Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 15.02.2024 17:41

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā darbu sākusi jauna galvenā ārste 0

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā darbu sākusi jauna galvenā ārste
Skatīt video

No 16.janvāra SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” ir jauns galvenais ārsts - Ilze Bikova. Līdz šim viņa bija Jēkabpils slimnīcas Neatliekamās palīdzības un uzņemšanas nodaļas vadītāja. Zīmīgi, ka šajā amatā viņa stājās tieši pirms gada un arī 16.janvārī. Pirms tam gandrīz 17 gadus, strādāja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas “Gaiļezers” Sirds un asinsvadu klīnikas Neatliekamās kardioloģijas nodaļas Intensīvajā palātā un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā kā Intensīvās terapijas brigādes vadītāja. Dzimtajā pilsētā atgriezās, lai sāktu jaunu posmu darba karjerā.

Ilze Bikova, SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” galvenā ārste

"2022.gada nogalē man šķita, ka dzīvē vajadzētu pamēģināt kaut ko citu, darbā bija zināma rutīna, bija vēlme pēc jauniem izaicinājumiem. Tā es nokļuvu atpakaļ savā dzimtajā pilsētā. Strādāju šeit gadu, jau nedaudz vairāk. Kad pagājušā gada nogalē galvenais ārsts uzrakstīja atlūgumu, valde uzrunāja mani, kā iespējamo galvenā ārsta kandidātu. Jāteic, ka pēc tādām diezgan ilgām pārdomām es arī piekritu un no šī gada 16. janvāra esmu Jēkabpils reģionālās slimnīcas galvenais ārsts.”


Pēc specialitātes Ilze Bikova ir neatliekamās medicīnas ārsts, internists, kardiologs.  Studējusi Rīgas Stradiņa universitātē un Latvijas Universitātē. Jēkabpils slimnīcā viņa strādā nu jau trešajā paaudzē, jo arī viņas mamma un vecvecāki šeit ir strādājuši. Mamma – dermatovenerologs Gunta Grava, vectēvs un vecmamma – Aina un Edgars Baroni. Vectēvs bija ķirurgs, vecmamma – rentgenologs. Ilze Bikova ir jēkabpiliete, dzimusi tepat Jēkabpils slimnīcā, Jēkabpilī absolvējusi vidusskolu, studējusi Rīgā medicīnu, smēlusies darba pieredzi un atgriezusies dzimtajā pilsētā uz palikšanu. Ilze Bikova atzīst, ka pirmais mēnesis jaunajā amatā bijis ļoti dinamisks.

Ilze Bikova, SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” galvenā ārste

“Jāsaka tā, ka darba ir ļoti daudz, izaicinājumu ir ļoti daudz, nav viegli, bet es gribētu cerēt, ka tikšu galā un kas ir galvenais, ka šeit ir tā komanda ar kuru kopā var strādāt, sajust to plecu pie pleca sajūta, lai varētu strādāt kopā un darīt kaut ko kopā misijas vārdā”

Ilze Bikova atzīst, ka priekšā ir smags darbs gan viņai, gan slimnīcas kolektīvam, jo ātrā laikā globālas un ierūsējušas slimnīcas problēmas nevar atrisināt. Plašāk par plāniem un darāmajiem darbiem viņa negrib runāt, jo visas lielas lietas mīlot klusumu, jo vairāk par tām tiek runāts, jo grūtāk iecerēto īstenot. Tomēr galvenos mērķus viņa atklāj.

Ilze Bikova, SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” galvenā ārste

“Pirmkārt, saliedēt kolektīvu, lai mēs varētu strādāt visi, kā zobratiņi. Labi ieeļļotā vienotā mehānismā. Ja salīdzinām ar apkalpojošo sfēru, kur vienmēr ir svarīgi kā jūtas darbinieks, tad apmierināts darbinieks parūpēsies labi par klientiem. Tad šeit ir līdzīgi – apmierināts mediķis ar savu darba vidi, noteikumiem, ar savu iekšējo sistēmu, varēs labi parūpēties par saviem pacientiem. Tas būtu pirmais. Otrs – noteikti uzlabot pacientu drošības jautājumus un, protams, nemitīgi pilnveidot ārstniecības procesa kvalitāti.”

Jautāta, kādas ir galvenās atšķirības starp darbu Rīgas un Jēkabpils slimnīcās, Ilze Bikova norāda, ka pirmkārt tas ir mērogs. Nesalīdzināms, ņemot vērā Austrumu slimnīcas lielumu. Taču tam esot arī savas priekšrocības, jo šeit viss ir daudz sadzīviski vienkāršāk un mierīgāk, kā arī tuvāk, pacienti tuvāk ārstam, ārsts pacientiem, viss ātrāk sasniedzams. Tas esot pluss.

Ilze Bikova, SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” galvenā ārste

“Pacientam tuvāk savai ierastai videi, saprotamāk, viņš noteikti jūtas komfortablāk. Varbūt arī piederīgo, ģimenes tuvums, pieejamība liek justies labāk. Nereti jau saka – savās mājās pat sienas palīdz, tātad šo varētu salīdzināt. Protams, ja pakalpojums būs pieejams šeit, droši vien viņš izvēlēsies šeit tuvāk, nekā doties kaut kur tālāk. “

Ilze Bikova atzīst, ka jaunie darba pienākumi viņai aizņem daudz laika, tāpēc brīvo brīžu ir maz. Bet, kad tādi ir, tos noteikti pavada kopā ar ģimeni vai nodarbojas ar savu mīļāko vaļasprieku – gatavošanu, kas viņai esot kā meditācija. Viens no iecienītākajiem našķiem, kas viņai labi padodas un ko ģimene pieprasa visos svētkos ir Pavlovas kūka.

Jēkabpils reģionālā slimnīca ir daudzprofilu ārstniecības iestāde ar stacionāru - 15 nodaļām un ambulatoro nodaļu, kurā pieņem 18 specialitāšu ārsti. Stacionārā ir 277 gultasvietas, katrā nodaļā ir internets un datori. Slimnīcā tiek sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība un 24 stundas diennaktī darbojas traumpunkts, kurā dežūrē 7 ārsti — speciālisti. Slimnīca piedāvā pirmā un otrā posma rehabilitāciju. Šeit darbojas insulta vienība. Slimnīcā ir ieviesta radioloģijas informācijas sistēma. Ārstniecības iestāde var lepoties ar operāciju bloku, kas ir viens no labākajiem un modernākajiem valstī kā medicīniskā aprīkojuma, tā arī telpu ziņā un ar anestezioloģijas un reanimācijas nodaļām, kurām ir modernas un aprīkotas pacientu palātas, kā arī ārstniecības personāla telpas. Slimnīcā nodarbināti 65 ārsti, 199 vidējā ārstniecības personāla darbinieki un 122 jaunākā ārstniecības personāla darbinieki. Slimnīcai ir sava medicīniski zinātniskā bibliotēka ar piekļuvi elektroniskajām datu bāzēm.


 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->