ievērojuši Rotari klubu pārstāvji. 2019.gadā viņi nolēma palīdzēt meitenei attīstīt talantu un uzdāvināja viņai augstas klases vijoli. Tagad Agnese demonstrēja rotariešiem savu vijoļspēli.

Pasākuma laikā klātesošos uzrunāja gan Jēkabpils reģionālās slimnīcas, gan Jēkabpils novada pašvaldības pārstāvji. Vietvara un Rotari organizācija apmainījās arī ar dāvanām.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 29.10.2022 10:31
Kurš zina, kā var kļūt par Rotary International kluba biedru? Gribētu iestāties, bet nezinu, cik liela biedru nauda jāmaksā.
b
biedru nauda 30.10.2022 10:24
Pat ja pārdosi visus savus kankarus un grabažas Tev nepietiks.
O
Observer 29.10.2022 10:00
Mazliet žēl, ka šeit nav saskatāmi visi Jēkabpils Rotari kluba aktīvisti... .
J
Jefiņš 28.10.2022 21:06
Labi ir ,ka sadarbība turpinās, kaut slimnīcas valde jau cita.
A
Astro 28.10.2022 19:38
Palīgā nākt vari,
Gaidīšot Rotari.
N
Neķītrais masāžists 28.10.2022 19:20
Moš Ragainis var uztaisīt te Jēkabpilī tā Rotari kluba filiāli. Varētu viņi te kāds dzīvot, visu izpētīt un katru dienu palīdzēt. :D
N
Niks 28.10.2022 19:16
Rotary sagādāja Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolai entās klavieres...
D
Distihs 28.10.2022 18:40
Kad tagad gari vakari,
Brauc ciemiņi no Rotari.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->