Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.05.2023 13:52

Jēkabpils reģionālās slimnīcas zaudējumi pērn – 1,2 miljoni eiro 29

Jēkabpils reģionālās slimnīcas zaudējumi pērn – 1,2 miljoni eiro

Jēkabpils reģionālā slimnīca pagājušajā gadā cietusi zaudējumus 1,2 miljonu eiro apmērā, liecina slimnīcas gada pārskats. Slimnīcas apgrozījums pērn bija 20,6 miljoni eiro. Salīdzinot ar 2021.gadu, tas palielinājies par 1,5 procentiem, neskaitot ārkārtas kovida pandēmijas finansējumu. Ārstniecības iestādes darbu 2022.gadā ietekmēja gan kovida pandēmija un valstī izsludinātā ārkārtas situācija, gan plānveida stacionāro un ambulatoro pakalpojumu pieejamības ierobežojumi, tāpat arī pasākumi, kas tika veikti, lai mazinātu medicīnas darbinieku saslimstību ar kovidu. Ģeopolitiskās situācijas ietekmē izdevumi palielinājušies par 11 procentiem.

Gada nogalē slimnīcā uzsākusi darbu insulta vienība – trīs gultas vietas, kā arī ticis strādāts, lai atsāktu sniegt neatliekamo palīdzību traumatoloģijas profilā.

Pārskata periodā tika pabeigta Reanimācijas nodaļas paplašināšana un pārbūve ar deviņiem izolējamiem boksiem pacientiem un to aprīkošanai. Notikusi Hemodialīzes nodaļas pārbūve ar četrām gultasvietām ar izolējamu pacientu boksu un aptiekas noliktavas paplašināšana. Pārskata periodā Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektā veikti trīs ģimenes ārstu privātprakšu atjaunošanas un pārbūves darbi.

Sākts darbs pie slimnīcas dienas stacionāra pārbūves un labiekārtošanas, nodrošinot operāciju zāles izbūvi. Plānota arī iekārtu iegāde ne mazāk kā 932 000 eiro vērtībā.

Turpmāk plānota Dienas stacionāra pakalpojumu attīstība traumatoloģijā ortopēdijā, mazinvazīvā ķirurģijā, multiprofesionālajā rehabilitācijā. Tāpat plānota dzemdību nodaļas un Austrumlatvijas perinatālā aprūpes centra attīstība, insulta vienības darbība, traumatoloģijas – ortopēdijas nozares attīstība, tostarp, endoprotezēšanas programmas ieviešana, dermatoloģijas un zobārstniecības pakalpojumu pieejamības nodrošināšana, kā arī hemodialīzes kabineta un endoskopijas kabineta pakalpojumu attīstība. Slimnīcā attīstīs paliatīvo aprūpi un hronisko pacientu aprūpi.

Tāpat pārskata periodā slimnīcā nomainīta valde. Kopš 2022.gada 18.maija slimnīcu vada valdes priekšsēdētājs Ervīns Keišs, bet valdes loceklis Kaspars Čanders darbu sāka 2022.gada 2.novembrī.

Sīkāk ar slimnīcas gada pārskatu var iepazīties šeit.

d
dr. Sova 12.05.2023 11:27
jā, zaudējumi radās o tā ka 27 miroņu AUGŠĀMCELŠANĀS izpalika.
T
Te un tur 11.05.2023 23:59
Valde visu jau sarikteja,optimizācij..lieli ietaupījumi būs... Laika gaitā zaudēs statusu,varēsim ārstēties Daugavpili
V
Vietējais 11.05.2023 18:31
Skaista būve, bet speciālistu nav. Speciālisti, kuri ir, nav pieejami, jāgaida ilgas rindas. Tā vietā vieglāk un ātrāk aizbraukt uz Madonu, Rīgu un Daugavpili. Tāpēc arī zaudējumi ir un būs!!!
H
Hmm 11.05.2023 14:03
Kas ir šī raksta autors???????Sandra P?
m
murgs 10.05.2023 12:35
neviens nav CIETIS! paņemti kredīti remontiem un visam kam citam! tā ir, kad gribas dzīvot virs ieņēmumiem!
A
Astro 10.05.2023 12:04
Laikmetā ar Kovidiņu kāviem,
Rēķinies ar parādiņiem prāviem!
z
zinātājs 10.05.2023 09:09
Es jau kādreiz te izteicos, ka ir pilnīgi asociāli un nehumāni valstij ārstniecību pielīdzināt uzņēmējdarbībai. Par kādiem zaudējumiem te runa! Nezinu, bet man šķiet, ka valsts uzspiestā modeļa sistēma nav līdz galam izanalizēta un visas iespējas attīstībai nav atrastas. Kāpēc, piemēram, vēl arvien Jēkabpils reģionālā slimnīca, ja nespēj vai negrib pacelt slimnieku, nav noslēgusi sadarbības līgumus ar Apbedīšanas birojiem, kas garantētu zināmu ienākumu daļu. Katrs normāls biznesmenis tā darītu - censtos dabūt līdzekļus, no visiem iespējamiem avotiem. Slimnīca piegādātu klientu, apbedītāji nokārtotu pārējo. Nauda nesmird.
v
vārds 10.05.2023 09:17
Nu gan tu esi nopirdies publiski.
k
kapi 10.05.2023 11:07
Tad sāksim ar tevi pirmo!
O
Observer 09.05.2023 20:44
Vai kāds no teksta autoriem nevarēja pacensties izskaidrot, ko nozīmē ,,zaudējumi ,, grāmatvedības izpratnē.
Cik noprotu, tad zaudējumi ir no tam, ka ir daudz ieguldīts infrastruktūrā (ražošanas līdzekļos) , bet nav izdevies gada laikā to pašu naudiņu atgūt.
Ja virpotājs nopērk virpu par desmit tūkstošiem, bet gada laikā nopelna tikai piecus tūkstošus, tad viņam gan skaitās 5000 zaudējumos, bet normālu cilvēku valodā runājot, tie taču nav zaudējumi , bet gan ieguvumi. Problēma sāktos tad, ja virpu nenopirktu nemaz, tad gan visus turpmākos gadus būtu vieni vienīgi zaudējumi.
Vai te ir kāds grāmatvedis, kas var paskaidrot?
V
Viesis 09.05.2023 20:50
Ko tu tur irs! Lai pasaka, cik šiem algās aiziet naudas!
g
gavno 09.05.2023 23:18
Viesis rakstija: Ko tu tur irs! Lai pasaka, cik šiem algās aiziet naudas!
Tu gribi lai aarsts par minimalku straadaa...............
p
pipuk 10.05.2023 11:10
gavno rakstija: Tu gribi lai aarsts par minimalku straadaa...............
Arsts ir tikai profesija kā visas pārējās! Nez kāpēc policistiem katru dienu ir jāriskē ar savu dzīvību par dažiem simtiem jevriku, bet ārsti brauc ar glaunām mašinām un ceļ mājas, a???
p
pipik 10.05.2023 11:14
gavno rakstija: Tu gribi lai aarsts par minimalku straadaa...............
Kādi policistiem ir darba apstākļi kabinetos?? Kā bomžatņikā! Laimīgs vēl formu izkaltēt vienīgo, lai aizietu uz darbu! Nav ko celt ārstus debesīs! Nemaz tik visszinoši un varoši viņi nav! Cik kļūdu ir bijis viņu darbā, a??? Bet algas grib čtrrciparu skaitli!!!
O
Observer 10.05.2023 15:25
pipik rakstija: Kādi policistiem ir darba apstākļi kabinetos?? Kā bomžatņikā! Laimīgs vēl formu izkaltēt vienīgo, lai aizietu uz darbu! Nav ko celt ārstus debesīs! Nemaz tik visszinoši un varoši viņi nav! Cik kļūdu ir bijis viņu darbā, a??? Bet algas grib čtrrciparu skaitli!!!
Esmu saticis ārstus, kas varētu būt policisti... bet nekad nav manīti policisti, kas spētu ārstēt.
Salīdzināt šos abus ir pilnīgi nekorekti - ārsts smagi mācās piecpadsmit gadus un darbā daudzi no viņiem burtiski rakņājas svešos sūdos un strutās. Kāpēc jūs domājat, ka ārstu alga būtu jāpielīdzina policistiem?
E
Ev! 10.05.2023 16:11
Observer rakstija: Esmu saticis ārstus, kas varētu būt policisti... bet nekad nav manīti policisti, kas spētu ārstēt. Salīdzināt šos abus ir pilnīgi nekorekti - ārsts smagi mācās piecpadsmit gadus un darbā daudzi no viņiem burtiski rakņājas svešos sūdos un strutās. Kāpēc jūs domājat, ka ārstu alga būtu jāpielīdzina po..
Un kamā tad raknajas musu novada vadiba ar tik lielam algam, a?
d
dona Beiža 10.05.2023 19:16
pipuk rakstija: Arsts ir tikai profesija kā visas pārējās! Nez kāpēc policistiem katru dienu ir jāriskē ar savu dzīvību par dažiem simtiem jevriku, bet ārsti brauc ar glaunām mašinām un ceļ mājas, a???
Tikai kolhoza laikos ganam bija vienāda alga ar veterinārārstu. Pēdējo par ganu vienmēr var norīkot, bet ganu par vetārstu nekad. Policists pusgadu pamācās kursos un, ja ne uz ko vairāk nav spējīgs, riskē ar savu dzīvību un 50 gados, ja vēl ir dzīvs, iet pensijā. Ārsts mācās vairāk par desmit gadiem un pēc tam riskē ar citu dzīvībām, un iet pensijā tikai pēc 65. Vai saskati, pipuk, starpību?
T
Te un te 12.05.2023 00:00
pipuk rakstija: Arsts ir tikai profesija kā visas pārējās! Nez kāpēc policistiem katru dienu ir jāriskē ar savu dzīvību par dažiem simtiem jevriku, bet ārsti brauc ar glaunām mašinām un ceļ mājas, a???
Policisti netiek galā ar vienu Rusinu...
U
Un visur 12.05.2023 00:02
pipik rakstija: Kādi policistiem ir darba apstākļi kabinetos?? Kā bomžatņikā! Laimīgs vēl formu izkaltēt vienīgo, lai aizietu uz darbu! Nav ko celt ārstus debesīs! Nemaz tik visszinoši un varoši viņi nav! Cik kļūdu ir bijis viņu darbā, a??? Bet algas grib čtrrciparu skaitli!!!
Ārstiem apģērbu nesponsore,dienesta mašīnas tāpat
d
dr. Sova 12.05.2023 23:17
Observer rakstija: Esmu saticis ārstus, kas varētu būt policisti... bet nekad nav manīti policisti, kas spētu ārstēt. Salīdzināt šos abus ir pilnīgi nekorekti - ārsts smagi mācās piecpadsmit gadus un darbā daudzi no viņiem burtiski rakņājas svešos sūdos un strutās. Kāpēc jūs domājat, ka ārstu alga būtu jāpielīdzina po..
15 gadus? ko tu tur mels, kārtīgs ārsts ņem visas slimības pušu ar kamparu un rūgto sāli !
N
Neķītrais masāžists 09.05.2023 19:21
Kaut kāds idiotisms, ja visi šokā par to, ka slimnīcai zaudējumi. Par to tieši jāpriecājas, ka cilvēki neslimo. Ja jau naudu tik baigi vajag, tad no slimnieku apmeklētājiem un no tiem, kas aiz ziņkārības lien slimnīcā, jāiekasē ieejas maksa. Nu, piemēram, eiro vai divus stundā, vai atsevišķi 5 eiro Reanimācijā, Ķirurģiskajā un Ginekoloģiskā nodaļā. :D Ja grib baigo peļņu, tad jāsakūda ģimenes ārsti, lai tie par katru suņanaglu izsauc ātros un ved vismaz uz 5 dienām stacionārā. :D
V
Vietējais 09.05.2023 18:43
Lietas vajadzētu saukt īstos vārdos. Lūdzu konkrētus iemeslus, konkrētus cilvēkus, viņu uzvārdus, kuru bezdarbības vai darbības rezultātā radušās problēmas. Kas būtu, kam būtu jādara, lai problēmu atrisinātu.
J
Jefiņš 09.05.2023 18:17
Lai valde apsver visus izdevumus, gan jau atradīsies arī tādi bez kuriem var iztikt. Vajag kārtīgu, bilancspējīgu grāmatvedi.
D
Distihs 09.05.2023 17:08
Slimnīca drausmīgos parādos slīkst,
Dakteri kreņķējas, slimnieki pīkst.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->